Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én gondolom úgy, hogy az...

Csak én gondolom úgy, hogy az evangéliumok meggyalázzák Jézust?

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén hiszek Jézusban, hiszem, hogy ő élt.


Abban nem hiszek, hogy azért halt volna meg, hogy elvegye a bűneinket, ezzel is gyalázzák Őt szerintem a keresztények.

Nem hiszem, hogy olyan ember lett volna, mint amilyennek az Újszövetség írja le Őt.


Nekem a keresztény vallás úgy nem tetszik ahogy van, elutasítom a keresztény vallást, de Jézusban hiszek.


Szerintem Jézus élt, szerintem Ő egy nagy lélek. Szerintem a keresztények a Bibliával és a tanításaikkal kiforgatják Őt. Jó úton járok?


2023. nov. 5. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jársz jó úton.


Jézusról érdemi infót a Bibliából szerezhettél csak.

Na most, akkor te önkényesen szemezgetsz, hogy ezt elhiszed, azt nem.

Persze megteheted, nem erről van szó, csak így nem sok értelme van.

2023. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mutass nekem korabeli forrást, ami alapján egyáltalán meg tudjuk vitatni a te nézeted.

Mert most ennyi erővel Augustusról is hiheted azt, hogy egy harcos gladiátor volt valójában.

2023. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Kérdésedet olvasva,a főnököd kérdése jutott az eszembe:


"Csakugyan azt mondta az Isten, hogy a kertnek egy fájáról se egyetek?"(1 Móz 3:1mr.)

2023. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

A Biblia a legdicsőségesebb módon mutattja be Jézust.

Jézus bűntelen, alázatos, rengeteg jót tett, a helyes útra térítette az embereket, hagyta hogy a bűnösök keresztre feszítsék, harmadnapra feltámadt, magától felment a mennybe.


A keresztények nem gyalázzák, hanem dicsőítik Jézust.

2023. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Jajj Istenem, csak most ne bukkanjon fel Abdullah!
2023. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem csak 4 evangélium íródott, hanem vagy 30. Csupán ezt a 4-et tették bele a Bibliába, mivel ezek nagy vonalakban egész pontosan egybevágnak.


Viszont nagyon érdekesnek találtam előszőr őket. Ugyanúgy vélekedtem, mint te. Azt hittem, hogy van folytatás és talán az iszlám az. De ha az folytatás, akkor nem az én folytatásom. Itt a lényeg az lenne, hogy volt egy ember, aki következetesen Emberfiának nevezte magát. Működött, tanított, prédikált, gyógyított. A dolog érdekessége, hogy csodajeleket is végbe vitt. Az biztos, hogy megmagyarázhatatlan dolgok történtek Jézus kőrül, mert valami oknál fogva elkezdték őt tisztelni. Valami oknál fogva róla beszéltek és idővel amikor felfedezték, hogy mekkora kincs amit lehetett össze is gyűjtöttek róla.

Én ugyanúgy indultam neki, mint te, kedves Kérdező. Emlékszem még valami hasonló kérdést is megfogalmaztam 8-9 évvel ezelőtt. Érdekesnek találtam az egészet, de az agyam, az elmém nem volt hajlandó kilépni abból a sémából, amivel tudományos magyarázatot lehetne adni az egész Jézus történelmi anomáliának.


De egy napon, 2020 junius 20-án olyan állapotba kerűltem, hogy nem maradt választásom. Vagy megölöm magam vagy letérdelek Jézus előtt és könyörgők, hogy szabadítson meg attól, ami gyötör. Akkor előszőr könyörögtem úgy, hogy Jézust, mint mindenható Istent képzeltem el. Mondván, már úgy is mindegy lelkem a pokolban van ártani nem árthat. Tudod, hogy mi történt?

Hírtelen erőt éreztem, de olyan erőt, mint még soha, szeretetet, józanságot, társaságot éreztem. A testemet és lelkemet kínzó kezdődő elvonási tüneteim teljesen megszűntek. Csak úgy, mint a sóvárgás. Attól a pillanattól megváltott embernek éreztem magam, akiről levettek minden nyomasztó terhet. Aztán boldog, boldogtalannak meséltem, hogy milyen csodát tett velem az Úr, Jézus. Azóta csak Ő az, akiben kedvemet lelem.


Attól a naptól kezdve az elmém kitárult és képes volt végre befogadni, hogy igen, ez mind megtörtént, amit az evangéliumok állítanak. Tanulmányoztam az apokrif iratokat is, vontam egy átlagot és kikristályosodott Jézus egész alakja előttem, mondhatni színről színre láttam az Urat, ahogy azt jelen valójában látni lehet. Azóta nem vagyok egyedül.


Persze, lehet mindent pszichológiával magyarázni, de engem már senki sem fog tudni ezek után arról meggyőzni, hogy Jézust túlmisztifikálta volna a Biblia. De abban igazad van, hogy teljes képet nem kaphat az ember az evangéliumból. Ezért van hozzá az Ószövettség. Benne vannak utalások Jézusra. Ott vannak a szentek, akik elértek valami világmegváltót életükben. Jézus nem csak abban a 33 évben jelent meg. Akkor csak testben vált nyilvánvalóvá. Ott született, de hatása nem csak a jövőre volt, hanem a múltra is kihatott egészen a kezdetekig.

Ember fia volt, de halálakor Istenné lett.

A Biblia egy le egyszerűsített módja annak, hogy az ember, aki keresi az Urat, meg is találhassa. De nem csak annyi az Isten, Jézus, ami a Bibliában van. Nem. Ő minden.


Az evangéliumban ezt mondja Jézus:

"„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."


Jézus a jó nyom. Aki Istent megközelíti az ugyanazt fogja mondani, amit Jézus és ugyanazt tanítja. Aki Istent keresi kénytelen lesz elfogadni Jézust, mert ő vitte el az embereket Istenhez. Nem azért nincs más út az Istenhez, mert Jézus ezt mondja. Hanem mert ő mondta ki előszőr a lényeget. Történelmet írt pusztán a szávaival, mert Isten szavát mondta.

Ő Isten megnyilvánulása, hozzá hasonló nincsen.

A poén az, hogy még Mohamednek is meg kellett kérnie valakit, hogy leírja a gondolatait. Jézusnak pedig kérnie sem kellett. Írnia sem kellett. Maguktól tették meg, maguktól írták le a történéseket, ahogyan emlékeztek rá. Ez van. Jézus él. Igaz, hogy Isten, de él.

2023. nov. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Jó úton jársz. A Bibliai Jézus hazugság. Sosem létezett ilyen Jézus. Az hogy Isten eljön személyesen hogy megölesse magát, mert csak így tud megbocsátani Isten sértegetése.

Az iszlám szerint Jézus próféta, Allah küldötte pont mint a korábbi próféták, aki azért érkezett hogy átadja Allah üzenetét az embereknek és hogy tanítsa őket.

2023. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De amit Jézusról tudsz, és ami tetszik a tanításaiból, az is az evangéliumokból van ám.
2023. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sose igyál gyógyszerre kérdező!
2023. nov. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!