Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki miért utálja a legtöbb...

Ki miért utálja a legtöbb keresztényt?

Figyelt kérdés

Olvasd a Bibliát. Nem érted a Bibliát ha nem olvasod, amiről nem ír a Biblia az lényegtelen (Jézus nem játszott a gyerekekkel, bohóckodott velük, nem csinált játékot Jézus a gyerekeknek)

Nem érted a kritikát ha nem olvasod a Bibliát amit kritizál... Vagy, hogy a szemed előtt ott van a bizonyíték Isten létezése...


Én ezért utálom a legtöbb keresztényt.


Én inkább agnosztikus keresztény vagyok.


ápr. 12. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Én ateistaként nem utálom a legtöbb keresztényt, csak azokat, akik bármilyen formában rá akarják erőltetni a vallásukat másokra, vagy elvárnák, hogy mindenki aszerint éljen.
ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Én nem utálom azokat a keresztényeket sem akik ilyen ostoba érvekkel jönnek és képtelenek meglátni azt, hogy milyen ostobaságokat írnak. Ez egyszerűen nem indok arra, hogy utáljak valakit. Fordítva már inkább érzem, hogy ők mennyire ellenszenveznek amikor leírják, hogy Isten létezik és erre a bizonyíték az, hogy a macskája szőrcsomót köhögött fel és közlöm vele, hogy ez nem bizonyíték (kitalált példa de amiket írnak sem sokban különböznek).


Arról nem is beszélve, hogy nem hinném, hogy ezek képviselnék a keresztények nagy részét.

ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Én sokakban azt nem kedvelem, hogy úgy csinálnak, mintha a ténytől, hogy hisznek, felsőbbrendűek lennének azokhoz képest, akit nem hisznek vagy másban hisznek. Mintha a keresztény hit hiánya valamilyen fogyaték lenne. Vannak, akik próbálják palástolni, és vannak, akik nem viselkednek így, ameddig nem tudják, hogy nem vagyok közülük való, de hosszútávon minden esetben fárasztó ez a dölyfös, én fent ülök a tudás és az erkölcs mennyei felhőjén attitűd. Ha megemlíted, akkor pedig bevágják, hogy csak beképzeled, sőt, valójában te érzed magad kevesebbnek, mert érzed, hogy rossz úton jársz. o_o


Felüdülés, amikor valaki nem csinálja.

ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azokat nem szeretem, akik nem hajlandóak semmit tenni a boldogulásukért vagy, hogy egy krízist megoldjanak, mert majd Isten megsegíti őket. Csak cselekedni, gondolkodni vagy felelősséget vállalni ne kelljen az életükért, örökre gyerekek maradhassanak egy tévedhetetlen felnőtt kezei alatt, ami a kereszténység egy téves értelmezése.
ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor egyes, ne is hallgass keresztény rock zenészt, vagy utcai lelkészt.

Ezek nem erőszakosak akik énekelnek, vagy kiabálnak az utcán Jézusról. Bár a kiabálás nem éppen keresztényi szerintem.

ápr. 12. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Materialista vagyok és én azt látom, hogy inkább a jehovistákat nem bírják, mert házalnak. De a többi keresztényt nem. Nálam is voltak jehovisták, megkérdezték, hogy mi a véleményem a bibliáról, mondom ne haragudjanak, de ateista vagyok. Erre kissé flegmán kikerekedett a csávó szeme, mint aki azt gondolná, hogy a biblia olvasása kötelességnek kellene lennie, és hogy mi az, hogy ateista vagyok? Amúgy esküszöm én ezt nem flegmán mondtam, csak kimondtam a gondolataim, ha már így kérdezte. De akkor minek kérdezi a véleményem? Pedig még velük is udvariasan beszélek, de ezt már nem szeretem. És ezt még csak az enyhébb eset.


Alapjáraton elfogadó vagyok. Hihet bárki bármiben. Senkit nem nézek hülyének, csak ha jön itt a gőgösségével, bölcsnek hiszi magát, mert ő kiolvasta a bibliát. De amúgy materialisták között is vannak bunkók, szóval nem csak a hívők közt vannak.

ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Mennyország egy tündérmese azok számára akik félnek a sötétben?
ápr. 12. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!