Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy azonnal lefolyjon a kádból a víz?

Figyelt kérdés

Nem találok sehol erre a konkrét problémára megoldást, így megpróbálom itt, hátha...


Nincs eldugulva. Sokszor próbáltam duguláselhárítást végezni vagy megpumpálni, de semmit sem javult. Aztán megnéztem közelebbről a kád lefolyóját, belevilágítottam, és megdöbbenve láttam, hogy nem látom a cső rendszert konkrétan, hanem van egy fehér műanyag rész közvetlenül a csővezeték végén, a lefolyó alatt, amely ilyen félgömb (oldalról nézve U) alakú és csupán egy pár mm-es sávban tud felette elfolyni a víz (ez lenne az a bizonyos fém "gomb", csak műanyagból??). Gondolom ez ilyen bűzelzáró/szűrő vagy micsoda lehet, viszont emiatt nagyon-nagyon lassan folyik le csak a víz (persze, mivel azon a keskeny résen tud csak folyni...) Nem lehetne ezt a vackot kiszedni a csőrendszerből? Az a baj, hogy ehhez van rögzítve csavarral maga a fém lefolyó "szűrő". Másnak van hasonló lefolyója, tapasztalt már ilyet? Mit lehetne tenni? Nemrég volt cserélve egyébként, a réginél nem volt ilyen beépített vacak, ami ennyire akadályozná a víz lefolyását, ott ha elkezdett lassabban folyni le a víz, egy duguláselhárító szerrel azonnal megoldódott a probléma. Most pedig 5 perc zuhanyozás után is minimum 10 centi magasan áll a víz és kell vagy 10 perc, mire lefolyik.


Ami szintén zavaró még, és szerintem ez is emiatt a vacak miatt van, hogy ha használjuk a mosdókagylót, egyből feljön a kádba a víz, ahelyett, hogy lefolyna ahová kell neki. Ez normális vajon?


Remélem, valaki tud valami ötletet adni. Bár szerintem ezen csak egy csere segíthet egy normális lefolyóra...



2023. jún. 4. 00:13
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
#6 Éppenséggel vissza tudnám szerelni, mert meg van bontva egy kb 40x40 cm felületen a kád oldala, így alá lehet nyúlni.
2023. jún. 4. 09:17
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

"Nincs eldugulva. Sokszor próbáltam duguláselhárítást végezni vagy megpumpálni, de semmit sem javult." - Ahova tud, a haj és más szőrszálak beakadnak, valamint a trutyi elkezd benne szaporodni. Ezeket szerintem nem lehet pumpálással eltávolítani. Én ugyan pumpával nem rendelkeztem anno, hanem csak a vízsugárral. Jóó néhány trutyi pakkot leszedett, de nem oldotta meg a helyzetet. Majd néztem egy videót, és megpróbáltam leszedni a fedelet (ki kellett feszíteni, ehhez kötelet használtam, amit sokadjára sikerült átfűznöm és visszahúznom). Én le tudtam venni a műanyag gömböt (nem volt csavar) és elképedtem. Le is fényképeztem, majd kitakarítottam. Aztán örömömben percekig folyattam a vizet és csodáltam. :D

A gömb pedig nekem föl-le mozgott. Gondolom a nyomás hatására.

Amennyire tudod, szedd szét és próbáld meg fizikailag kitakarítani, ha látod a trutyit.

2023. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező

Mivel nálunk többször volt konkrét dugulás és itt álltunk úgy, hogy nem tudtunk vécére se menni amíg ki nem jött a szerelő, azt javaslom ne próbálj spórolni rajta, hívj ki egy JÓ duguláselhárítót és csináltasd meg vele! Most kisebb a gond és rendbe hozza, de ez nemsokára teljesen be fog dugulni és akkor kénytelen leszel sokkal drágábban azonnalra kihívni.

Olyan szakembert hívj aki vállalja hogy nagyon sok méterre is eljuttatja a csőgörényt és nem méterenként kér érte plusz pénzt!

Előtte kérdezd meg az alattad lakókat, hogy náluk van-e hasonló tapasztalat! Általában lefelé vagytok egy rendszeren és az is lehet hogy több emelettel alattad van a dugulás. Amikor a vécén is jött vissza nálunk a trutyi egyik percről a másikra, akkor mi voltunk a legalsó lakók azon a vonalon és tőlünk vagy 20-25m-re volt a dugulás a csatornában, csak nálunk jött ki amit fentről utána leengedtek, mert mi voltunk az első kifolyási lehetőség.

