Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora tápegység kell kb.1,3-...

Mekkora tápegység kell kb.1,3--1,4 m hosszú LEDszalaghoz?

Figyelt kérdés

Nem nagy fényerejű,normál ledszalagot tervezek egy bútor világítására.

Milyen értékű,12 v-s trafót keressek hozzá?

Hány wattos,vagy amperes kellene?


2022. nov. 24. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Normál olyan nincs, de van többféle teljesítményű (w/m). Így elöbb azt válaszd ki, utána a tápot.

A 16W/m elég erős, jó.

2022. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Elég idős vagyok,hogy ne értsek hozzá. Ez egy borospince pult fölé egy ív világítása lenne,tehát úgy érteném a "normál"-t,hogy semmi nagy fényerő,inkább díszként,és kevés fény igény lenne.

2022. nov. 24. 20:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy 5-10w/m. 1,5méterre az 0.6-1.25A lenne.
2022. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, az 7,5w-15w tápot jelent.
2022. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Van jópár régebbi karácsonyi kültéri fényfüzér trafóm itthon,12V/...450-től 1200mA-s ig. Azok közül nézek majd egyet.

2022. nov. 24. 21:38
 6/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Trafó nem elég, ha váltóáramot engedsz rá akkor jobb esetben csak villogni fog rosszabb esetben tönkre is megy.

Lehet kapni hozzájuk led csík tápegységet, olyan kell

2022. nov. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez pl. 800 lumen/méter, ez még a dekorfény kategória, de 120 led van 1 méteren. Ilyen rövid szakaszon a 60 ledes nem volna szerencsés.

A lap alja felé találsz egy kalkulátort, oda beírod, hogy hány méteres a LED szalag, amit üzemeltetni szeretnél és kiszámolja neked, hogy mekkora tápegységre van szükséged.

Ha ívet akarsz megvilágítani, ahhoz ilyen profilra van szükséged:

[link]


Ha Te magad építenéd ezt be és nem tudsz forrasztani, akkor meg is kérheted a céget, hogy forrasszák meg helyetted a szalagot, felhívod Őket, vagy írsz nekik, és ráforrasztanak olyan hosszú vezetéket, amilyet szeretnél, ehhez nyilván ki kell gondolni hová tudod eltenni a tápegységet és ahhoz kell mérni a vezeték hosszát. Egész métert tudsz vásárolni, amit majd Te méretre tudsz vágni, azaz hiába szeretnél 1.4 métert, két métert kell vegyél. Ált. 3 ledenként vágható, a szalagon jelezve van, hol vághatod el.

2022. nov. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemhogy váltóáram, ezeknek még a közönséges adapterek (trafó+pufferkondi+graetz híd) sem megfelelőek, mert stabilizált tápegység kell nekik.

A saját tapasztalatom alapján a tápegységet a következőképp lehet kiválasztani.

Először le kell olvasni a LED szalag csomagolásáról a méterenkénti teljesítményt. Megnéztem, ami nekem maradt itthonról, mert vagy 5éve szereltem ésvmaradt.

9,6W/méter,ez van ráirva. Ezt be kell szorozni annyi méterrel, amilyen hosszú kell neked, a példa kedvéért legyen 5méter:

9,6 x 5= 48Watt.

Na ezután jön egy fontos lépés, a biztonsági tényező. Ez legalább 2,ezért a szükséges teljesítmény:

48 x2 =96Watt.

Majd meg kell nézni, hogy milyen tápegység kapható, és felfelé kell eltérni a teljesítmény vonatkozásában.

Ez 100W. Tehát legalább 100W-os stabilizált tápegység kell a példában.

Amikor én legelőször szereltem ilyet, 1,3-as biztonsággal számoltam. Kb. 1évig jó volt minden, aztán utána elkezdtek villogni a LED szalagok. Kétfelé választottam az áramkört és még egy plusz tápegységet raktam be, 2-es biztonsági tényezővel. Azóta működik.

Aztán hogy miért kell duplán számolni, érdekes kérdés, valószinüleg kínában gyártják már ezt is, és nagyobb számokat írnak rá a termékre, mint amit valójában tud.

2022. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!