Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az istentagadók miért nem...

Az istentagadók miért nem veszik észre, hogy miközben hevesen tagadják Isten létét, addig idegen "isteneket" imádnak?

Figyelt kérdés

Az ateisták azt mondják, hogy felesleges Istennel "kapcsolatot fenntartani", mert nem létezik. Majd fogják magukat, s a problémáikkal elmennek a pszichológushoz, aki jó pénzért azt mondja nekik, hogy "KÉPZELD azt, hogy ezt és ezt a szerepet játszod!", "HIGGY önmagadban!", "FOGD ÚGY FEL a történést, hogy...!"


Az ateisták azt mondják, hogy nincs Isten, ezért felesleges megszentelni a hét egy napját. Felesleges megállni, összegyűlni, s hálát mondani Istennek, s kérni Őt, mivel nem létezik. Helyette a hetedik napon plázába mennek, amelyek valóban hasonlítanak a tempolmokra. A shoppingolás, a márkákhoz való kötődés lett az új hit. Az ár meghatározó része forog vissza marketing kiadásokra, messze nem ér annyit a termék, mint amennyit fizetnek érte. Viszont büszkén mennek egy-egy "rítus" után az utcán feliratos papírtáskákkal a kezükben.


Az ateisták azt mondják, hogy nincs Isten, ezért felesleges olvasni a Bibliát. Viszont olvasnak bulvárt: benne elérhetetlen hírességek életének apró-cseprő mozzanataival. Azt már nem kérdezik meg, hogy valóban méltó-e az illető, hogy tudjunk róla. Vitatkoznak arról, hogy megcsalta-e, hogy jól áll-e rajta a ruha, hogy jogosan ült-e börtönben stb.


És a sort még hosszan lehetne folytatni...


Kizárják az életükből az eszükkel, de az űr ott marad...


Csak akkor ne mondják az ateisták, amikor valami szörnyűség történik a világban: "Ez is megtörténhetett! Na látod, hogy nincs Isten!"



2013. nov. 27. 17:26
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%
ez most provokalas akart lenni? mert elegge gyengere sikerult, csak baromsagokkal van tele
2013. nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!


Nagyon tudatlan vagy, fogalmi és definícós zavarokkal küzdesz.

2013. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

„Tehát aki nem keresztény az, vagy idegen istenekben hisz, vagy bálványokat dicsőít. Kössz. Annyi történt, hogy kibővítettet a fogalmak jelentését, hogy ráhúzhasd az ateistákra...semmi több. „

Mely fogalmat terjesztettem ki? Az isten-fogalmat? Nem. Hiszen akkor azt állítanám, hogy pl. a pénz is egy isten. De nem az, hanem bálvány. A bálvány fogalmat? Nem. Hiszen bálvány az a fogalom, szokás, tárgy vagy személy, aminek vagy akinek tévesen tulajdonítunk tiszteletet. Abban igazad van, hogy nem mondja ki az illető, hogy a bálványtól várja a megoldását a problémáira, de titkon mégis…

[link]

Javaslom ezt az angol nyelvű cikket elolvasni. Éppen arról van benne szó, hogy mára már a márkaépítés mennyire hasonló pszichológiai módszerekkel történik – reklámszakemberek által, - mint a vallásos gondolatok továbbadása.

„Még, hogy a boldogság egy Isten-pótlék!!!”

Nem ezt állítottam. Azt állítottam, hogy a szórakozás egy Isten-pótlék. Amíg jól érzem magam, addig nem kell gondolnom az élet nehézségeire. Mesterségesen létrehozott, stimulált boldogság-forrás a diszkó például. Ezt nem értheti az, akinek nincs lelki megtapasztalása, nincs személyes kapcsolata Istennel… Viszont akinek van kapcsolata Istennel, annak nem kell „felpörgetnie” az életét, hogy „kikapcsoljon”. „Örüljetek, ismét mondom örüljetek mindenkor” – írja az apostol.

„Egyébként meg, a fontossági sorrend elején, lehet az erkölcs, a tudás, a család, önmaga, egy közösség, a munkája és miegymás. Ha neked ezek mint bálványok és idegen istenek...akkor egészségedre.”

Írtam is, hogy vannak nagyon tisztességes értékrenddel bíró ateisták is. (Lehet, hogy ezt a kontrasztot nem kellett volna így kiéleznem a kérdésemben.) De azért nézzünk meg néhányat azok közül, amit leírtál: a tudás, mint legfontosabb az életben természetesen bálvány. Hol marad az alázat Isten iránt? Ha önmagunkat tartjuk az értékrendünkben a legfontosabbnak, szintén nagyon rossz. Ez az önimádat: csak én, csak én… A munka, mint legfontosabb? Mivel minden mulandó, így bármily nemes is egy hivatás, az sem helyezhető Isten elé.