Most családi házban lakunk, de itt is hiába próbálkoztunk a házi megoldásokkal, amiket előttem már neked is javasoltak, a végén mindig eljött az a pont, hogy nem volt elég és a mosogatótól vagy fűrdőszobai lefolyótól olyan távolságban alakult ki a dugó ahová mi nem tudtunk elérni, csak a szakember a maga célszerszámaival. Kihívtuk, egy rövid idő alatt eltüntette a dugulást és mindenki elégedett volt. Előtte meg hetekig kínlódtunk azzal hogyan tudnánk mi magunk megcsinálni, hogy rendesen folyjon le a víz. Most kezd a mosogatónál megint esedékessé válni, 2 éve volt rá szükség legutóbb. És bizony én is csináltam mindent, a szódabikarbóna+ecet módszert, zsíroldót forró vízzel, saját csőgörényt, lefolyótisztítókat, sósavat is. Csak messzebbre ment a dugó és nehezebb volt elérni utána, ennyi változott.

2023. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%

Az U -rész csavaros, és szétszedhető. Ha nincs(!!) benne kosz(haj,zsír,stb) akkor egyszerűen el van b@szva a szennyvíz lejtése.

Ez azt jelenti hogy a kimeneti cső közepének alacsonyabban kell legalább 1 cm-el mint az U profil alja. Ha ez nincs meg akkor a víz épp hogy csak elfolyik..:

Amikor Tele van még a kád, akkor gyorsan tűnik el a víz, de aztán ahogy egyre alacsonyabb a víz benne, egyre lassabban tünik csak el a víz. Az utolsó 1cm kínkeservesen tűnik csak el.

Ez Lejtési hiba, és soha sem lesz jó, csak ha a kádat feljebb emelik 2-3Cm-el, vagy a szennyvíz gerincet viszik lejebb.

Ez van amikor kókler szerel,mert alap fogalmakkal sincs tisztában.

2023. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#14 Így néz ki: [link]


Nem úgy tűnik, hogy alacsonyabban lenne...

2023. jún. 4. 13:28
 16/26 anonim ***** válasza:
67%

ja ez sima panelfürdő.

ránézesre lejt, de lehet hogy csak optikai csalódás.

igazábol a legfontosabb kerdes, hogy a problema a lefolyocsere óta ál fenn, vagy kesőbb lett szar.

Utóbbi esetben adjál neki forróvizes lefolyótisztitó granulátumot.

2023. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
79%

Kép szerint jónak tűnik a lejtés,..csavard le a 2 fehér hollandi csavart, szed ki a trutyit/mosd ki/ a fehér U- szifonból, majd szereld vissza. Nem kell hozzá Harvard-i diploma.

A tömítésekre figyelj oda, hogy tiszták és sérülés mentesek legyenek. Ha esetleg mégis csöpög ,akkor újat kell betenni majd, addig tálat alá tenni.

2023. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
#16 Igazából már akkor tapasztaltuk, hogy jóval lassabban folyik le a víz, amikor kicserélték, azóta persze lehet még egy dugulás is kialakult (kb. 1 éve volt cserélve). A csere viszont már nagyon időszerű volt, mert el volt rohadva az egész és sikerült többször is leáztatni az alattunk lévőket...
2023. jún. 4. 13:36
 19/26 anonim ***** válasza:
67%
#18: Én is azt tudom javasolni, mint #17, a fehér szifont szedd le, ganézd ki. Kézzel+ronggyal letekerhető ha csak 1 éves.
2023. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
#19 Megtörtént, semmi piszok nem volt a szifonban. Viszont most észrevettem, hogy hülyeség, amit írtam, mert nincs is semmi műanyag "vacak" a lefolyónál, hanem csak optikai csalódás volt, és igazából magát a 90 fokban kanyarodó lefolyócsövet láttam, a kis rés, amiről azt hitte, hogy ott folyik el a víz, az valójában a tömítés maga, az látszik. Amúgy ahogy nézem, inkább vízszintesen mennek ezek a csövek, nem igazán lejt ez, na meg ki tudja lejjebb el van-e dugulva pluszban, vagy az alattunk lévőknél... Nem is igazán lehet szerintem megoldani, hogy jobban lejtsen, mert nem lehet variálni, hogy milyen magasan csatlakozzon a központi vastag lefolyóba. Ami jobban aggaszt viszont, hogy ahol becsatlakozik a vastag csőrendszerbe, ott csöpög kissé, szóval lehet tényleg szerelőt kell hívnunk ismét...
2023. jún. 4. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!