Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Körfűrészt szeretnék készíteni...

Zozoooo kérdése:

Körfűrészt szeretnék készíteni, mik a hozzá szükséges méretezési szabályok (motor teljesítménye, tengely méretek, stb. )?

Figyelt kérdés
Ipari áramom- és fémipari szaktudásom megvan hozzá.
2011. szept. 18. 14:51
 1/6 Ágh Ferenc ***** válasza:

Milyen vastag anyag vágására kellene?

Azért kiindulásnak vegyünk egy kézi körfűrészt. Általában 200 mm körül van a fűrészlap külső átmérő, a belső furat 16-25mm-ig változik és mindehhez tartozik egy 700-1200Watt-os motor. Biztonságosan ezzel 1" körüli deszkát vágnak, de lehet valamivel vastagabbat is csak előbb utóbb elfogy az erő! És ez direkt hajtású, ha külön motorral gondolkozunk, akkor ékszíjhajtás esetén lehet áttételezésre is gondolni itt már komolyabban ki kell számolni a teljesítménnyel kapcsolatos adatokat illetve a fordulatszámot is figyelembe kell venni. A lapméreteket könnyen meg lehet találni valami webshop oldalán, ahol minden lényeges dolgot leírnak az árucikkekről.

2011. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban tüzelőanyag darabolására használnám külön villanymotorral,ékszíjhajtással.Odáig eljutottam,hogy a lapátmérő kb.500 mm és a lapot leszorító tárcsa átmérője ennek 1/4-1/5-e.
2011. szept. 18. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg vásárolni egyet valamelyik aukciós (vatera.hu), vagy hirdetési (expressz.hu) oldalon, nem lenne olcsóbb? Én nagy barkácsoló vagyok, de inkább vennék egyet, sokkal jobban megéri anyagilag, és lehet, hogy jobb is lesz, mint az általunk tervezett.
2011. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző hozzászóló vagyok ismét. Egy ilyesmire gondolok, érdekes megoldású ez is, talán ötletnek sem rossz.


[link]

2011. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy 750 W házi készítésű 3 fázisú ékszíj hajtású van, szintén tüzifa vágására. Sajnos 180-as csak a korong amit rá lehet tenni, ha most készíttetnénk ennél nagyobb kellene, legalább 250..450 koronghoz.


Apukám készítette 5-ös vagy 8as vastagságú anyagból durva nehéz :)


A motor túlpörgésre ennél a fordulatszámnál eléggé hajlamos, így nagyon hangos és terheletlenül visít, de vág, mint a rosseb :)

2011. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gyalugép ***** válasza:
rém egyszerű. mi ugy tanultuk annó hogy a lap átmérő ahányszor 10 cm annyi lóerő (750w) tehát 400-as lapnál (40 cm) az 4*750w
2012. jan. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!