„Mint minden áldott percben, mikor döntés elé kényszeredünk. Manipuláljuk magunkat. Gyógyítjuk, vagy rontjuk lelki világunkat. És?”

Ez olyan dolog, amiről kár vitatkozni… Én hiszem, hogy nem manipulálom magamat. Számomra nem fikció a Biblia, nem „egy válasz”, nem „egy támasz”, hanem a valóság.

„Akkor kevesebb, mint a Keresztények 1% igaz keresztény.”

Ez így van. Ezért is vannak a fundamentalista keresztyének annyira nehéz helyzetben: nagyon nehéz ellenállni a globalizált világnak.

„Ez, mint vallásosakra, hívőkre, ateistákra is igaz. A státusz jelzés életünk része...még az állatoknak is vannak státuszjelzéseik...ez a társas élet, egyik következménye.”

Mind a közösségem, mind én, igyekszem a világnak nem hirdetőoszlopa lenni. Egyes pszichológiai eszközök a tudattalanra akarnak hatni, ezt nem lehet kivédeni. De amennyire lehet, mindig igyekezni kell a ezen a területen is az egyszerűségre, praktikusságra törekedni.

„ Majd, ha a köré fog gyökerezni az élete, majd akkor beszélhetünk bálványimádásról. Egyébként meg, én is állandóan az internettel foglalkozom, és szeretem is, már-már imádom :-) ,akkor rossz vagyok? (úgy imádom, hogy mikor kell, gond nélkül tudom nélkülözni)”

Ebben egyetértünk. Válaszolva: nem helyes, ha már-már imádod a számítógéped. Ha a munkádhoz kell, oké. De utána, nem a családodtól, házimunkától stb, méginkább Istentől veszi el az idődet? Márha nem lennél ateista, természetesen. 

„Mivel egy ateista, szerint nincs Isten, ebből következik, hogy mindent az Isten elé helyez. Ilyen egyszerű, de ez még mindig nem bálványimádás, mert nem istenítünk semmit sem.”

Az első mondat jelentésével egyetértek. A második mondatra meg már válaszoltam: szerintem bálványimádás az, ha valamit indokolatlanul előrehelyezel az életedben, még ha nem is imádkozol hozzá, nem is várod tőle az örök életet stb.



A 8-as hozzászólónak:

Akkor neked az életedben a vásárlás, bulvár nem bálványimádás. Ennyi. Amúgy meg köszönöm a kedves tájékoztatásod az oldal használatáról. Én is had adjak tanácsot: tájékozódj az idegen isten/bálvány szó jelentéséről, mielőtt kioktatsz! Köszi!

2013. nov. 27. 20:08
 14/42 A kérdező kommentje:

„Kedves kérdező!


Nagyon tudatlan vagy, fogalmi és definícós zavarokkal küzdesz.”

Kicsit keress rá az interneten, s látni fogod, hogy mit jelent a bálvány szó. Javaslom a definíciók közül a „halott bálvány” kifejezést megkeresni.

2013. nov. 27. 20:14
 15/42 sörpocak ***** válasza:
94%

"Hiszen bálvány az a fogalom, szokás, tárgy vagy személy, aminek vagy akinek tévesen tulajdonítunk tiszteletet."


Akkor most mi a bálvány? Aminek tiszteletet adunk, vagy amit isten elé helyezünk?


Ha az utóbbi: A te szemszögedből, akkor az ateista nem csinál mást, csak bálványt imád. De számára nincs Isten. Nincs benne a listában, ezért lehetetlen elé helyezni bármit is.


"Abban igazad van, hogy nem mondja ki az illető, hogy a bálványtól várja a megoldását a problémáira, de titkon mégis… "


Ezt nem tudhatod.


"Éppen arról van benne szó, hogy mára már a márkaépítés mennyire hasonló pszichológiai módszerekkel történik – reklámszakemberek által, - mint a vallásos gondolatok továbbadása. "


És? Mindenki számára nyilvánvaló volt, eddig is.


"Azt állítottam, hogy a szórakozás egy Isten-pótlék."


