Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért lenne jó az...

Isten miért lenne jó az ószövetség és a világ jelenlegi alapján?

Figyelt kérdés

Jób, egyiptomi gyerekek halál,


Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!


máj. 3. 07:20
1 2 3
 1/28 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
33%
Isten tökéletes, ergo minden, amit tesz, az tökéletes.
máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Akkor az is, hogy rákot csinál sok gyereknek? -.-
máj. 3. 08:41
 3/28 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
22%

ma 08:41


Igen.

máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Akkor minek teremtette meg őket?!
máj. 3. 08:46
 5/28 anonim ***** válasza:
37%

Keresztény moralitás.


Rákos lesz a gyerek = jó.

máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Szegény gyerek...
máj. 3. 08:52
 7/28 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező és Válaszolók!

Úgy gondolom, hogy kicsit félrecsúszott az Istenről alkotott kép. Rengetegen felhozzák, hogy ha Isten jó, akkor miért lesznek az emberek betegek, miért van szenvedés.

Leírom, én hogyan gondolom, persze, nem biztos, hogy így van, nem vagyok Isten.

1. Isten nem emberi fejjel gondolkodik, és mindent átlát, ért, irányít. Nem biztos, hogy ha a mi emberi elménk azt gondolja valamiről, hogy rossz, akkor az Isten szemében is így van.

2. A szenvedés a mai világban egy közutálatnak örvendő dolog, pedig megvan a maga értelme. Sok ember a szenvedés által talált rá az útjára. Szenvedés nélkül az élvezetek sem olyan jók. Próbatételek nélkül nem lehet erősödni. A szenvedésnek igenis van értelme.

3. Sokan gondolják, hogy a halál egy borzasztó dolog, de arra kevesen gondolnak, hogy aki elhunyt, ő már az Isten oldalán örül egy olyan helyen, ahol nincs szomorúság, csak boldogság.

4. Isten útjai és gondolatai magasabbak és összetettebbek, mint a mieink, lehet, hogy mi egy rákos kisgyermeket látunk, de Istennek terve van vele: egy csodálatos gyógyulás, de lehet, hogy ha a gyermek nem lett volna rákos, és nem hunyt volna el, akkor sokkal több szenvedés várt volna rá az életben, és Isten ettől kímélte meg, ezt csak Ő tudja.

5. Bár Isten mindenható, szabadakaratot adott midenkinek. Mindenki dönthet mellette vagy ellene, de ha ellene dönt, vállalnia kell a következményeket, mely lehet komoly szenvedés, rossz út.

6. Istennek mindenkivel terve van. Kijelölt számunkra egy utat, melyen próbál minket kormányozni. Akkor lesz nekünk a legjobb, ha követjük az utat. Ha el is kószálunk néha, Ő próbál minket az úton tartani, visszasegíteni minket, mert annyira szeret minket.

máj. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
3-as kivéve azok akik nem hallottak Jézusról mint a busmanok...
máj. 3. 09:36
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

7. válaszoló


1. Isten ha szereti az embereket és valóbban jóságos akkor figyelembe kéne vennie azt is, hogy mi milyen hatással van az emberekre. A szenvedés pedig elég rosszul érinti az embereket arról nem is beszélve, hogy mivel Isten mindenható és mindentudó így bármilyen jó is sülne ki az emberek szenvedéséből azt eltudná érni a szenvedés nélkül is.


2. Az első pontban foglaltak teljesen érvényesek erre is.


3. A keresztény vallásnak rendszerint része az is, hogy nem mindenki kerül jó helyre (persze ez ha meghal valaki akkor éppen nem lényeges mert nem az a szerepe akkor a túlvilágképnek). Ezenfelül pedig mi értelme annak, hogy itt szenvedünk? Ha szenvedés annyira jó és hasznos akkor ott miért nincs?


4. Előzőleg még azt írtad, hogy a szenvedés hasznos most meg már meg kell kímélni tőle az embert?

Plusz érvényes az 1. ponthoz írtak.


5. Na szóval előkerült a 3. pontnál írta, hogy nem mindenki van mellette hanem lehet az aki meghalt akit annyira szerettél az a borzalmas szenvedésekkel teli halál után még tovább és jobban szenved.

