Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mi bizonyítaná...

Ateisták! Mi bizonyítaná számotokra egyértelműen Isten létezését?

Figyelt kérdés

Több válasszal, és kommentel találkoztam, ahol (bevallottan) ateisták azzal érveltek, hogy nem látják bizonyítva Isten létezését. Tehát: mit szeretnétek látni? Mit fogadnátok el egyértelmű bizonyítéknak? És utána, elhinnétek pl a Bibliát, annak ellenére, hogy az továbbra is illogikus lenne?

Fakultatív kérdés: HITnek neveznétek a bizonyítás utáni állapototokat?



2012. ápr. 20. 21:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
67%
Ha létezne Isten, el tudná érni, hogy különösebb hókuszpókusz nélkül az ateisták is higgyenek benne, azaz "megtérjenek". És igen, ha ezt elérné, akkor a megtértek hívők lennének.
2012. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
75%
Ha ideállna elém és személyesen bemutatná a hatalmát. Nem hallucinációk meg egyéb baromságok formájában, hanem rendesen, szemtől szemben. Ha be lenne bizonyítva, hogy létezik, ha ő maga bebizonyítaná, akkor már nem lenne illogikus a Biblia, ha valóban létezik egy alak akinek természetfeletti képességei vannak, akkor onnantól kezdve logikus lenne, hogy létre tudott hozni mindent, nem? És nem, onnantól kezdve nem hit lenne, hanem tény.
2012. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
83%
Ha megjelenne a Szent Péter tér felett és rendre utasítaná a pápát és papjait,vagy megakadályozná a miliárdok felesleges szenvedését vagy új lakható bolygót teremtene a Föld közelében stb.
2012. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
46%
Ha mondjuk ideállna elém.
2012. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

#2

Mondanál konkrét példát? Pl: elédáll egy ember, és azt mondja:"Én vagyok Isten! Jöttem, hogy bebizonyítsam Neked."

Mit csináljon ez az ember, hogy elhidd: Ő Isten, nem pedig csak egy ügyes mutatványos?

2012. ápr. 20. 22:20
 6/63 anonim ***** válasza:
66%
Csak is kizárólag akkor hiszem el ha elém áll ad egy pacsit elbeszélgetünk megmutatja a hatalmát hogy mire képes, akkor talán hinnék benne. És ha valóban létezne akkor tuti megtudná oldani azt hogy lejön ide és megmutatja a létezését ha ilyen nagy hatalma van neki ez kb simán menne.
2012. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
70%

Ideállna elém, és csinálna olyat, ami valóban megmagyarázhatatlan.


Legyintésre hirtelen vastagon elfelhősödik az ég, vagy hirtelen kivilágosodik a borús ég.


Ez engem meggyőzne :)

2012. ápr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

#3

A pápának hatalmat adtam. Nem vonom vissza. Ha nem tetszik amit csinál, válasszatok olyant, akinek a ténykedése jobban tetszik.

Senkinek sem kellene szenvednie. Mindenből adtam eleget. Csak ha nem egy embernek juttatnátok mindent, akkor mindenkinek jutna.

A Jupiter egyik holdja lakható. És nincs is fényévekre. Ha nem a gazdaságosságot néznétek, rég ott lehetnétek.



Más bizonyítások?

2012. ápr. 20. 22:31
 9/63 anonim ***** válasza:
71%

A második válaszoló leírta, amit én is akartam. :)

És hogy mit kéne csináljon? :) Ha valóban ő lenne Isten, akkor neki nálam is jobban kéne tudnia, mivel vagyok meggyőzhető. Vagy nem? :) De mondjuk, ha biztonságban repülhetnénk egy nagyot a felhők fölött minden segédeszköz nélkül szabadon... az pl elég meggyőző lenne. :)

2012. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
5%
Második vagyok. Nem tudom, nem ilyesmikre gondoltam, hogy varázsoljon nekem vízből bort, hanem komoly dolgokra. Időutazás, adjon nekem képességeket a sajátjából, meg ilyenek. Nyilván ha bemutatna nekem 1-2 trükköt amit akármilyen képzettebb bűvész is be tud mutatni, képenröhögném.
2012. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!