Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elkezdtek járni pár hete a...

Elkezdtek járni pár hete a jehova tanui hivők,tanitják az igazságot a bibliáról,sokan miért irják az interneten hogy nem jó velük még szóba állni sem?

Figyelt kérdés
Nekem semmi bajom velük. Miért van sok helyen hogy nem jók?
máj. 5. 11:20
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
43%
Mert egy szekta és baromságokban hisznek
máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
ezt fejtsd ki bővebben mert nem értem.
máj. 5. 12:24
 3/34 anonim ***** válasza:
28%
Agymosott szekta. Ha nem érted tanulj meg magyarul.
máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
59%

Én a magam részéről nem tartom őket rossz embereknek.

Alapvetően a jót tanítják. Én ugyan nem vagyok tanú és elzárkózom a felekerzetektől. Én nemes egyszerűséggel kereszténynek tartom magam.


Sokan úgy vannak, hogy irtóznak a vallástól. Irtóznak tőle, irtóznak a kereszténységtől. Irtóznak az Isten gondolatától, irtóznak Jézus gondolatától, irtóznak a szentírástól. Rendszerint ateista beállítottságú emberek. Na ők azok, akik baromságnak veszik ezt az egészet.


Jehova tanúinak munkássága különösen irritálja őket. Bizony a térítő munka irritáló. Én is sokáig ateistaként tengettem a mindennapjaimat. Tudom, hogy megtéríteni egy ateistát a mai korban embernek lehetetlen küldetés. Feleslegesnek is tartom ezt a fajta szolgálatot, hogy emberek házalással próbálják elhinteni az Úr szavát. Egy ateista ajtót nem nyit ilyenek elött, ha véletlen mégis, akkor azt azon nyomban be is zárja. Nincs velük mit tenni. évezredek teltek el és fel sem merült még senkiben, hogy ember egyetlen egy másik embert sem képes megtéríteni? Mert ez így van. Jézust sem azok hallgatták, akik nem voltak rá kíváncsiak. Akik fogékonyak voltak az Isten közelségére, akiket vonzott az Atya, azok hallgatták Jézust. Akiket ez nem vonzott, azok nem hallgatták Jézust, hanem megmagyarázták a csodatételeit logikusabb módon, szemfényvesztéssel, csalással vádolva. Uram bocsá, némelyek inkább sátántól eredőnek bélyegezték tevékenységét, mert nem akarták elfogadni, hogy nem nekik van igazuk. Mások pedig mellette döntöttek.


Ugyanez van Jehova tanúival, a katolikusokkal, a reformátusokkal, a szombatistákkal, az adventistákkal... stb. De ugyanez van akár az iszlámmal is.


Én magamat, mint írtam keresztényként azonosítom. De templomba nem járok és bár engem megkereszteltek, gyermekeimet nem kereszteltettem meg. Ezt majd eldöntik ők maguk , hogy akarják-e vagy sem. Sőt, Isten dönti el, nem más, hogy az ember fogékony-e a hitre, tanításra vagy sem. Nem az egyén dönti el, hogy hívő lesz-e vagy ateista. Egy ateista sem döntötte el, hogy ő ateista lesz, hanem képtelen jelenleg hívővé válni. Nekem is megvolt a küldetésem ateistaként és meg van a küldetésem keresztényként is. Ugyanígy a kereszténység mellett sem dönt igazán az ember saját akaratából. Ha szüksége van Istenre, Jézusra, akkor hívő lesz. Ezt nem az ember szabja meg. Mások a buddhizmus mellett teszik le a voksukat, megint mások az iszlám vagy a zsidóság felé húznak avagy teljesen más irányba. Ezt mind attól függ, kinek mit hozott az élet.


Jehova tanúi is csak egy része az egésznek. Én azt is mondom, hogy minden út végsősoron ugyanoda juttatja el az embert. Csak az nem mindegy, hogy milyen döntések árán jut el az ember a kezdettől a végig.


Emberek vagyunk. mind tévedünk, mind hibázunk. Legnagyobb tévedés az, ha valaki tévedhetetlennek és hibátlannak tartja magát vagy bármelyik embertársát. Ez alól nincs kivétel. Egy a jó: az Isten.

máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
52%

Szia


Azért, mert Jézus szavai beteljesednek. Csak a világban elfogadott vallások vétkezhetnek következmények nélkül.

(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek.. . .


Jehova Tanúinál azonnal mind a 8, és fél millió embert elítélik, aki ide tartozik, és veszélyes elemeknek nyílvánítják.

Miközben vannak testvérek, akik békében élnek a környezetükkel, a munkahelyükön becsülettel dolgoznak, adóznak, nem bántanak senkit.

Érdekes, hogy a világban Isten és ember ellen elkövetett iszonyatos hibáknak semmilyen következménye sem lett a vallásukra nézve, sem a tagjaira nézve. Sőt, nem az egész közösséget hurcolják meg, ha még is felszínre kerülnek a hibák.


