Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a dianetikáról?

Mi a véleményetek a dianetikáról?

Figyelt kérdés
hamarosak meg fogok hallgatni egy hangoskönyvet. keresztény vagyok, tudom hogy az egész szcientológia egy hazugság, de ezek a marhaságok érdekesek...

2012. jan. 26. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Röviden válaszolva nekem nem tetszik. Voltam dianetika központba nem egyszer. Megnézten ilyen videókat meg kitöltöttem ilyen tetszeket, de őszintén szólva semmi értelmét nem láttam. Az meg külön nem tetszett, amikor egyik alkalommal el akarták kérni a címem, meg amikor emlékeim szerint feltettem egy kérdést, az volt rá a válasz, hogy "vedd meg ezt a könyvet"...


Ráadásul amikor én ott voltam régen, akkor még magukévá tették azt a tévhitet, miszerint az ember, az agyának csak kb 10%-át használja ki. A könyv pedig ha jól vettem ki a szavukból ennek a problémának az orvoslására van...


Én többet nem megyek ilyen helyre, tökéletesen megvagyok a Bibliával, miután már jobban ismerem mint korábban. Bocsánatot kérek a szcientológusoktól, senkit nem akarok megbántani, de nekem ez a véleményem.

2012. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, tetszett!
2012. jan. 26. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Szerinted egy hazugságból származhat bármi jó?


Véleményem röviden: veszélyes, kerülendő, ártalmas.


Bővebben:


[link]


[link]


[link]


Ha csak a Wikit végigolvasod, remélhetőleg elmegy a kedved az egésztől...


Ha érdekességekre vágysz, találhatsz sok mást, ami érdekes, de nem veszélyes.


Üdv. :)

2012. jan. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én azt gondolom, hogy egy nagy átverés az egész. Nagyon sok kivetnivaló van az egész felépítésében, gondolatrendszerében.


A Hubbard tal alapított egyházat az ötvenes évek közepén Kaliforniában jegyezték be hivatalosan, Ron is amerikainak született egy tengerész fiaként. Bejárta Kelet-Ázsiát, Indiában az ottani szerzetesektől tanult, Polinéziában a bennszülöttek vallását tanulmányzozta. Washingtonban tanult mérnöki egyetemen, harmincévesen scifi regényeket írt.


A II. világháborúban tengerésztisztként szolgált, megsebesült, és elég komoly sérüléseket szerzett, lebénult és megvakult. Az általa felfedezett dianetikával meggyógyította magát. Az ötvenes évek elején kiadta főművét a dianetikát, ami bestseller volt az USA-ban. Az ötvenes évek végén áttelepült Angliába, de innen a 60-as évek végén kiutasították, utána egy flottán élt. A 80-as évek végén halt meg 75 évesen, ami a képességeihez képest nem egy nagy kor. De ne legyünk igazságtalanok, azért komoly szervezetet hagyott maga után...


Ha magát az elméletét vizsgáljuk, akkor azt kell mondanom, hogy az egész világ vallásaiból szemezgetett: a hinduizmus védáiból, Buddha tanaiból, a kínai lámakolostorok tanításaiból, a kereszténység egyes elemeiből, Kant, Nietzsche, Schopenhauer filozófiájából, de még a görögök és arabok matematikai ismereteit és a nyugati és keleti civilizációktechnológiáinak elemeit is felhasználta. Az embereket aktivitásuk tekintetében nyolcféle dinamiká határozza meg: ön, szex, csoport, emberiség, állat, egyetemes, spirituális és végtelenség. Ezt szimbolizálja az a szcientológia kereszt, aminek 8 gerendavége van. Egy kicsit a science fiction-re hajaz amikor az embert szellem-test-értelem hármasaként definiálja olymódon, hogy a szellemek teremtik és változtatják meg a fizikai univerzumot.


Fontos fogalom náluk az engram, ami azt jelenti, hogy a tudatalattidba bevésődnek az érzéseid. Ezek okozzák a betegségeket, ezektől kell megtiszulni, hogy clear legyél ez a fő célja a scientológiának leegyszerűsítve. Ha valaki clear lesz, itt nem állhat meg, hanem OT fokozatkat kell szereznie, természetesen horror pénzekért...


Ha azért hallgatod meg, hogy megértsd, és keresztény szemmel meg tudd ítélni, akkor rendben van, de vigyázz, mert a féligazságok nem igazságok!


Üdv. Péter

2012. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit felfújt téma. Ha nem épült volna később fel a szcientológia egyház, akkor már senki sem lenne rá kíváncsi. Amikor ezt a könyvet publikálták 1950-ben, akkor éppen divat volt (mondjuk ma is divat, meg régebben is, de akkor állítólag különösen nagy divat volt Amerikában) az "alternatív" pszichoanalitika, "önfejlesztő" technikák gyártása. Sok ilyen elmélet született, a dianetika éppenséggel sok ötletet merít ezekből.


A Dianetikát sci-fiként érdemes olvasni, bár annak nem túl érdekes. Van benne egy áltudományos elmélet az emberi agy működéséről.


A dianetika mint terápia hatásosságát tesztelték és megcáfolták már több mint 50 éve.

2012. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
14:43 Csak nem Bonyai Péter? :D
2012. jan. 28. 23:03
 7/8 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Egy animációs filmben hallottam a "hitük" alapját, kiírták, hogy tényleg ez az, erre utánanéztem. Ledöbbentem. Olvasd: [link]
2012. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
72%

Nagyon vigyázz a scientológia "prédikátoraival". Tömegbolondítás a szakmájuk. Olyanok mint az a "próféta" akit egy külföldi búcsún láttam, kinyújtotta a kezét az épen érkező proceszió felé és azok a férfiak átugrálták, a nők felemelt szoknyával keltek át a nem létező patakon.

Harminc emebert bolondított meg egy kézmozdulattal.

A hangoskönyvbe is be lehet komponálni a befolyásoló elemeket. Inkább csak olvas. Papírról. A képernyőn is leget a háttérben mikroidős szuggeszció. Ha már van valami tudásod, ellen tudsz ezeknek állni, de ha még "kereső" vagy akkor "fogható" is vagy. A gnosztikusok alapgondolatát hidd el. T.i. nem lehet azt megtanulni, nem lehet arra téríteni, a tudást magadnak kell magadban felfedezni, ráérezni. Mikor először olvasol valamit, és azt természetesnek veszed, olyannyira, hogy nem érted miért kellet ezt le is írni. Akkor már bárhová bemehetsz. Készen vagy.

2012. jan. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!