Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem védi meg az...

Isten miért nem védi meg az embereket a rosszakaró és csaló emberektől?

Figyelt kérdés
Holott a Miatyánkba az van írva hogy szabadítson meg a gonoszol. Ezt lehet az Isten nem jól tanította az embereknek mert még a kísértéstől se véd meg nemhogy a rosszakaró emberektől akik megkörnyékeznek és elveszik a házadat. A kísértés se jó de a csalók még rosszabbak akik kiforgatnak.

ápr. 5. 07:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 A kérdező kommentje:

Arról van szó ha egy pszihikai beteg szülők nélkül marad és.....

Vagyis rólunk. Egyenlőre anyu van csak nekem és még a földeknél tartunk. Apám testvére lánya is pszihikai beteg, szülők meghaltak, egy család behálózta, kisemmizte és odafigadza magához. A földjeit eladták egy barátjuknak Adinak. Osztatlan a birtok így most már vele szomszédosok a földek. Ez az Adi a társulási földeket is elcsalta tőlünk. 7000 euróért kézzel írott papírral a konyhába megvette, felvette rá a támogatást, mi adoztunk utána mert a nevűnkön volt. A földhivatalnál nem tudtuk bizonyítani hogy eladtuk mert a konyhába írták meg anyuval kézzel. Hat év múlva meg minala kellett írjuk hogy 50.000 euróért eladtuk és így ment az Adrian Căpuș nevére. Nem érdekel ha kiírtam a nevét, hátha valaki olvassa és megtudja milyen ember. Ő kapott minden pénzt és a miénk volt a föld.

Négy éve kölcsönre volt szükségünk a lakásokhoz és a földet adtuk oda valakinek. Másik két földet. A pénzt nem tudtuk visszaadni. Ez a Căpuș még idén beperelt minket hogy eladtuk azokat a földeket. Azért mert neki kell. Az unoka nővérem földjeit is megvette és ezen is nyerni akar. Az a baj hogy az unokanővéremmel jóba van. Kap Éva cigit, italt, pénzt és bármit megtenne. Ez az Adi egy maffiózó és dörzsölt. Attól félek anyutól is elveszi a házat még hogy elveszítjük a pert és a földeket is elveszi. Úgy akartuk volna hogy visszaadjuk idővel a pénzt és megveszi tőlünk az illető. Közjegyző előtt csináltuk nem tudom mit lehet benne támadni. Ilyen kölcsönzés szerződés. Ennek a fiúnak kell a föld, nyerni akar rajta. Jövőre beltelek lesz és egybe akarja a földet eladni, persze előbb szét parcellazza és úgy. Legalább 200.000 eurót nyerne egyik eggyik földdel. Írtam hogy Évával jóba van és ad neki ezt azt. Attól félek ha anyu meghal még hozzám is elküldi hogy vegye el tőlem a lakást. Éva egy hízelgő hazug. Olyan játékos volt mindig meg úgy tett mint aki igazat adna ha mondasz valamit. Ha nem lenne mentálisan beteg, hajlott volna rá hogy becsapjon másokat. Az anyja ellenünk nevelte. Azt akarta volna hogy anyu váljon el aputol és mi tünjünk el és időközben apunak hizelegzek a lna hogy ajándékozzon oda mindent nekik míg el. Hogy nekem ne maradjon semmi. Csak apu nem vált el. Sokszor elkeseredéseben ivott mikor a testvére szította anyu ellen, még sokszor veszekedett is anyuval tehetetlenségében mert két tűz között állt. Anyut nem akarta elhagyni még engem kisemmizni de bem tudott nem odafigyelni arra amiket Éva néni mond. Éva anyja is Éva volt.

ápr. 5. 07:30
 2/93 A kérdező kommentje:
Isten miért nem védhet még minket ezektől? Miért nem lesznek rakosak és halnak meg vagy valami? Nem a jók kéne meghaljanak hanem ezek. Éva is iszik meg cigizik miért kell éljen. Adi is minek nem hal meg. Annyi embert tönkretett, az Isten miért nem veszi magához. Nincs gyereke meg nője sem. Csak az anyja van meg egy fél testvére. Még nincs is akinek gyűjtsön mert nem ncs utódja. Minek tartsák itt a földön ha csak ártani tud.
ápr. 5. 07:32
 3/93 anonim ***** válasza:
68%
Isten nem gyám, nem testőr. Adott észt, gondolkodj vele: ne hagyd magad átverni, ne dőlj be hamis, álságos ígéreteknek, ne várj csodát, gazdagságot, hanem dolgozz.
ápr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjatok ügyvédet.
ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
65%
Mert isten csak az emberek képzeletében létezik.
ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
67%
Pont azért amiért Évát Ádám és a 2 fiúk úgy begruppenezte hogy benépesedett az egész Föld. (Nem volt több ember rajtuk kívül kezdetekben). Nincs egy olyan író se, még a nagy S. King vagy J.K. Rowling se akik ne követnének el hibát a sztoriban. Szerintem elég szomorú ha valaki vallásos és elhiszi a meséket, de az se jobb ha komolyan veszi mint te ha feltetted ezt a kérdést. Mintha azt elemezgetnéd hogy a prérifarkas miért csak akkor esik le ha lenéz és látja hogy szakadék van alatta.
ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 A kérdező kommentje:
Ügyvédet nem mi fogadtunk hanem.akinek kölcsönbe adtuk a földet mert őt is beperelte. Erről majd másik kérdést írok ki mert ide sok. Nem mi tehetünk róla hogy anyu idős özvegy én meg beteg vagyok és az ilyen istengennye mint Adi becsapott. Valahogy bizonyítani kéne hogy a társulási földekkkel becsapott és adjon nekünk 20.000 eurót abból legalább ha ezt a két földet elveszi. Ha tudnák románul biztos magán akcioznék.
ápr. 5. 08:52
 8/93 anonim ***** válasza:
88%

Bízhatsz istenekben és ha valami jól sikerül megköszönheted nekik ha pedig nem akkor pedig mondhatod, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek" és hasonlókat.


Vagy nem a szerencsére bízod magad és teszel azért, hogy úgy menjenek a dolgok ahogy te szeretnéd.

ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 A kérdező kommentje:
Ezt az Adit meg kéne ölni. Annyi jó ember rákos. Ő miért nem lesz beteg? Anyu ismerőse rákos, felvágottak a hadat még visszavarták. Ez miért igazságos? Azt mondták hogy biopsia és 40 cm vágás van a hasán fentről lent még keresztbe is. Senkinek sem ártott, egész életét végig szenvedte egy gyárban, hét évig gondozta a magatehetetlen anyját a 2 műszakos munka mellett. Mégis az ilyet bünteti az Isten. Adit nem bünteti. Öt a mennybe küldi hogy az Istent is meglopja
ápr. 5. 09:18
 10/93 anonim ***** válasza:
78%

De nincsenek istenek, tündérek, egyszarvúak stb.


Ne mesebeli alakoktól várj segítséget

ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!