Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 40x40 zártszelvényből szeretné...

40x40 zártszelvényből szeretnék autó garázst építeni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy 6méter hosszú lenne és 3m széles 6méter hosszban elég lenne 3oszlop?tetőnél a kereszt tartók is abból készülnének minden elemét 40x40 zártszelvényből szeretném készíteni

2023. aug. 18. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

A hosszantiakat jobb 60x40-esből kivéve, ha a 40x40-esed már meg van.

Amúgy elég a 3 oszlop.

2023. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
40 x 40 - es zártszelvényből készülne az bizony erős és masszív.Jól értem? 6 m hosszúságú elég-e ? Attól függ,figyelembe kell venni az autód hosszát,bár elégnek kellene lennie.Az enyém 5m x 4 m . A három méter egy kicsit szűkös lesz.Ha jól gondolom akkor a zártszelvény méretéhez igazodsz,egész szál és felezve.Nem biztos,hogy a legjobb elgondolás.Garázsról beszélünk,tehát az autót időnként javitani is kellene vagy karbantartani.Ezekhez persze szerszámozottságra is szükség van,tehát a 3 m szélest gondold át.Vagy,arra gondolsz,kit érdekel az ilyesmi,hogy javitani meg blabla,van pénzem , szenvedjen vele más,nekem csak egy doboz kell ahova beállithatom a szekeret,védve legyen a természetanyánktól meg a fosztogató kocsi tolvajoktól.Ha így áll a helyzet akkor elégséges a megadott méret.
2023. aug. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
2 válaszóló vagyok.Egy kicsit vacak a monitorom ezért nem tudtam a lényeget elolvasni. A 6 m hosszban nem elég a 3 darab tartóoszlop. 4 kell.1 előre 2 a kettő kőzé és 1 a végére.A rövid oldalra is középre egyet vagy " andrásolni " kell,persze azt mindenféleképpen érdemes és kell is.
2023. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Helyesbítek csak tető lesz így a 3m szélesség elegendő.egyébként van egy rendes kocsi garázs 5x5 meg másik ilyen tetős be álló csak ezeket ki nőttük.ezért gondoltam ilyesmire hogy a vihartól védve legyen az autó más funkciót nem töltene be egyébként én is karcsúnak találtam a 3oszlopot főleg hogy nem is annyira erős anyag plusz vasból lesz a tetőszerkezet is
2023. aug. 18. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

" csak egy doboz kell ahova beállithatom a szekeret,védve legyen a természetanyánktól meg a fosztogató kocsi tolvajoktól"

Hát úgy a lakosság 98 %-nak pontosan erre kell a garázs. Ma már nem "szokás" otthon bütykölgetni az autót. Persze nincs azzal baj ha valaki szerelgeti a kocsiját, de ne csináljunk már úgy mintha a mai világban ez lenne a természetes...

2023. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Minimum 6x4-es kell, még ha nyitott is, vastagfalú zártszelvényből. A tető lemezből legyen, alatta erős tartókkal, ugyanis a hóteher sok meglepetést okozhat. Valahogy ügyesen elrejtve elöl-hátul oldaltámasz is a szélteher miatt. Ezekkel a természeti jelenégekkel nem szabad viccelni. A tető rögzítése mindenképp erős legyen, mert a szélvihar viszi az ilyeneket.

A nyitott beálló padozata legalább 6x5 ös, tükörsima beton legyen(mint a plázák garázsaiban) az autót ugyanis nagyritkán körbe kell tisztítani, és előfordulhat, hogy mindkét oldall ajtajait nyitni kell(teljesen).a garázsomban csak gurulós sámlit használok, amikor nagynéha fényezem(polírozom)

2023. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyári lemezgarázsok, amik 3x5 méteresek, és körben trapézlemezzel burkoltak így néznek ki: 5 méteres oldalán 3 db 30x30-as sarokvas oszlop, alján tetején szintén 30x30as sarokvas 5 méteres szál végig. Keresztben a 3 méteres hosszon pedig 4 db 30x50es, vékony lemezből hajtott U profil élére állítva.


2 ilyen garázs van itthon, 5 éve vettem, eddig stabilak.

2023. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nemcsak az számít hogy 40x40 zártszelvény hanem hogy mekkora a falvastagsága. Én legalább 3mm falvastagságúból csinálnám (márcsak azért is mert ezt már jól lehet hegeszteni, kisebb az átégés veszélye.

Az oszlopok távolságát illetően legfeljebb 1,5m-re tenném. + a betonalap bekötésnél szögbe raknék merevítő zártszelvényeket és a sarkoknál is.

2023. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
VEgyél inkább egy kész lemezgarázst
2023. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 veterán vas ***** válasza:
Elméletileg elég a 40x40-es anyag, (persze sokat számít a tető súlya is) de emellett ajánlott a sarkokban 45°-os erősítés legalább 200-300 mm hosszan.
2023. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!