Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számotokra mi bizonyítaná...

Számotokra mi bizonyítaná Isten létét vagy nemlétét?

Figyelt kérdés
A kérdés értelemszerűen hívőknek és ateistáknak egyaránt szól; hívőket mi győzné meg Isten nemlétéről, ateistákat mi győzné meg a létéről? Mindent lehet mondani, amit te hívőként vagy ateistaként elfogadnál annak bizonyítékaként, hogy te tévedtél, és valóban az ellentábornak van igaza. Kinek mi lenne ez? Minden érdekel. :)
2010. ápr. 23. 19:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
17%

szerintem van, ha nem lenne, akkor hogy jutna valakinek ilyen spontán az eszébe? sehogyan.

szerintem van. de lehet hogy nincs, mások szerint, de az emberek nyugodtabbak ha van miben hinni, imádkozni stb. :)

14/l

2010. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
58%
Ha a saját szememel látnám. De akkor sem lennék hivő mert a gondolataikkal nem értek egyet. És ezt semmi nem tudja bizonyítani, hogy úgy helyes gondolkozni ahogy ők teszik. Ehhez nem elég elhinni hogy isten létezik.
2010. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Zenon ***** válasza:
74%
Engem, mint ateistát valamely konkrét tapasztalás (például megjelenne előttem Isten vagy valamelyik angyala, és nem látomásként,tehát ki tudnám zárni az érzéki csalódást, hogy képzelődtem) vagy valamely megingathatatlan tudományos bizonyíték a Teremtést, illetve az isteni gondviselést illetően az egész világra nézve, amit kollektíven elfogadna az egész emberiség és tényként kezelne.Például úgy, mint a heliocentrikus világkép, amit senki sem vitat manapság.Nagyjából ekkor győzne meg. :)
2010. ápr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Dymo ***** válasza:
72%
csatlakozom a 19:49eshez
2010. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
69%
Engem meggyőzne ha elhelyezne 200milliót a bankszámlámon.
2010. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

Semmi sem bizonyítja vagy cáfolja.


Aki ateista, annak ha megjelenik Isten mondjuk égő csipkebokorban, az rohan az orvoshoz, mert hallucinált. Akinek Isten elhelyez a bankszámláján 200 milliót, az azt hiszi, hogy tévedésből félrement egy utalás.


Aki hívő, az sok mindent felsorolhat, ami "miatt" hisz Istenben, mindenféle hülye bizonyításokat találhat ki, csodákra hivatkozhat stb.


A lényeg az, hogy az ember mindig előbb dönti el, hogy hívő lesz-e vagy ateista, és csak utána gyártja ezek mögé az indokokat. Maga a döntés sohasem "érvelés" alapján történik, hanem személyes okokból, élmények hatására (pl. valaki vallásos embereket ismer, és szimpatikusak neki vagy ellenszenvesek: az ilyen élmény mindig eltolja az embert vagy a vallás, vagy az ateizmus felé).

2010. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
66%
Engem meggyőzött a létezéséről! Hiszek benne, befogadtam őt, megtaláltam magamban! Csodát tett az életemben, méghozzá olyat, amire nincs magyarázat! Nekem már ő vezeti az életemet és tudom, hogy bízhatom benne, sikerre visz!
2010. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
78%
Engem az győzne meg, ha minden embernek személyesen jelenne meg egyszerre (ha mindenható, akkor ez nem jelent számára problémát) és azért mindenkinek, mert ha csak egyvalakinek, az lehet pszichológiai probléma, ha egy kis csoportnak, velemi hallucinogén hatású cucc, ha pedig a TV-ben, hamisítvány.
2010. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Utolsó: Jó neked. A kérdés azonban arról szól, hogy az _ellenkezőjéről_ mi győzne meg annak, amit épp képviselsz. Tehát mivel te hiszel benne, mi bizonyítaná számodra azt, hogy mégsincs?
2010. ápr. 23. 20:18
 10/38 A kérdező kommentje:
20:14-esnek ment az előbbi komment, pardon.
2010. ápr. 23. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!