Kedves vallásos. Ha a tudás fájáról bűn enni, miért használod a tudomány eredményeit? Miért tetézed folyamatosan a bűnt?
Ha konzekvens vagy, nem lenne szabad elektromos áramot használnod, gépjárművön utaznod, modern eszközökkel megtermelt élelmiszert fogyasztanod és semmit, amit szállítanak.
Csak akkor élhetnél "tiszta" életet, ha a délamerikai indiánokhoz hasonló lennél.
Nem gondolod?
Kedves barátom.
A kérdező már azt fejtegeti, hogy mi különböztet minket meg az állatoktól, illetve, hogy mi az ami emberré tesz.
Az értelmesebbek gondolkodnak ezen, csak Te pattogsz itt türelmetlenül.
Terád alaposan rádfér az isteni útmutatás, hogy vezessenek, mutassák az utat, mert magadtól erre aligha lennél képes.!
minek az értelem és a tapasztalás, ha egyszer hívők is lehetünk
(másoknak hívők, egy szűk papi közösségnek hívők, akik szentiratokat írtak nekünk)
Szia!
A tudás nem a fa gyümölcsében volt. Az csak egy közönséges gyümölcsfa volt. A jó és
rossz tudása tapasztalaton nyugvó ismeret. Az ember a bűneset előtt csak a jót ismerte a
rosszat nem.
Gyakran felmerül a kérdés, hogy miért engedte meg Isten a rossz választásának lehetőségét. Hiszen ennek híján - állítják - máig is a kezdeti tökéletesség jellemezhetné bolygónkat és az emberi életet. Az első látásra tetszetős felvetés gyengéje az, hogy az élet lényegétől, a választás, a személyes döntés és erkölcsi felelősséghordozás képességétől fosztana meg bennünket, tehát éppen attól, ami Isten minden más földi teremtményétől megkülönbözteti az embert. Nem elsősorban az értelmi és alkotóképességünk avat bennünket magasabb rendű lénnyé - hiszen ebben meglehetősen különbözünk egymástól - hanem sokkal inkább az, hogy adottságainktól függetlenül mindnyájan felelősséggel tartozunk azért, amit mondunk, és amit teszünk. Ezért nem vonhatta meg tőlünk Isten a választás jogát, hiszen azzal mintegy erkölcsi automatákká alacsonyított volna bennünket. Az így meghagyott szabadság, a rossz választásának puszta lehetősége, nem jelentette ugyanakkor, hogy a bukásnak szükségszerűen be is kellett következnie. Az alábbi a szempontok alapján elvárható lett volna, hogy az első emberpár bizalmatlanul fogadja a kísértést, és hűséges maradjon Istenhez.
Egyrészt Isten korlátozta a megkísérthetőség mértékét azáltal, hogy egyetlen pontra, egyetlen fára vonatkozott a tilalom. (Gondoljunk csak bele, mennyivel könnyebb lenne ellenállni a rossz késztetéseknek, ha bennünket is csak egy bizonyos helyen, egyetlen vonatkozásban érhetnének, ahogyan egykor Ádámot és Évát!) Másrészt Isten figyelmeztette az emberpárt, hogy létezik ellenség (nemcsak a kert megmunkálását, hanem "őrzés"-ét is rájuk bízta), és azt is tudtukra adta, hogy milyen következményekkel jár az esetleges engedetlenség. Teremtőjükhöz fűződő kapcsolatuk hátterén elvárható lett volna, hogy a "beszélő kígyó", mint természetellenes jelenség óvatosságra intse őket, különösen a kapott figyelmeztetés ismeretében. Mindenekelőtt annak kellett volna gyanút ébresztenie bennük, hogy a furcsa kígyó állítása ellentétesnek bizonyult Teremtőjükével, akit ismertek, és akinek mindent köszönhettek. Mindezek ellenére az előbbit tisztelték meg bizalmukkal. Nem lehet igazán logikus magyarázatot találni arra, hogy Ádám és Éva miért hitt jobban az ismeretlen tanácsosnak, mint Alkotójának.
A bűneset után azonnal jelentkeztek a bűn máig jól ismert következményei, ami azt bizonyítja, hogy ezek törvényszerű velejárói az engedetlenség minden formájának, függetlenül annak jellegétől, és az általa okozott kár mértékétől. Ezek: a félelem, a szégyenérzet és a felelősség áthárítása.
Üdv. Péter
Szia!
Bár nem vagyok vallásos,mégis válaszolok!A tudás itt az értékelés,a dolgokról alkotott egyéni kép megjelenése és az elmébe rögzítése!
Figyeld meg,hogy mikor történik veled valami,azonnal minősíted!Jónak vagy rossznak fogod tartani,ahelyett,hogy azt gondolnád"ez van,mit kell tennem,kell-e egyáltalán valamit tennem?"
Ettől nem válsz érzéketlenné,csak éppen átveszed az uralmat az érzelmeid,gondolataid fölött!Nem azok irányítanak téged és uralkodnak fölötted,hanem a tudatod,aki valójában vagy!
Ne hidd el,inkább figyeld meg az elméd működését!
A jó és rossz tudás fája,az értékelések fái,a gondolataid képszerű megjelenítése a Bibliában!
Vidiripi
Kérdező!
Noé bárkája nem a technika egyik megnyilvánulása? Noé kitől kapta az információkat hogy megépítse a bárkát?
