Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A malacpörzsölő 1 óra alatt...

A malacpörzsölő 1 óra alatt kb mennyi gázt éget el? Mennyi időre elegendő egy normál 11 kg-os palack gáz kb?

Figyelt kérdés

2023. márc. 27. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Kb fél palackot, vagy még többet.


Azt tudom hogy langyos vízbe kell állítani közben a gázpalackot, különben ledermed a gáz.

2023. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
egy palack gáz egy egész konda pörzsölésére elég..
2023. márc. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hmmmm, most ellentmondásosabb lettem. :)

Kár, hogy exfeleség tesót már nem akarnám ilyennel hívogatni, pedig ő rendszeresen pörzsölt régebben még.

2023. márc. 28. 14:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy palackkal 3 disznót szoktam megpörzsölni..olyan két mázsa körülieket.

Úgy is szoktam elszámolni.

2023. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy két mázsásra mondjuk kb 1 órát tippeljek pörzsölésre? ... mire a füle finom ropogós lesz :)

Szóval összesen kb 3 óra?

2023. márc. 28. 23:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 3/4 óra csak.
2023. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kokomfitty ***** válasza:

#5

Nem az volt a kérdés, hogy mennyi gázzal tudod megsütni a malacot.

A malac pörzsölése nem az amit este egy sör mellett a semmiből kitalálsz és működni fog, a továbbiakról (és az előzőekről nem is beszélve)

A kérdésből ítélve elég távolról láthattál disznóvágást, ha egyáltalán láttál.

2023. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

ÖÖÖö, de. Pontosan az volt a kérdés, hogy mennyi gáz kell a pörzsöléshez. "A malacpörzsölő 1 óra alatt kb mennyi gázt éget el?"

Furi lehet, de pont azt akartam megtudni, hogy mennyi gáz ég el a klasszikus malacpörzsölővel adott idő alatt. Mivel a felhasználás módja miatt ez alapján tudom megtippelni, hogy adott mennyiségű kerítéslécet hány gázpalacknyi gáz felhasználásával fogok tudni Shou Sugi Ban technikával kezelni.

Megtudtam, amit akartam, köszönhetően #4, #6 kollégának. A tippjei egybevágtak az én emlékeimmel.

(Alapvetően az a végeredmény, hogy ezzel a technikával lehet legtartósabbra csinálni a fa kerítésléceket a legolcsóbban. Ráadásul nem is csúnya.)

2023. ápr. 3. 08:33
 9/9 kokomfitty ***** válasza:
ÖÖÖö.....szóval csak a szövegértelmezés kedvéért, mert a lényeget amit akartál már tudod: a "mennyi gáz kell a pörzsöléshez" -ből semmi nem derül ki arra vonatkozóan, hogy "A malacpörzsölő 1 óra alatt kb mennyi gázt éget el. Alapesetben még így sem mert ha fele lángot használ akkor pont felét. Ez pont olyan mint amikor az a bizonyos kapitány leszól a gépházba, hogy mennyi mire fölszólnak, hogy 30......
2023. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!