Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házi vízmű,hidrofor.Nem...

Házi vízmű,hidrofor.Nem szívja a vizet!Miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Behalt a hidroforunk,cserélni kellett.A régi szétszerelésekor eltörtem a kútfejet.Vettem újat és rendesen beszereltem.Összeszereltem az új hidroforral.Könnyen fel is kapta a vizet és működött.Csak levágta a szívó könyököt.Beraktam neki egy visszacsapó szelepet közvetlen a motorhoz a szívóágra.Azóta nem veszi fel a vizet sehogy.A kézi pumpa se.Mi lehet a probléma?Fals levegő?Ha igen,azt hogy lehet ellenőrizni hogy hol van fals?Ha a szívó könyök alacsonyabban van kicsit mint a motor(vágnom kellett belőle) az lehet probléma? Ha még egy visszacsapót rakok a szívó könyökhöz az számít valamit? Köszönöm ha valaki tud segíteni!

2021. márc. 30. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A visszacsapószelepet a szívócső végére szokták tenni. Neked a réginél nem ott volt?
2021. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 L.. István ***** válasza:
100%
Elenged a lábszelep, 10 esetből 9-szer az a probléma. A visszacsapót amit beépítettél nem értem.
2021. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, a visszacsapószelepnél a lábszelepre gondoltam. Egyes voltam!
2021. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kút fejben van a lábszelep,ami új.Az első próbàlkozàsnàl mikor levágta a könyököt a víznyomàs,működött.Elméletileg jó a lábszelep.A visszacsapó arra jó hogy nem engedi el a vizet...
2021. márc. 31. 05:58
 5/9 L.. István ***** válasza:
100%
En bloc nem nagyon értem. A hidrofor és a kút közé nem kell visszacsapószelep, az a lábszelep! Nagyon könnyen alászorulhat egy kis kavics és már elengedi a vizet. Nagyon baró szivattyú felszívja, de általában azt a csövet ami a sziv. és a kút között van fel kell tölteni, kell, hogy legyen rá egy kialakított hely. A hidrofor milyen, gumimembrános? Mert az is kilyukadhat. Meg fel is kell pumpálni.
2021. márc. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, hogy kb. mindent jól csináltál...lábszelep oké,a visszacsapó is a szivattú előtt is oké... DE ! Így most a szívószálat nem tudod feltölteni vízzel. a szivattyú felől biztosan nem...A szívószálba tegyél egy feltöltési lehetőséget a visszacsapó elé.
2021. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 L.. István ***** válasza:
#6: Én azt a visszacsapót nem értem, az nem kellene, minek?!
2021. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a lábszelep elengedne...és a jól tömített a rendszer a szivattyú felől nem tud levegőt kapni, tehát nem engedi le a vizet..

Újabban így használják.

2021. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A hidrofor új és gumimenbrànos.Még beszerelèsnèl ellenőriztem a nyomást rendben van.Ketten is írtátok a beöntési lehetőséget a szìvóágon,ez jó infó,megpróbálom.Mintha a régin is lett volna valami olyasmi.Köszi!
2021. márc. 31. 19:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!