Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy ateista és keresztény...

Egy ateista és keresztény ember közt sosem alakulhat ki igazi barátság?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ó, ez felkészültségük és személyiségeik érettségének kérdése.
2021. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok és egészen jó barátságban voltam egy pappal, vagy plébánossal, nem is tudom, mi a különbség.

Abban az időben sakkoztam, minősített versenyző voltam, csak másodosztályú, még nem jutottam feljebb és egyszer ellenfelem volt. Sokkal később véletlenül találkoztunk, akkor már nem versenyeztem, meg ő sem és egymás közelében laktunk, így néha összejöttünk egy partira.

Eleinte megkóstoltuk egymást vallási témában, de kezdett barátság kialakulni közöttünk, (nem kell rosszra gondolni) így roppant tapintatosak lettünk, kerültük ezt a témát és vigyáztunk egymás lelkivilágára, minden másról tudtunk beszélgetni, még vitázni is, erről nem. Okos érvei voltak, előfordult, hogy meggyőzött, és fordítva is előfordult olyan kérdésben, amiben valamelyikünk kevésbé volt tájékozott, de a vallást azt hanyagoltuk.

Így lehet

2021. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mojjo ***** válasza:
100%

Ha az egész személyiségük annyiból áll, hogy ateista/keresztény, akkor nem.

Ha nem csőlátású droidok, hanem értelmes és normális emberi lények, akkor de, simán.

2021. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De, kialakulhat.
2021. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok, az egyik legjobb barátnőm pedig hit gyülis. A többi barátnőmről azt sem tudom, hogy állnak ehhez, olyan rettentően biztos nem vallásosak, arról tudnék, de hogy hisznek-e Istenben, fogalmam sincs, nem szoktunk erről beszélgetni, nem érdekel.
2021. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Godaime ***** válasza:
35%
Kialakulhat és ha a keresztény embernek szerencséje van tanul is valamit.
2021. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy téma a milliónyiból. Attól, hogy a hit kérdésében nem értenek egyet még lehet rengeteg közös bennük...
2021. júl. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár ateista vagyok, több vallásos barátom van, van akiről meg nem is tudni, vallásos-e. Nem beszélgetünk vallásról, akkor szokott előkerülni bármi hasonló, ha például elmeséli valaki milyen napja volt, és így jön fel hogy istentiszteleten voltak.
2021. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Működő házasságot ismerek ilyen párosítással, szóval nem lehetetlen. Nekem is vannak ateista barátaim. Ha nem is a legszorosabb barátság a miénk, de semmi bajom nincs azzal, hogy ők nem hisznek.
2021. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Agnosztikus ateista vagyok. A feleségem református, az édesanyám katolikus, a mamám kedvenc papjával pedig jó barátságban vagyok.


Persze hogy lehet igaz barátság vagy akár szerelem, csak el kell tudni fogadni, hogy mások ... mások, és nem feltétlenül látják ugyanúgy a világot mint én. Lehet beszélgetni, véleményt mondani, de nem szabad erőszakosan téríteni!

2021. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!