Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kik is a valódi sátánhívők,...

Kik is a valódi sátánhívők, sátánisták?

Figyelt kérdés
Azok, akiknek a Sátán egy mese, vagy mitoszalak, vagy azok, akik éltetik a mitoszát, meséjét? Ugye milyen mulatságos, hogy tudományos szempontból a keresztények tekinthetők sátánistáknak.
2007. ápr. 29. 17:43
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
32%
Hát ebben nagyot tévedsz!!! A sátánisták magát a sátánt imádják, cselekedeteikkel neki akarnak tetszelegni, vallják amit ő, és gyülölik Istent. Szerintem ez meg a kereszténység igen messze állnak egymástól
2007. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
41%
A sátánistáknak a Sátán nem mese, hanem valóságos lény. Követni akarják a gonoszságát annak reményében, hogy a hatalmából is részesülhetnek.
2007. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%

Mindketten nagyon közel álltok (már, ha szabad tegeződnöm) a valósághoz. A Sátánizmusnak rengeteg értelmezési módja van. Az egyik legérdekesebb szerint a Sátánban hinni nem jelenti azt, hogy az Istenben nem hiszünk, vagy hogy a Gonosszal paktálunk. Csupán elfogadjuk a "másik fél" hatalmát és jelentőségét is.

Nálunk leginkább a neo-pogány értelmezés ismert az innen-onnan hozott szimbolikájával (Pentagramm...), melynek valóban semmi köze a Kereszténységhez.

2007. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

Sőt, van olyan sátánista, aki sem a Sátán, sem az Isten létezésében nem hisz. Tagadja mindkettő létezését, és az elnevezést csak azért használja, hogy az átlagembert megbotránkoztassa, és ezáltal kiszűrje azokat - a számára alsóbbrendűnek gondolt embereket - akik annélkül ítélnek el valamit, hogy egyáltalán azt megismernék.


Lásd:

Anton Szandor LaVey : [link]


Sátán egyháza :

[link]

2007. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%
A sátánról a Bibliából tudnak. A Biblia pedig azt írja a sátánról, hogy VESZTETT!!!!!! A Biblia azt írja, hogy Jézus a királyok királya, uraknak Ura, valamint azt hogy a Jézus nevére minden térd meghajol. A sátánisták azok, akik a VESZTEST (sátán) szolgálják, pedig vesztett. ISTEN szeret téged, és azt akarja, hogy a GYŐZTES oldalán legyél, hiszen Jézus győzött a halál felett, és a te bűneidet Isten megbocsátotta Jézus vére által. Isten ad neked egy GYŐZTES életet JÉZUS KRISZTUSBAN. Válaszd Istent, és élni fogsz.
2008. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
37%
Én csak azt nem értem , hogy miért irnak emberek olyan kérdés alá amiröl semmit nem tudnak mert az elsö-két válaszadóbol ezt lehetett leszűrni. Én nagyon sokáig foglalkoztam a sátánizmussal ami nem eggyezik meg az ördögimádattal amiröl az elsö két ember irt. Keverik a szezont a fazonnal . Sátánisták= ateisták nem hixnek istenben de ugyanakkor az ördögben sem mert a sátánisták az emberben hisznek és semmi magasabb hatalomban (isten , ördög) mig az ördögimádok akik szerintem egy elmebetegekböl álló csoport akik követik a gonoszt , ember és állati áldozatokat mutatnak be az ördögnek. és az antikrisztis eljövetelét várják hát nagyábbol ennyi remélem érthetö voltam és nem kell már magyarázkodni semilyen olyan hozzászólónak aki nem ért a dologhoz . jah és elkezdtem forditani a Sátán bibliáját (LaVey) szoval valamit értek a témábol !!!
2008. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
13%
MINDENKINEK FONTOS TUDNI, HOGY EZ A WIKIPÉDIÁS DOLOG, EGY HAZUGSÁG, EGY KIS GYEREKES MÉZESMADZAG, AMIKOR ELKEZDESZ ÉRDEKLŐDNI, FINOMAN ADAGOLJÁK A TÖBBIT AMIT ITT PERSZE NEM ÍRNAK LE, ÉS HA HAJLASZ A BETEGES DOLGOKRA JÖHET A BEAVATÁS ÉS KÉSŐBB ALKALMAD LESZ AKÁR EMBERT ÖLNI, VAGY ÁLLATOKAT KÍNOZNI, AJÁNLOM, HOGY MESSZE KERÜLJÉTEK EL, ÉS NE HIGYJETEK ANNAK, HOGY EZ NEM AZ AMINEK LÁTSZIK, DE ....PONTOSAN AZ!
2009. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
85%
Dehogyis, az az ördögimádat....Először nézz utána utána mondj véleményt, mert igencsak kevered.
2009. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
52%

utolso valszolonak!

Nem kell rogton leugatni valaki HA teveseden tud valamit.tudod van az a mondas hogy tevedni emberi dolog.

2009. jún. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
100%
Tévedni emberi dolog szerintem is...de ha valamiről véleményt alkot akkor szerintem tudni kéne annak a valódi hátterét.Nem leugatásnak szántam csak szóltam.
2009. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!