Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem vagyok lekonfirmálva,...

Ha nem vagyok lekonfirmálva, és esküvőre készülünk, azt honnan tudja meg a pap? (más helyszínen esküszünk, így nem ismer)

Figyelt kérdés

Nem tartom fontosnak a konfirmációt ahhoz, hogy hinni tudjak Istenben.

Így nem konfirmáltam, és nem is áll szándékomban. Viszont nyáron esküdni fogunk, és kíváncsi volnék, ez esetben mi a procedúra? Hisz mivel teljesen más helyszín, mint ahol régen éltem, a pap nem tudhat arról, hogy konfirmáltam, vagy sem.


2018. jan. 10. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A papokat nem nagyon érdekli, hogy konfirmáltál vagy sem.

Esetleg ha lelkész adna össze, őket érdekelheti.

2018. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha nagyon kiváncsi, megkérdezhet téged.

Ha még kiváncsibb ott, amelyik települést hazudod.

2018. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Erdélyi kisfaluban nőttem föl, ott kellett volna konfirmálnom. Most pedig észak-Magyarországon fogunk esküdni, szóval nincs sok lehetőség, hogy rákérdezzen.


Félreértés ne essék, én szeretném, hogy áldást kapjunk és Isten színe előtt keljünk egybe. Csupán a konfirmációt nem fogadtam el, nem is tudom kifejezni, tudom furán hangzik, de másként gyakorlom a vallásom, mint ahogy szülőfalumban az akkori tiszteletes adta át, minden istentiszteleten illuminált állapotban.

2018. jan. 10. 09:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha meg megkérdezne, nyilván szembehazudni nem fogok a tiszteletesnek.
2018. jan. 10. 09:51
 5/12 A kérdező kommentje:

De ahhoz sincs sok kedvem, hogy most konfirmáljak, egyrészt mivel 120 km-re a lakóhelyünktől lesz majd az esküvő, másrészt meg mai napig sem érzem szükségességét a konfirmációnak, ahhoz, hogy Istennel kapcsolatot ápoljak.

Persze értem, hogy a házassághoz egy feltétel, csak annyira nem egyezik az én felfogásommal.


Köszönöm a válaszokat!

2018. jan. 10. 09:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve honnan veszed hogy feltétel a konfirmáció az esküvőhöz? Lehet hogy ennél a lelkésznél feltétel nem azt mondom, de láttam már olyan református esküvőt, ahol nem konfirmált az egyik fél (vagy egyik fél sem).


Amúgy pedig miért ódzkodsz attól hogy egy református gyülekezet előtt megvalld hitedet? Ha reformátusnak vallod magad, nincs a környéketeken egy református gyülekezet ami szimpatikusabb mint ahol kereszteltek téged?

2018. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen titok-hit biztosan, hogy nyíltan már nem akarja felvállalni.
2018. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

"szóval nincs sok lehetőség, hogy rákérdezzen."

Gondolod, a lelkész nem tudja legalább annyira használni a netet, mint most te?

.

"sem érzem szükségességét a konfirmációnak, ahhoz, hogy Istennel kapcsolatot ápoljak"

Oké, tehát hiszed Istent, de ezt nem vagy hajlandó vállalni vallási közösséged előtt.

Ekkor miért ragaszkodsz egyházi esküvőhöz, ha nem vállalsz közösséget azzal az egyházzal?

2018. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A református házasságnak nem feltétele a konfirmáció, csak a keresztség.
2018. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Abba nem mennék bele, hogy mit és hogyan hiszek, nem erre irányult a kérdésem. Nem arról van szó, hogy nem vállalom fel, sőt épp a saját meggyőződésem vállalom fel, nem pedig azt amit az egyház akarna. Én érzem, hogy Isten bennem van, nem kell ahhoz nekem az egyház. Lehet abból adódik ez a meggyőződésem, hogy valóban a gyerekkoromban a részeges lelkész nem adta át, amit a református egyház át szeretne adni, de ezt érzem, sajnálom. De erről ennyit, a vallás mindenkinek a saját dolga.


Anyám miatt lesz egyházi esküvő, én meglennék nélküle, de neki ez nagy örömöt okoz, szeretné, ha a lelkész megáldaná a házasságot, hát tegye!

2018. jan. 10. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!