Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van most mindenki...

Miért van most mindenki ennyire kiéhezve Jehova Tanúira?

Figyelt kérdés

szinte minden nap találok ilyen jellegű kérdést,hol normális,hol kevésbé normális stílusba.Miért pont ők az emberek fő céltáblája?Más baj forrás,cikizni való nincs?

(nem vagyok közéjük való).de már engem sért.a hit gyülekezet pl roppant káros vagy a szcientológia,ők nem célpont?


2010. ápr. 9. 16:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
5%

Kedves 17:28-as!

Látod, pl. részben rólad szól az előtted írt 'toleranciás' szöveg, amit mellesleg egy Tanú állított össze a 'nevetséges' érveléseikből.


A témában való tájékozatlanságot és ismerethiányt ugyan nem bünteti a törvény, de semmiképpen nem előnyös állapot!


Szerintem a 'szellemi károk', amiről beszéltél, sokkal inkább a tudatlanságból, a rosszúl tájékozottságból, vagy a félrevezetettségből adódnak.


Tapasztalataim szerint, egy ember, aki ragaszkodik a bibliai alapelvekhez, alapvetően sikeresebb életet élhet, mint az aki nem ragaszkodik hozzá - amennyiben a sikert nem pusztán pénzben mérjük.

2010. ápr. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%
kár hogy a jehovások nem ragaszkodnak a bibliai alapelvekhez, hanem kiforgatják azokat
2010. ápr. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
9%
Az viszont nem kár, hogy ezt az állítást szinte semmivel sem tudod bizonyítani!
2010. ápr. 10. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
47%

elég az a szinte

ha már elismered, hogy "szinte semmivel", akkor mégis van bizonyíték

2010. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
34%
20:42-vel egyet értek.és nem szép dolog provokálni őket ezt aláirom.csak nekik is őszintébbnek kellene lenniük saját magukkal szemben,mert bizony van oka,hogy egyesek nem szeretik ha becsöngetnek hozzájuk vasárnaponként és nem lehet őket levakarni,hiába mondja az ember udvariasan,hogy köszi de nem... biztos,hogy azért "üldözik" őket mert ők igazhitünek vallják magukat vagy van vmi más oka? egyébként aki a középpontban akar lenni annak számolnia kell azzal,hogy nemcsak szeretni fogják hanem gyülölni is,ez alól semmilyen népszerű vallás sem kivétel,a hitgyüli,és a szcientologia sem.
2010. ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
10%

"elég az a szinte

ha már elismered, hogy "szinte semmivel", akkor mégis van bizonyíték"


A "szinte" csak annyit akart jelenteni, hogy nem vagyunk tökéletesek mi sem. A Tanúk munkájába is bele lehet kötni, még akkor, ha a legjobb és legigazabb ügyön dolgoznak. Sőt még akkor igazán!!!! (Persze bizonyosan mindenkiébe, még a te munkádba is)


Azért az feltűnő, hogy gyakran ugyanazokat az alantas és hazug vádakat emlegetik ránk is, mint az első századiakra.

2010. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező.

A hit gyüli roppant káros? Háát, én épp az ellenkezőjét vettem észre! Nagyon nagyon hasznos!!!!!

http://www.youtube.com/hitgyulekezete#p/u/0/eyXVjDyFtAk

2010. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

tehát elismered, hogy bizonyítható az állítás, miszerint kiforgatjátok a Biblia szavait

nekem ennyi elég is

2010. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%

Én ugyan nem vagyok rájuk kiéhezve, épp ellenkezőleg, torkig vagyok velük.


Ha nem lennének olyan agresszivek - amikor kifogynak az érvekböl rögtön elkezdenek személyeskedni.

Máskülönben tényleg szórakoztatóak lennének, ők a fórum bohócai.

2010. ápr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
36%

Mi is volt a kérdés? Ja, már tudom :-)

Szal, fenntartom amit mondtam, mert ezt tulajdonképpen nem is én mondtam, hanem a Biblia (ugye emlékszünk: a Biblia Isten szava)

Egyre többen szomjúhozzák az igazságot.. és ennyi.

Miért kéne ezt spilázni?

Az emberek egyre tanultabbak, intelligensebbek (bár ez nem egyenesen arányos), és már nem lehet mindent lenyomni a torkukon.

Hazugság, csalás, lopás, korrupció a politika és a vallások részéről.

A kereskedők részéről meg a kizsákmányolás, a pénz szeretete, istenítése.

Az egyént sarokba szorították, és kiutat keres.

Keresi az igazságot, mert az igazság szabaddá tesz.

Az embernek két lehetősége van:

vagy a bűn rabszolgája lesz, vagy Jézus szolgája.

Tehát semmiképpen nem vagyunk urak és főleg istenek nem, ahogy számos vallás próbálja elhitetni velünk.

2010. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!