Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora fűtési teljesítmény...

Mekkora fűtési teljesítmény kell egy 2,5 m3-es dézsához, hogy télen ne fagyjon be -20C fokon?

Figyelt kérdés

2,5 m3-es a dézsa és 3%-os a sótartalma ami némileg csökkenti a fagyáspontot de nem számottevően, ezért ezt figyelmen kívül hagynám valamint egy extrém -20 fokra tervezném, hogy ha véletlen beüt az extrém hideg akár csak egy két napra akkor se kelljen leengedni. Devi fűtőkábelt akarok beletenni, hogy ne fagyjon be.

Hogy tudom ezt kiszámolni?



2023. szept. 13. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A számmításához nem értek, de mindenképpen szükség lesz a dézsa anyagának a vastagságára, illetve, hogy mivel feded le, valamit a fedő vastagságára is.


Szerintem jelentősen olcsóbban jössz ki, ha lefeded valamivel, ami jól hőszigetel.


Hogyha nem használod hideg időkben, akkor ki is engedheted belőle a vizet. Szerintem így még olcsóbban jössz ki.

2023. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Méreteztesd le a gyártóval/forgalmazóval.
2023. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

3gyszereűbb leüríteni mint fűtögetni ha nem használod.

Ha befagyás miatti szètfagyást szeretnèd elkerülni, akkor elèg ha van mindig szabad, befagyatlan felszíni rèsz. A tüzi víz tárolókba is így oldják meg. Egy belógatott fűtőbetèt biztosítja, hogy maradjon valamennyi befagyatlan rèsz.

2023. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az anyaga kb 3cm vastag akác. Alkalmanként lehet hogy használnám ezért nem akarom leengedni, mert a só bele 21 ezer forint. egy ponyvát adtak hozzá, lefedésre.


Illetve ami a fűtési költséget illeti van napelem és idén pl 936kwh túltermelésem volt. Azt írja a számla, hogy mindezért fizetnek 4100 forintot, kemény 4,4 forint / Kwh. Ez az összeg két éve még 11,5 volt. Úgylátszik defláció van mert lefelé mennek az árak :) Na mindegy ez egy másik topic lenne már.

2023. szept. 13. 14:48
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Azt azèr nèzd meg, mert állandó vízbemerítèsre sok fűtőkábel nem alkalmas, nem erre kèszítik őket alapból. Vízbe csak akkor tedd állandóra, ha a gyártó ezt engedi!
2023. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Körbe és alá kéne hőszigetelni, és hőszigetelő ponyvával letakarni, akkor a napelem télen is bőven szinten tudja tartani.

Mert amúgy óriási felület az, nagyon viszi a hőt.

2023. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


A ponyva nagyon kevés lesz. Nem vagyok jártas abban, hogy milyen hőszigetelésre alkalmas anyagok vannak. Hungarocellel össze lehet barkácsolni - mármint tákolni -, a célnak megfelelhet. De akkor meg valószínűleg a ponyva nem fér majd rá...

Minimum a tetejére tennék hungarocellt, mert ott a leggyorsabb a hőkiegyenlítődésre való törekvés. Sniccerrel le tudod kerekíteni a kívánt formára, hogy teljesen fedjen.


Értem. Akkor így gyakorlatilag nem kerülne pénzedbe a fűtése - feltéve, ha túltermelésed lesz idén-jövőre is. Bár, a meteorológusok azt mondják, hogy hideg tél várható. És a legutóbbi volt a legenyhébb (nem tudom hány évre visszamenőleg).


Nem tudom, hogy mennyire lenne macerás földbe leásni és télire oda eltenni a vizet (természetesen úgy hogy ne folyjon le...). Amikor pedig hideg időben használnád, akkor átszivattyúzod. Bár, ha ennyi túltermelt áramod van, akkor ez a megoldás teljesen feleslegesnek tűnik.


Csak egy megjegyzés: Hát nem vagy szegény, ha ekkora napelemrendszered van, hogy ennyi túlterhelt áramod marad. Biztosan lehetne okosan hasznosítani.

2023. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

El sem tudom képzelni, hogy mire lehet használni télen egy dézsát amiben nulla fok közeli a víz, ha nem is fagyott át teljesen??!

21ezer ft-nyi só vajon mire kelhetett???

2023. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

1 liter víz 1 foknyi felmelegítéséhez 1 óra alatt 1,16 Watt kell.

Vagyis a 2,5 köbméternyi vizet 1 óra alatt 58kW-al tudod felmelegíteni 20 foknyival.

Egy 3kW-os fűtőbetéttel 1 óra alatt tudsz rajta emelni 1 fokot.

Kérdés mennyi hőt ad le? Ha ennyit le is ad akkor csak szinten tartod.

2023. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

8-as! Akinek ennyi fölösleges árama van, az megteheti, hogy a 0 fokos levegőben felfűti 30 fokra ezt a mennyiségű vizet és örvendez annak, hogy ő melegben lubickol miközben körülötte 0 fok körüli a levegő hőmérséklete. :D


Egyébként vannak, akik hideg vízben fürdenek...Egyes betegségeket gyógyít, meg ad egy bizonyos élményt...Hozzá kell szokni, nem könnyű...

A só szintén gyógyít egyes betegségeket.


Először én is hasonlót akartam írni, mint te - a sóval kapcsolatban -, de számolgattam. Ha helyes a számításom, akkor 42,15 x 42,15 x 42,15 cm-nyi só van benne. Nem tudom, hogy ez hány kg, de annyi biztos, hogy: nem kevés. A 2,5 m³-nek a 3%-a 75.000 cm³ - így jött ki az említett só mennyiség. Ha lemérsz 1 kg zacskónyi sónak a térfogatát, akkor...csak saccolni tudok - most nincs só a közelemben - 15x10x4 cm. 600 cm³ - ezzel a számmal 125 kg só jön ki [Hűűű! Ezt nagyon nem gondoltam volna!!] Helyes a számításom? Kérdező! Mit mondasz erre? Szerintem egyébként kevesebb. Megérzésem szerint olyan 80-100 kg körül lehet.


Egyébként tarthatnál benne olyan halakat, amik a sós vizet szeretik. Úszkálnak, mozgatják a vizet, azzal némi hőt termelnek, de nem lesz elég ahhoz, hogy ne fagyjon be a mínuszokban.


Én egyébként egyszer tesztelés miatt sós vizet tettem a fagyasztóba (egy agyagtálban). Nem tudom, hogy hány fokos volt a fagyasztó, de sok óra elteltével azt láttam, hogy kásás lett. Igen meglepődtem.

2023. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!