Vagy amikor elkészítették a frigyládát az a tudás kitől jött? De ott van még a Jeruzsálemi nagytemplom. Vagy ott van az a tudás amivel a minimumra lehetett csökkenteni a járványos betegségek előfordulását. A higiéniai szabályok betartása az a tudás kitől jött.
A felsorolás korántsem teljes lehetne még folytatni.
Súr!
A te tudásod is véges. Mert akik írták a szent iratokat azok között nem sok pap volt. Akkor a többiekkel mi a helyzet?
Az ő írásaik csak véletlenül lettek kanonizálva?
A tudás nem istentől való, hanem az embertől.
Iskolában tanuljuk, a könyveken keresztül régen felhalmozódott, elődeink által megszerzett tudás birtokosai lehetünk, amit mi magunk is gyarapíthatunk.
Ha volt Noé és bárkát tudott építeni, akkor bizonyára jártas volt a hajóépítés mesterségében.
A jeruzsálemi templomot kőműves építette, építész tervei alapján..
Neked lehet, hogy Isten súgta meg a bableves receptjét, én anyámtól tanultam.
A tudomány fejlődése éppenséggel az Istent képviselő egyház ellenére történik időnként, akik azon egyszerű okból, hogy a biblia nem említi, vagy ha igen, akkor mást állít róla, megpróbálják megakadályozni létrejöttét és terjedését.
Ez manapság is előfordul, sőt egyre gyakrabban.
Néhány tudományág csak azért tud töretlenül fejlődni, mert már fényévnyi távolságban van a 2000 éves primitív tanoktól, elképzelésektől...
Kedves Kérdező!
Igen magabiztos vagy, ebből is látható, hogy soha nem olvastad el a Szentírást. Sajnos Istent nem képviseli egyetlen egyház sem, bár szinte mindegyik ezt gondolja és vallja magáról. Istent azok képviselik, akik úgy élnek és cselekednek a mindennapokban, ahogyan Isten tanította nekik. Az általad előadott tudományos világkép csak egyfajta értelmezése a világnak. Nem mindeki gondolja azt, hogy az állatvilágból emelkedtünk ki.
Üdv. Péter
Vidiripi
Igen van tudás az embertől is de nem minden tudás az embertől van.
De azért leszögezném a tényt hogy erről a tudásról sokszor derült már ki hogy téves.
De áruld el nekem hogy: "...elődeink által megszerzett tudás birtokosai lehetünk,..."
Az elődeink honnét szerezték a tudást?
Azt honnét tudhatták hogy hogyan terjednek a fertőző betegségek? Mert a higiéniai szabályok nagyon szigorúak voltak.
Vagy azt honnét tudták hogy a csecsemőt csak a 8. napon szabad körülmetélni.
Ugyan is ez törvény volt.
Te tudod hogy miért csak a 8. napon szabad ezt megcsinálni?
3Mózes 11:4Csak a következőket ne egyétek meg a kérődzők, illetve a hasított körműek közül: a tevét, mert kérődző ugyan, de nem hasított a körme. Tisztátalan az nektek. 5 A szirtiborzot sem, mert kérődző ugyan, de nem hasított körmű. Tisztátalan az nektek. 6 A mezei nyulat sem, mert kérődző ugyan, de nincs hasított körme. Tisztátalan az nektek. 7 A disznót, mert hasított körmű ugyan, és egészen kettéhasított a körme, de nem kérődző. Tisztátalan az nektek. 8 Ezek húsából ne egyetek, és ne érjetek tetemükhöz. Tisztátalanok azok nektek.
Tudtad hogy a mezei nyúl az kérődző? A bizonyos tudás amit emlegetsz a szerint a tudás szerint a mezei nyúl nagyon sokáig nem volt kérődző. (aztán rájöttek hogy még is az)
Honnan tudtak olyan dolgokat amiket csak az 1900 évektől kezdve lettek ismertek ,bizonyítottak a tudomány által. Ők honnan szerezték a tudásukat. Egy pusztában vándorló nép aki állandóan költözik ,háborúzik vagy menekül.
Nem ismerem a zsidók szokásait és nem is érdeklődök eziránt.
A régi vallási tiltásoknak, előírásoknak valamikor nyilván volt értelme, ezért hozták ezeket.
A tudományos ismeretekre emberek tettek szert, ezeket a vallás csak beépíti a tanaiba.
Valóban, a régi idők emberei néha tudtak dolgokat, ami később elfelejtődött.
Pl.: szamoszi Arisztarkhosz kr.e. 320-250 heliocentrikus világképet alakított ki, Kopernikusz előtt 2000 évvel.
Ugyanis a görögök már tudták, hogy a föld gömbölyű Eratoszthenész Kr.e. 276-195 meg is mérte ,meglepően pontosan. Mindezek az ismeretek elfelejtődtek, az egyház azt tanította, hogy a föld lapos és körülötte forog a világ. Újra fel kellett fedezni, mint sok mást, gyakran az egyház ellenében.
A higiéniát is fokozatosan fedezték fel, amiben jelentős szerepet kap Semmelweis Ignácunk, aki a nők pusztulásának, a gyermekágyi láznak vetett gátat, azzal az egyszerű módszerral, hogy nem engedte a többi orvosnak és bábának, hogy mocskos kézzel babrálják a szülő nőt.
Kérdésed, illetve felvetésed rendkívüli tájékozatlanságra utal...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!