Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nincs "normális" albérle...

Miért nincs "normális" albérleti rendszer?

Figyelt kérdés

Nekem tulajdonképp semmi bajom nem lenne a lakásbérléssel,ha valami olyan lenne mint az önkormányzati bérlakás,vagy régen a tanácsi.


Tehát,ha fizetem rendesen akár életem végéig ott lakhatnék ,és nem lenne az mit most,hogy átlag 3 évente költözni kell,mert a tulaj kitalálja,hogy kell neki a lakás.


Ha nem szólnának bele a magánéletembe(tarthatok-e háziállatot,vihetek-e kisgyereket,dohányozhatok-e,ki mikor és hányszor alszik nálam,stb)


.Ha nem kéne még azért is engedélyt kérni,hogy fúrhassak a falba egy lyukat.


Ha nem jönnének a nyakamra(jobb esetben havonta és amikor otthon vagyok) ellenőrizgetni...


Szóval szerintem nem azért akar(na) mindenki sajátot,mert sznob,vagy birtoklási vágyból(ahogy sokan mondják),hanem,mert az albérlet így nagyon nem jó.Semmi előnye a sajáttal szemben ebben a formában,csak hátránya van.Ha lenne önerőm,meg megfelelő fizum én is sajátot vennék.Sokan mondják,hogy akkor ott a nyomsztó hitel,meg mi van,ha nem tudod fizetni,dehát az albiból is kiraknak ha nem tudom fizetni,sőt sokszor már következő hónapban mehetsz az utcára,a bank meg mire elárverez az azért jó időbe tellik...



2012. jún. 19. 22:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
95%
Ez engem is idegesít. Főleg az állatos része. Most szeretnék albiba költözni, saját bútort vinnék, de olyat nagyon nehéz találni, ahova vihetnék állatot. Egy törpenyulam van, később pedig szeretnék egí kicsi kutyát vagy egy cicát. De így nem egyszerű.
2012. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
71%
Hasonló gondom van. Az nagyvilág elintézte, hogy ne lehessen saját kéróm. Az élet elintézte, hogy nem lehet gyerekem. És akkor még egy kutyám sem lehet??! És az életemről mások rendelkeznek? És mi ilyenkor mi van az állampolgári jogaimmal? Azért,mert albérletben lakom, nincs jogom kutyát tartani, másodrendű állampolgár vagyok?
2012. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
38%
Na én ezt nagyon egyszerűen megoldottam.Eddig mindenhol fizettem rendesen,úgy gondolom jogom van 1-2dologhoz,még ha kikötések is vannak.Úgyhogy én simán tartok egy nagyon pici kutyát,ezt a tulaj nem tudja.Elegem lett ebből az 1hónapban egyszer bejövünk dologból,mert addig a kutyát el kellett tüntetni,így már kikerülöm a lakásban találkozást.Dohányzok,ebbe se szóljon bele senki.Lakást eddig még nem amortizáltam le,de más színűre festést,nagy tükröt,polcot,ilyesmiket megcsináltattam.Majd akkor pampogjon nekem valaki,ha valamit szétb.szok.
2012. jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
74%

Magántulajdon van, van külön törvény a lakásbérletre, elvileg lehetne szigorítani/enyhíteni olyan módon, hogy a bérlőnek több joga legyen.


De másik oldalról nézve, elég sok tulajdonos is úgy van, hogy hosszú távra adná ki. Továbbá ha lelép a bérlő, elég nehéz a kaución túli lakbért, elmaradt rezsit behajtani rajta.

2012. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nincs nagy gond a jelenlegi rendszerrel sem. Mi pl. eleve meg se nézünk olyan lakást, ahova nem jöhet a cica, és hasonlók. Ezeket a kérdéseket először letisztázzuk, és olyan lakást veszünk ki, ami megfelel.


A hitel amúgy annyival rosszabb, hogy teszem azt, a hiteles fizet havi 60 ezret, de ha elárverezik a házát, és az nem fedezi a fennmaradó összeget, akkor utána fizetni fog egyrészt 60 ezret a hitelbe, meg másik 60 ezret az albérleti díjra. Ami elég ciki, ha mondjuk 120-at keres.

Ha viszont engem kiraknak, akkor a következő albérletben is csak a 60-at kell fizessem.

2012. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Amúgy most nekünk is mázlink van,mert egy ismerősnél lakunk,aki egy másik városban lakik albérletben:-).Szóval szinte sose jön,a manit utaljuk,de sajna már kezdi,ha véglegesnek tünik a melóhely ott neki meg férjének is akkor ezt a budapestit el akarja adni,és ott akar belőle venni sajnátot:-(Persze állatot itt sem tarthatunk(pedig egy cicát szeretnénk...),és elvileg dohányozni se lehetne,de az én férjem dohányzik,de rám való tekintettel csak az erkényen(télen is),de ezt nem vallottuk be mert úgyse hinné el ,és csak gond lett volna).De ha megint költözni kell,ettől csak roszabb lesz valószinűleg...Voltunk már pár helyen,És elegem van ebből a "cigányéletből",folytonos cuccolásból!!!
2012. jún. 19. 22:58
 7/64 A kérdező kommentje:
4-es! Az első része mondjuk igaz(bár olyan is van hogy árverezés utánn még neked jár vissza,vagy nullán leszel)de ha nincs mondjuk melód akkor egy másik albiban se tudod fizetni a 60-at
2012. jún. 19. 23:08
 8/64 A kérdező kommentje:
3-as,hát hosszú táv az gyakorlatban max 5 év,de inkább 2-3(tapasztalat).Nyilván van kivétel is,de olyat még nemigen hallottam,hogy valaki 10 éve lakik ugyanott bérelt lakásban.
2012. jún. 19. 23:10
 9/64 anonim ***** válasza:
66%

erre nem tudok egyebet mondani,teljesen igazad van.

Én szorongok attól hogy egész életembe albérletbe kell élnem? És mikor már azt hiszem hogy tök normális a lakás, a főbérlő is akkor kitalálja hogy ideköltözik. Aztán mégse mert nem engedtük,talált másik megoldást 1 évig. Nagyon jó a bizonytalanság.

Persze örüljünk van fedél a fejünk felett,de mikor mondhatom azt hogy van egy OTTHONOM? És oké ma már így elfogadott norma hogy gyereket albérletbe szülni,de én ha picit szeretnék úgy szeretném ahogy elképzeltem:( Hogy berendezem a szobáját,bútorokkal,festéssel mindennel ami tetszik,nem egy használt szobába berakni..

Na mindegy álmodozni lehet,valóság kilátástalan sajnos.

Örökölni nem akarok,akkor inkább albérlet persze:)

2012. jún. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
92%
Nem azért, de a főbérlő lakása, olyan szabályokat hoz, amilyeneket akar. Igenis beleszólhat, hogy tarthatsz-e háziállatot, hiszen esetleg allergiás a szőrére. Beleszólhat, hogy dohányozhatsz-e, mert esetleg a következő albérlő nem veszi ki a lakást a szag miatt. Bár én személy szerint, ha bérbe adnám a lakásomat, engedném a gyereket és a háziállatot, hiszen senkinek sem árt vele, de ezt esetleg mások nem így gondolják. A saját lakásában azt enged meg, amit akar. Tudom, hogy rossz, de ez van.
2012. jún. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!