Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van itthon nekem sodrott réz...

Van itthon nekem sodrott réz 4x1,5 MT kábelem,1 fázis esetén használható úgy hogy az egyik erett nem kötöm be? Vagy szabálytalan?

Figyelt kérdés
3 fázisnál ez úgy lenne hogy 3 Ér az L1 L2 L3 a 4. ér pedig a Nulla (N), és akkor ennél nincs föld?

2015. okt. 24. 14:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Kapcsolónk pl 3 eres MM-falal van, ott is a földelés kábele levan csippentve :D
2015. okt. 24. 15:53
 2/3 electroman75 ***** válasza:
Ha nem csal az emlékezetem akkor a te kábeledben nincs kék színű ér,márpedig az a nulla jele. Lehet benne 3 fekete és 1 zöld-sárga,2 fekete 1 barna, 1 zöld-sárga, vagy fekete-barna-szürke és zöld-sárga, ha nagyon régi a kábel akkor a földelés színe piros. Bekötheted de a csatlakozási pontoknál jelölni kell az ereken hogy pl: a szürke a nulla vezető. Rámelegítesz egy darab kék zsugorcsövet.
2015. okt. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen 2 Fekete, 1 Barna, 1 Zöld-sárga.

2015. okt. 24. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!