Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten mindentudó, miért...

Ha Isten mindentudó, miért bánta meg, hogy embert teremtett?

Figyelt kérdés
"Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az õ szívében." 1Móz6,6

2012. jún. 18. 17:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
27%
Isten nem egy robot. Egy mindentudó is megbánhat dolgokat.
2012. jún. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
34%
Valószínűleg azért, mert annak ellenére, hogy mindentudó, mindenható, örök, kegyelmes és tökéletes, ahhoz képest egy eléggé tökéletlen, sőt mondjuk ki: elcseszett világot hozott létre. Hogy Stanislaw Lem gondolatait idézzem: "Az a véleményem, hogy egy teremtőt a teremtéséről ismerhetünk meg, és a világ szerintem annyira sajnálatos módon van összerakva, hogy inkább azt hiszem, hogy senki sem csinálta, mintsem hogy abban higgyek, hogy valaki ezt szándékosan csinálta." És igazából ez az ellentmondás meg is válaszolja a kérdésedet, és megcáfolja azt az állítást, hogy Isten (legalább is a keresztény Isten) se nem mindentudó, se nem tökéletes (hiszen akkor nem kéne imádkoznia a saját teremtményeinek hozzá), se nem előrelátó.
2012. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
51%
Hopp, elnézést az utolsó mondatban szereplő kettős tagadásért :D Második vagyok. Szóval megcáfolja, hogy Isten mindenható, mindentudó...stb. :)
2012. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
54%
Stanislaw Lem egy balf*sz volt. Szép mondat, hogy teremtőt a teremtéséről, de mi nem egy festmények vagyunk, hogy a teremtő tehet a rossz dolgokért. Én mégis tökéletesnek látom munkáját, mert gyönyörű szép dolgok vannak e földön megteremtve. Csak az elmebeteg emberek teszik tönkre avagy egy teremtő teremtésébe belepisziktanak. Ennyi.
2012. jún. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
67%

A festményeket emberek alkotják, és mivel a festmények sem tökéletesek, úgy az ember sem lehet az, aki megfesti. Ugyanígy ha az ember sem tökéletes, hogy lehetne az tökéletes, aki megteremtette? :)

A teremtés és teremtés közti különbségtételedet meg nem tudom hogyan értelmezni. A szép dolgokat Isten teremtette, és az elmebeteg embereket is, ahogy te írtad. Tehát Isten elkorcsosult teremtményei elrontják Isten szépséges teremtményeit. Ez számomra továbbra is azt bizonyítja, hogy Isten végtelenül melléfogott, amikor ezt a világt megteremtette...:)

2012. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 Sághegyi Csaba ***** válasza:
64%
A héber szó egyes jelentéseit és korabeli szóhasználatait kell ehhez kielemezni. Például a magyar ügyes szóra nem létezik angol megfelelő. Abban biztos vagyok, hogy nem a mi fogalmaink szerinti megbánásról van szó.
2012. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:
Engem a hivők válaszai érdekelnek,akik komolyan veszik a Bibliát,nem a beszólások!
2012. jún. 18. 19:06
 8/78 anonim ***** válasza:
46%

Stanislaw Lem-nak eszébe juthatott volna, hogy nem ennek a világnak kell tökéletesnek lennie, különben miért akarnánk eljutni Isteni országába? Ha úgymond itt is jó? Ez nem logikus...

Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg a tökéletességről alkotott fogalma egészen téves. A tökéletes nem feltétlen szépet jelent, nem feltétlen jót, hanem hogy valami a funkcióját maximálisan ellátja. Már pedig ez a világ funkcióját tökéletesen ellátja, azaz a teremtés is tökéletes, mivel a rossz dolgok emlékeztetnek minket arra, hogy nem ez a lét, s nem ez a hely a végső lakhelyünk. A világban történt minden jónak és minden rossznak megvan a maga oka.

2012. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
ma 18:37 hiába is mondanék neked bármit is te akkor se akarsz hinni.
2012. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg a tökéletességről alkotott fogalma egészen téves. A tökéletes nem feltétlen szépet jelent, nem feltétlen jót, hanem hogy valami a funkcióját maximálisan ellátja. Már pedig ez a világ funkcióját tökéletesen ellátja, azaz a teremtés is tökéletes, mivel a rossz dolgok emlékeztetnek minket arra, hogy nem ez a lét, s nem ez a hely a végső lakhelyünk. A világban történt minden jónak és minden rossznak megvan a maga oka."


Ahogy te megfogalmazod a tökéletesség definícióját, az nem állja meg a helyét. Ezt írtad: a tökéletesség az, hogy valami tökéletesen ellátja a funkcióját. Logikai hiba, ez nem érvelés. Ez olyan, mintha azt mondanám hogy a főnév egy olyan szófaj amely főnév. Értelmetlen. A tökéletesség meghatározása pedig alapból egy igen szubjektív dolog. Na de tegyük fel, hogy azt jelenti a tökéletes, amit mondtál, azaz a világ ellátja a funkcióját. Akkor erre kérdeznék rá: mit értesz funkció alatt? Ahogy a világ működik, vagy amiért működik? Előbbi nem bizonyíték arra, hogy a teremtés tökéletes, hiszen nem is ismered a világ működését 100%-ig, mint ahogy én sem. Utóbbi pedig nem is biztos, hogy létezik. Az életednek a célját nem határozza meg semmilyen transzcendens erő a világon - azt Te magad találod meg. A rossz dolgok pedig legfeljebb csak téged emlékeztetnek a túlvilági létre. Számomra inkább azt jelenti, hogy az emberiség még mindig elég primitív faj, hiszen semmi más nem okolható a háborúkért, a faji-nemi-vallási alapú kirekesztésért, a környezetszennyezésért, mint az emberi ostobaság. Egy mindent előre tudó teremtő pedig láthatta volna, hogy idáig süllyednek a teremtményei. Hogy van most akkor ez? Ez számomra még mindig logikai ellentmondás.

2012. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!