Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdaette télikertet szeretné...

Rozsdaette télikertet szeretnék felújítani. Nagyon alaposan drótkefézzük, hogy a mozgó, félig levált darabok lejöjjenek. Utána tervezzük a rozsdamaró felhordását a felületre. A drótüveget nem marja meg a rozsdamaró? Töröljük le az üveget? Lemossuk?

Figyelt kérdés
Kiszedni belőle nem szeretnénk az üvegeket, mert nem biztos, hogy vissza tudnánk tenni. Új üvegre meg végképp nincs pénz sajnos.

2022. júl. 25. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fenéért szenvedsz rozsdamaróval?

Az rendben van, hogy ledrótkefézitek, de vegyél Hammerite-t, a kenéshez maszkold az üveget - de az sem fontos, mert ha kerül is rá, azt teljes száradás után le lehet vakarni - és pillanatok alatt megvagytok.

[link]

2022. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt vettem, Hammerite-ot. De a nagy, potyogó darabokat először igen, ledrótkefézzük. Most azon is dilemmázunk, hogy a rozsdamarót le kell-e mosni ha rászáradt?
2022. júl. 25. 13:03
 3/9 anonim ***** válasza:

#2

Na ez az amire nem tudok válaszolni.

De a legjobb, ha itt megkérdezed:

[link]


"Jó napot kívánok! Lekentünk egy felületet rozsdamaróval, de utána mégis a Hammerite mellett döntöttünk. A kérdésem az lenne, hogy a rákent rozsdamarót le kell e mosni valamivel, vagy arra is mehet az önök terméke?"

2022. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és még annyit:


Ne vacakolj emailel, ott van a telefonszám.

Telefon: +36 80 200-505

2022. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Majatom ***** válasza:

Ha rozsdamaró, akkor elmondom, én hogyan szoktam.

Ledrótkefézem a felületet, lekenem rozsdamaróval (RO55, vagy más foszforsav alapú), várok, amíg megszárad, ezután megint ledrótkefézem a rajta kialakult fehér port. Ezután vagy fémtiszta, és festem, vagy ha valahol még mindig látszik rozsda, akkor megint lekenem rozsdamaróval, és száradás után megint drótkefe.

2022. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biz Isten nem értem. Most akkor lerozsdamaróztátok vagy nem? Mert hol így írsz, hol úgy. Ha még nem, akkor ne is tegyétek, nincs mit lemosni. Ha meg igen, akkor már ha megmarja az üveget, ha nem, nincs mire válaszolni.

A hammerite alá nem kell semmi, csak drótkefézés, ha azt vettetek, akkor minek vettetek rozsdamarót?

2022. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A rozsdamaró nem megfizethetetlen tétel és a felvitele sem túl nagy munka. Ha megszárad, nincs mit lemosni, a hatóanyag és a vas (vasrozsda) reagál egymással. A keletkező fehér vas-foszfát nem zavarja a rá kerülő festéket. A vas felületén keletkező molekuláris vastagságú vas-foszfát védi a vas felületét a további oxidációtól, tehát újabb drótkefézés kifejezetten ellenjavallt. A drótüveg felületét sem támadja meg a rozsdamaró.
2022. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Állítólag (tehát ne vegyük készpénznek) friss vakrozsdán egy gyors portalanítás után optimális a Hammerite tartóssága. Nem tudom, nekem is csak egy kollégám mesélte régebben, hogy ő úgy szokta. Lehet, hogy a cimke is kitér erre, hogy kell is egy kis vékony rozsdaréteg. Nyilván egyenleteset és egybefüggőt nem tudsz csinálni, tehát egy gyors nedves ruhával áttörlés és száradás után köbö jók vagyunk. Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy ha Hammerite, ha normál rozsdagátló alapozó és festék, mindenképp bármi, ami nem akar leválni, meg nem akkora, hogy rontsa a végeredményt, maradhat.
2022. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. júl. 26. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!