Aztán nem Isten mellett vagy ellen döntenek az emberek mivel Istennel nem találkoznak maximum egy róla kialakult képről ami emberenként eltér az mellett vagy ellen döntenek már aki egyáltalán egy fikarcnyit is foglalkozik Istennel. Azzal nem ártana a szabad akaratnak ha tisztázná, hogy ő az aki létezik és mit is vár el az emberektől mi is a helyzet valójában.

Semmi nem kötelezte Istent arra, hogy rossz hajlamokat adjon az embereknek amik miatt nem úgy döntenek ahogyan egyébként döntenének ezáltal megváltoztatva a szabad akaratukat.

Ha pontosabb információk birtokában lennének az emberek is másként döntenének sok esetben így az információ hiány miatt sem pontosan mutatja a döntés az emberek valódi akaratát.


Eleve a szabad akarat pusztán a lehetőséget adja meg a bűn elkövetésére és nem okozza azt. Ezért is lehetne olyan világot teremteni ha akarna ahol van szabad akarat de senki nem követ el bűnt önszántából.


6. Akkor most terve van mindenkivel vagy mindenkit a neki legjobb úton próbál tartani?

Ha annyira jót akar mindenkinek akkor csak simán egy szenvedés nélküli világot kellett volna csinálnia ahol az emberek maguktól is elég intelligensek és bölcsek ahhoz, hogy a nekik legjobb utat kövessék.

máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves #9!

Köszönöm szépen a válaszodat, igazán elgondolkodtató. Az általam (7) leírtak csak a saját gondolataim voltak, nem tudom biztosan, ahogy senki, csupán ebben hiszek.

Arra próbáltam kilyukadni, hogy nem véleményem szerint, hogy ahogy nem fogok leállni vitatkozni egy atomfizikussal a maghasadásról, mert sokkal többet tud, mint én, úgy nem próbálom megítélni Istent/Isten tetteit, mert a saját logikám emberi logika, míg Ő mindent lát, tud, észlel, mindenhol ott van.

A másik, amire rá akartam mutatni, hogy bár a mai világ borzasztóan élvezetközpontú, és rettegünk a szenvedéstől, aminek vannak előnyei a hátrányai mögött.

A 4. pontban arra gondoltam, hogy bár a szenvedésnek van értelme, Isten sosem rak ránk akkora terhet, amit nem vagyunk képesek elbírni, és természetesen nem az a célja, hogy szenvedjünk, de rá tud vele mutatni dolgokra. Nekem volt olyan rész az életemben, hogy elég nagyképű voltam, és kellett egy igen megalázó/kellemetlen élmény, hogy rájöjjek, és változzak, így volt értelme, sőt, nagyon fontos volt a kellemetlen esemény. Természetesen, ha nem vagyok nagyképű, nem kell alázatot talulnom, de ez meg a saját emberi lényemből fakadt.

Isten nem bábokat akar, akiket irányíthat. Azért teremtette az embert, hogy megossza vele a szeretetét, de senkit nem kötelez rá, hogy jó legyen, ez egy döntés, amit nekünk kell meghoznunk.

Ez a pontosabb információ is érdekes kérdés. Ott van a Biblia, a modern csodák, gyógyulások, szentek, vértanúk, a példamutató életek, a torinói lepel, a Szűzanya jelenések. Mind bizonyíték arra, hogy Isten igenis szereti az embert. De ha valaki csak azért sem akar hinni, és meg sem fordul a fejében, hogy lehet Isten, aki mindennél jobban szereti őt, akkor történhet akármekkora csoda, nem fog hinni.

Én rengeteget gondolkodtam rajta, hogy van-e Isten, és arra jutottam, hogy bár bizonyítani nem tudom, nem zárhatom ki, amikor pedig megtapasztaltam a szeretetét, akkor megerősödött bennem, hogy igenis van Isten, és nagyon szeret.

Mindenkit a legjobb úton próbál tartani, ami a terve, de ez nem az emberi szempontból legjobb út: pénz, hatalom, tudás, hanem Isten szerint a legjobb út, és minden úton vannak nehézségek.

máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!