Szintén gyökérség. A szórakozás okát, miért akarjuk mindig ráhúzni Isten hiányára? Azért szórakozik MINDENKI, mert erre volt szüksége. Mert az az oka, hogy akarják, és azért akarják, mert rég csinálták, vagy mert kirobbanóan boldogok, vagy mert jobb kedvre akarják deríteni magukat stb. stb. Milliónyi jelentéktelen oka lehet, mégis csak is EGYET akarsz előtérbe helyezni.


"Ezt nem értheti az, akinek nincs lelki megtapasztalása, nincs személyes kapcsolata Istennel…"


Kössz. Te meg, azért nem értheted, mert még nem járt át az ateizmus mennyei szelleme. Most előrébb jutottunk? -.-


"Hol marad az alázat Isten iránt?"


És a te alázatot, hol van a többi istennel szemben? Alázat, attól még van, ha nem az a legfontosabb dolog az életben (Isten). stb. stb.


"Ha önmagunkat tartjuk az értékrendünkben a legfontosabbnak, szintén nagyon rossz. Ez az önimádat: csak én, csak én…"


Nem önimádat...A magunkért való élés, bár jelentheti az arroganciád az egoizmust stb. stb. de ne erre gondolj.


" Én hiszem, hogy nem manipulálom magamat. Számomra nem fikció a Biblia, nem „egy válasz”, nem „egy támasz”, hanem a valóság. "


A Biblia manipulált téged. A hited manipulál téged. A valóság manipulál téged. Minden manipulál, akkor miről beszélünk?


"De utána, nem a családodtól, házimunkától stb, méginkább Istentől veszi el az idődet? Márha nem lennél ateista, természetesen."


Elveszi az időt, valóban, de nem baj. A házimunkával, a családdal nem annyi időt kell tölteni, amennyit csak lehet, hanem amennyi még jó, és amennyi még kell. Ezek márpedig megvannak.

2013. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Mirk ***** válasza:
88%

Az általánosításaidnak semmi közük az ateizmushoz.


Vicces, hogy példának írtad a bulvárlapokat. A kérdésed elejétől a végéig magában hordozza a népbutítás jegyeit.

Általánosítasz, de nem veszed észre, hogy a kérdéseddel csak önmagadat kategorizáltad.

Támadnál, de nem tudsz semmit azokról akiket támadni szeretnél.

Nem informálódtál, nem hoztál érveket, nem vagy tájékozott. Mit is szeretnél?

2013. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

Gondolom Te füvet és gyökereket eszel és meztelenül ülsz az erdőben, mert ezek szerint nem szoktál vásárolni.

Pénzt ne vegyél a kezedbe, hiszen az gonosz dolog!

Eltaláltad, a kenyeret otthon oltárra teszem és három napig imádom, a paprikás szalonnával egyetemben és ha kishoppingoltam magam, bár én bevásárlásnak nevezem, akkor megfőzöm a paprikás krumplit a megfelelő áhítattal, térden csúszva a konyhában. A síbakancsot ezentúl a vitrinben tartom, a bőrkabátot meg mint egy műtárgyat, a falra akasztom és zsolozsmázva szemlélem az előre meghatározott időpontokban. Ha ezentúl kedvenc csillagászati könyvemet, a Messier albumot a kezembe veszem, előbb egy göncölt vetek magamra és elmondom a kötelező fohászt:

- Természet, ki vagy a lombikban, mérettesék meg a Te neved...-

:)

A pszichiáterrel mi bajod? Az egy orvos. Többek között azzal is foglalkozik, hogy akinek kissé kibillent az esze kereke, azt megpróbálja helyrebillenteni. Szerintem jó lenne, ha felkeresnél egyet, legalább megtudnád, hogy mivel is foglalkozik...

2013. nov. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező erre az egy kérdés válaszolj:


Honnan/kitől szerzed ezeket a mérhetetlenül nagy marhaságokat?


Ilyet olyan nem írhat aki már járt emberek között,vagy te a pincédbe élsz egy bibliával? Ennyire 0 ember ismerete senkinek nem lehet.

2013. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 fairi1 ***** válasza:
100%

Nekem erről a kérdésről,ez a videó jutott eszembe!

Akinek megy az angol megnézheti:Ateisták titkos élete(néhány keresztény szerint)

http://www.youtube.com/watch?v=LbfFAYn8bgc

2013. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

„Éppen arról van benne szó, hogy mára már a márkaépítés mennyire hasonló pszichológiai módszerekkel történik – reklámszakemberek által, - mint a vallásos gondolatok továbbadása.”


Nem, ez tévedés. A vallás terjesztése hasonlít a reklámtevékenységre. Megjegyzem, nem túl hatékony. Én kirúgnám Isten PR menedzserét.

2013. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!