Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova "tanúi" miért jöttök a...

Jehova "tanúi" miért jöttök a gyakorira keresztény kérdésekre válaszolni? Miért nem kéritek meg a moderátort, hogy csináljanak egy Jehova "tanúi" fiókot is?

Figyelt kérdés
Mindig csak vitatkoztok! A válaszaitokra senki sem kiváncsi! Más keresztényeket nem tartotok testvernek ! Amugy sem szabad nektek más keresztényekkel kapcsolatban lenni ha jól tudom. Mindenbe bele kotyoktok és már nem is a kérdésekről van szó hanem a hülye tévtanaitokat cáfolgatják!
2013. okt. 5. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem a moderátort, az Istent kértük új topikért. De le se xart minket. :(
2013. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
A tanaik nem nagyobb hülyeségekből állnak, mint a többi keresztény felekezeté szvsz.
2013. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

Kedves első válaszoló


Mivel Te nem vagy Tanú, ezért kérlek ne nyilatkozz a nevünkben, már csak azért is mert amit leírtál az messze áll a tanúktól, hogy ilyen csúnya nem keresztény szavakkal dobálózzanak


Kedves Kérdező.

A Tanúk bárkivel beszélgethetnek a hitükről ez egy Bibliai parancs.

Mert ha úgy lenne ahogy leírtad, akkor még evangéliumot se hirdethetnénk, mert senkivel nem beszélgethetnénk.

Egyebek mellett nem vitatkozom, mert a biblia nem vita tárgya.

Amit pedig mondok, az nem a Jehova tanúi Tanai, hanem a biblia Tanítása, ami Isten szavával egyenlő.

Egyebek mellett akkor más felekezeteket is kipellengérezhetnél, hogy Biblia ellenes Tanításokat tanítanak és gyakorolnak, és ezeket terjesztik,


Jehova Tanúi pedig maguk is Kereszténynek vallják magukat, mivel Jézus tanítását, és parancsait követjük.

Az apostolok sem tartottak más felekezetekhez tartozókat Testvérnek, hanem Felebarátnak.

akkor lett valakiből Testvér amikor egy hitre és Bibliai tanításba került velük, cselekedetekkel párosítva.


Egyébként ha megfigyeled, sokan akik keresztény kérdéseket tesznek fel, nem tudják a választ s érthetetlen számomra, miért kérdez valaki olyat amit tudnia kellene mert ha keresztény akkor tanulnia kellett volna bizonyos kérdésekben, és nem tenné fel azokat.Ha pedig még is akkor miért nem a saját gyülekezetében a pásztorát kérdezi tanítások felől?


Katy Weaver

2013. okt. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem bántásként de te minden kérdésre válaszolsz itt a gyakorin és mindig le vagy pontozva meg az összes Jt .
2013. okt. 6. 11:10
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem baj, kérdező, ezt betudják a jóslásuknak, mi szerint üldözni fogják őket. :)
2013. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

Az nem baj ha le vagyok nullázva.

S ez nem üldözés...

Az üldözés nem a nullázással kezdődik, és még a valódi üldözés még nem történt meg, bár történnek kihívások sz életben amik az embertársaink részéről jönnek.


azzal, hogy valaki nullázza a válaszokat, az nem nekem, vagy nekünk szól hanem annak akit képviselek, képviselünk.


Katy Weaver

2013. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Talán még annyit, hogy a fentebb írt válasz is nullázva lett bár nem Bibliai jellegű a válasz.

Ez hűen tükrözi a megvetést arra amit képviselek.

Reményeim szerint nem a személyemnek irányul, mivel ismerni senki nem ismer, így nem tudják, hogy kit bántanak vagy sértegetnek igazából, s ebből jól leszűrhető, hogy ki gyakorolja a felebaráti iránti szeretetet, és ki nem.

Jó lehet Jézus azt tanította hogy még az ellenségeinket is szeretni kell, s bár nem vagyok senki ellensége, és nem is szeretnék az lenni, még is rágalmakat, szóbeli viszályokat szítanak, a személyünk ellen.

Téve azt azért, mert a Biblia Tanításait nem az évezredes hagyományok, és emberi teológiák szerint követjük menve a Tömeg után.

Kérdem Én ki az aki kereszténynek Krisztus követőjének vallja magát, és gyűlölködik, és megvetéssel teli szavakkal illet másokat, nézet különbség miatt, mivel egyéb nem történt?

Katy Weaver

2013. okt. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem bántás de ti itt csak viszályt szítotok.Ja meg olvastad azt a részt mikor egy varázsló odament az Apostolokhoz és pénzért kérte a tudományukat jól elátkozták.De ti még azoknál is rosszabak vagytok a Bibliát kiforgatátok a Szent lelket hírtől ismeritek és nem szüntök meg Jézus Krisztus evangéliumát elferdíteni.Behálozzátok az embereket és a gyülekezet vénei pedig megalázzák őket.
2013. okt. 6. 12:13
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Ez nem igaz,

De a továbbiakban tovább nem kommentálok itt.....


Katy Weaver

2013. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Nem bántás de ti itt csak viszályt szítotok."


Ezután a szöveg után már te keltesz viszályt... Nem akarok senkit se védeni, vagy bántani, de...hát na! Azért magunkat is vegyük már észre! Én is néha elszégyellem magamat, hogy miket voltam képes régebben kiírni (válaszként) de egy jó beszélgetésnek vagy vitának többről kellene szólnia, arról hogy csak vádaskodunk. Én se szívlelem az összes JT itt a GYK-n beismerem, sőt még a szervezetükkel sem értek egyet, de akármiről is legyen szó próbálok kereteken belül maradni (igaz nem mindig sikerül). Ez most nem kifejezetten hozzád szólt, hanem inkább mindenkihez, de...hát muszájnak éreztem leírni.

2013. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!