Egy Kérdező azzal vádolja a 8. millió Tanút, hogy a Mamáját bántjuk.

Én nem is ismerem a Mamáját, azt sem tudom mitörtént.

Egyébként pedig a "vádlottat" megilleti a védekezés. De ez a kérdező, alapból elutasítja, hogy tisztázodjon az állítása, mindenképen felelőssé teszi Jehova 240 országában élő Tanúit.


Számára az veszélyes, ha valaki igét hírdet, ha az nem egyezik a világban megegyező nézettel. Az is veszélyes, hogy az ember túlélő csomagot tart otthon, esetleges katasztrófa, vagy háború esetére.

Azt is megemlítette, hogy valakik beakarták csapni a Mamáját, vagy idős embereket, "gyógyszerkészítmény" megvásárlásával, és ezt is a Tanúkkal hozta összefüggésbe, sőt, a Hit gyülekezetében történtekkel is összekeverte bennünket.


Hiába érveltünk neki, és mondtam, hogy tisztázza a Mamája ügyét, hogy Ő is megnyugodjon, de elutasító.

A lényeg, hogy Jehova Tanúi veszélyesek, de hogy mi a veszély azt nem tudom, mert amiket felsorolt, az egyáltalán semmilyen veszélyt nem foglal magában, ami velünk kapcsolatos.

Lényeg, hogy gyalázhasson, és gyűlöletet keltsen.

máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
33%
Ott kezdődik a téma hogy kéretlen nyomulók fanatikusok, baromsagot hirdetnek ami saját kiadványaikkal Mihaly arkangyal Jézus stb . Alapító Charles Tase Russel sirhelye illuminatus piramis , olvass utána kik a szabadkőművesek illuminatusok sátánisták . A hiedelmeik óhéber babonás cionista eszmék nézd meg Útban sion felé dokufilmet .
máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
36%

Elégé sok információ elérhető szerintem ezzel kapcsolatban. Persze a szektában lévőknek sokszor nincs ellenére az ami a szektában történik mert nem látják át rendesen a helyzetet és a káros hatásokat.


Jehova tanúi esetén rendszerint felmerülnek vádként azok, hogy

zaklatják az embereket amikor terjeszteni akarják a nézeteiket,

szét szakítják a családokat ha annak csak egy része tanú,

károsak a gyerekeknek szóló videóik és hasonlók.


Azt nem tudom, hogy mennyire lehet eltérés az egyes területek között. Lehet az is igazat mond aki nem tapasztalt semmilyen rosszat mert ahol ő van ott nem olyanok a szabályozások mint ott ahol azonban rengeteg károsat tapasztaltak. Van aki azt írja, hogy nem rossz van aki azt, hogy örül, hogy megmenekült.


Persze az is lehet, hogy az egyik csoport hazudik vagy téved elfogultság vagy egyéb miatt.


Nekem nem sok személyes tapasztalatom volt velük párszor rám írtak de nem foglalkoztam velük. A jw-s oldalra felnéztem de nagyon gyorsan feltűnt, hogy mennyi értelmetlen dolgot írnak ezért hagytam is.


Hogy mennyire károsak vagy nem károsak valójában és hol azt nem tudom biztosra mert mint írtam valódi tapasztalatom nincs túl sok velük csak amiket másoktól olvastam. Amit pedig mások írtak azok koránt sem biztos, hogy igazak hazugság vagy elfogultság miatt.

máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
8%
A régi és modern szekták módszere a beetetés te vagy aki tévúton jár mi megmentünk a bűnöktől ,majd leválasszak elszigetelik a ismerőst a családot mert az észhez tudja téríteni . Azok akik megmentenék a zagyvaságoktól eladósitastól agymosástól a bűntudatban szenvedőket azok a gonosz megszállottak szekták szerint .
máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
40%
Nyugodtan szóba lehet velük állni, én is szóba szoktam, ha csengetnek. Viszont fortélyaikkal, a Szentírást kevésbé ismerő embereket könnyen meg tudják vezetni.
máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

5ös ne haragudj de te nem mondasz igazat! Te hazudsz! Olvastam a kiirt kérdést!


---Egy Kérdező azzal vádolja a 8. millió Tanút, hogy a Mamáját bántjuk.---


Ez nem igaz! A mamája nem 8 millió hivővel hanem azzal az adott gyülekezettel nem ért egyet. Nem szeretem ha valaki nem mond igazat.

Ne próbálj meg senkit lejáratni. Olvastam,hogy bepánikoltatták hogy világvége lesz pakoljon be cuccokat stb,ez elég ijesztőnek tűnik,még nekem is. Persze hogy félti a családtagját. Erőssen elgondolkodom az olvasottak után hogy érdemes-e folytatnom a tanulmányozást vagy megszakitsam. Most csekkolom a gyökereit az egyháznak,ami zavaros mert lapkiadó a mai napig. Az alapitó is elég problémás ember volt.De folytatom az ellenőrzést mielött szorosabbra kötném velük.

máj. 5. 15:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!