Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Adózásra hivatkozva, valós-e...

Adózásra hivatkozva, valós-e két külön bankszámlára kérni a lakbér összegét?

Figyelt kérdés

Érdekes bérbeadót sikerült kifogni. Először készpénzben szerette volna a lakbér összegét kérni, de mivel elég nagy összesről van szó, ezért szerettem volna utalással küldeni, mert kényelmesebb lenne nekem, és neki is.

Erre a válasz az volt, hogy lehet róla szó, de ebben az esetben két külön helyre kéne küldenem az összeget fele-fele arányban elosztva, és a rezsit pedig egy harmadikra. Az indok, pedig az volt, hogy a lakás két tulajdonú, és ez adózás miatt szükséges. De most, ha készpénzben jó egy összegben, miért nem jó ugyanez utalás esetén is?



2021. szept. 1. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

A kézpénzt fel lehet osztani több részre.

Viszont a több utalásod több költséget is eredményez.

2021. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Adózásra hivatkozva = adófizetés elkerülésére "hivatkozva".

Szerintem azért nem jó neki egyösszegben utalva, mert akkor esetleg az adóhatóságnak is feltűnne a rendszeres nagyösszegű utalás, és biztos számonkérnék rajta, hogy ez milyen jellegű bevétel?

Ismerős járt hasonlóan, ott az eladó max 2 milliós utalásba ment bele, a többit kp-ban akarta. Volt valami vállakozása a tulajnak, így gondolom ott is ment valami susmus, és nem akarta, hogy banki nyoma legyen.

2021. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Kérd el a tulajdoni lapot!

Ha több tulajdonos van, mondjuk 3 és mondjuk 120 a bérleti díj, akkor mind3 tulajnak 40 jut, és az a jövedelmük a bérbeadásból.

2021. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én azért sem értem, mert a szerződéskötés nem kettőnk között, hanem közjegyzőnél lesz, ott nem derülne ki az ilyen kerülgetés? Csak leadja ő is az adatait, és az állam tud róla, nem?
2021. szept. 1. 16:17
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

4: Nem ad le adatokat, külön a NAV-nak fizet és feléjük könyvel.

Így jobban rááll az agya, úgy érzi, könnyebben átlátja, könnyebben könyvel.


A közjegyző az a kettőtök közti megállapodás biztosítéka, gondolom végrehajtási záradék lesz.

2021. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
De mért nem őt kérdezed?... Mi vadidegenek vagyunk, nem látunk bele a ti dolgaitokba, élethelyzetetekbe, azt csak ti ismeritek.
2021. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy a 2 tulaj nincs közeli viszonyban, és nem akarják egymás közt utalgatni a pénzt (és igen, kp lenne, szétosztanák, és mindenki vinné a magáét). Mert ha a 2 tulaj egy háztartásban él mondjuk mint házaspár, és úgyis együtt költik el, az más.

Ebből nekem csak a rezsi 3. számlára utalása furcsa.

2021. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Valójában neked ehhez semmi közöd. Csak annyi, hogy a 3 utalásnak 3 költsége lesz számodra. Bár a banki kivét drágább.
2021. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Ha így akarja, hogy 3 utalás legyen, akkor állja a plusz két utalás kötségét. Engedjen a bérleti díjból annyit.
2021. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha neked ez nem felel meg, akkor ketess másil lakást, van elég. Nem értem miért ne lehetne két tulaj, az utalásnál úgyis megkapod a neveket, kis kíváncsi. Amúgy kb 5 perc lekérni a tulajdoni lapot ügyfélkapun, ha emnyire érdekel.
2021. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!