Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Güde, vagy Scheppach, csiszoló...

Sanyimester kérdése:

Güde, vagy Scheppach, csiszoló rendszer a jobb?

Figyelt kérdés
Nedves csiszoló, köszörű, élezőgépet szeretnék venni. Güde vagy Scheppach lassú fordulatú között gondolkodom, de mivel nem használtam őket nincs összehasonlítási alapom. A vezetőrúd, és a köszörűkő, stabilitása és precizitása érdekel.

#élezés #köszörű #Nedves csiszoló #Tormek
2020. dec. 28. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egykutya, mind a kettő kínai licence, csak más a matrica rajta. Egyik ismerősöm foglalkozott ilyen barkácsgépekkel, nála nézegettem hogy gyakorlatilag teljesen egyforma alkatrészekből épülnek fel a különböző márkák.

Kínában legyártják, majd a németeknél ragasztanak rá egy matricát vagy éppen átfestik az adott márka trend színére.

Ezzel azt akarom mondani, hogy az olcsóbbat vegyed.



"A vezetőrúd, és a köszörűkő, stabilitása és precizitása érdekel"


Igen ez egy fontos szempont, ha teheted semmikép ne neten vásárold, hanem olyan helyen ahol ki tudod próbálni vásárlás előtt.

Ugyanis van mikor a vizes lassúfordulatú részén vagy a tengely, vagy a kő üt elég rendesen.

Én már megszívtam egyszer, egy ilyen Güde: [link] köszörűt vettem, és mikor bekapcsoltam a tengelye vagy a kő a vizes részen rettenetesen ütött.

Mivel neten vettem elég körülményes volt az egész csere/pénz visszakérés procedúra. Még buktam is rajta 2500 forintot.

Aztán később a helyi barkácsboltban néztem ki egy ilyen Einhell: [link] gépet.

Akkor a helyszínen kipróbáltam és bár kevésbé, de szintén ütött a nagy köszörű kő rajta.

Hozattam a raktárból egy másikat, annak tökéletes volt a centírja, a mai napig használom és nincs baja.

Szóval elég nagy a szórás, de mivel kínai gépekről beszélünk az ilyesmire számítani kell.

2020. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Scheppach minőségellenőrzése azért más kategória, az ára is erről árulkodik. Más kérdés, hogy picit többért már kapsz nagy névtől is elfogadható teljesítményt, nem alsó kategóriás anyaghasználattal.
2020. dec. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat.

Mire gondolsz nagy név alatt?

2020. dec. 30. 10:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Makita, Metabo, Bosch, ilyenek. Persze ma már melegen ajánlott vásárlás előtt árukeresőn, amazonon végignézni a kevés csillagot adók szavait.
2020. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A válaszokon felbuzdulva, újra megnéztem, a neten a magyar boltokat, de a Makita, Metabo, Bosch cégek nem gyártanak "vizes, csiszoló, köszörű, élezőgépet" kétoldali, lassú fordulatú köszörűvel.

Tudom, hogy a legjobb márka a Tormek cég élezője, de nekem drága.

2020. dec. 30. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A Scheppach-nak is van barkács, és hobby kategóriás gépe. Van amire 4-év garanciát vállal. Egyébként minden kínába készül. Makita akkus flexem china. Makita akkus fúrókalapács china. Bosch fúrókalapács(kék) Romania. A scheppach jó gépeket gyárt.
2021. ápr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 egyáltalán nem mindegy hogy milyen licence alapján készül az adott gép.

Az egy dolog hogy Kínában gyártanak mindent, de tervezés és a gyártósor pl. makita esetében japán mérnökök munkája a mai napig.

Nyilván a 100 forintos órabér miatt gyártat a fél világ Kínában, és viszi oda magával a gyártási technológiáját.

A gond ott kezdődik mikor a Kínai licence alatt készül egy gép, ergo kínai mérnökök tervezése és kínai a gyártósor.

2021. ápr. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyre több iparos kollega panaszkodik a Makitára. Egy szervizes mesélte hogy egy akkus flex 3 hét után megállt. Nem tudom melyik típus, mert az enyém már 1-éves de nekem mondjuk nincs vele bajom.
2021. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bár a kínai termék sem ugyan az már, mint 10-15 évvel ez előtt.
2021. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!