Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet megkérdőjelezni az...

Hogy lehet megkérdőjelezni az evolúciót?

Figyelt kérdés
Hogy létezhetnek még ilyen emberek? Mire alapozzák a hitüket és hogy nem lehet elhinni az evolúciót mikor szemmel látható bizonyítékai vannak?

2016. máj. 2. 20:33
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/275 Cerevisiae ***** válasza:
76%

#111:

„Miután a baktériumok sok nemzedékében tanulmányozták a mutációkat, azt találták, hogy ennek ellenére nem történtek lényeges változások.”


Kedves kreacionisták! Itt van ezredszerre az anyag, ahol semmi sem történik állítólag! Mi a bánatért nem ezt elemzitek???

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Kit érdekel, hogy TE mit nevezel lényegesnek, vagy sem? Most akkor van hasznos mutáció, vagy sem??? Vagy te ezt nem tagadod?



Amúgy nem történt semmi változás a kísérletek során? Ezt mondták a kreacionisták ezen vita során is, azután a biológusok rámutattak erre:

[link]

„Richard Lenski közismert kísérlete pofonegyszerű: Tizenkét E. colibaktériumkultúrát helyezett szőlőcukorban szegény, citromsavban gazdag táptalajra, majd figyelte mi történik. Húsz év alatt az egyik baktériumkultúrában meg is jelentek a citromsavat aerob körülmények között emészteni képes E. coli sejtek (1). Ha csak a Wikipediát föllapozzuk láthatjuk, hogy az E. coli azonosítása éppen az alapján történik, hogy milyen tápanyagokat képes fölhasználni. Az E. coli sejtek felhasználhatnak tejcukrot, répacukrot, szőlőcukrot, citromsavat viszont nem. Ez az egyik jellemző sajátosságuk, hogy a rajtuk elvégzett citromsav-teszt negatív eredményt hoz. Lenski kísérletében éppen ez változott meg, vagyis az ott létrejött baktériumtörzs, bár az E. coliból származik, már jellemző különbséget mutat a többi E. colihoz képest, itt az ID saját fajfogalma szerinti megfigyelt fajkeletkezési esemény.”


Úgy tudom, ti már a kreacionista fajfogalmak szerinti változást is igen csak lehetetlennek tartjátok, ám itt ez megtörtént. Akkor honnan is veszed, hogy nem tappasztalt senki lényegi változást? Nem lehet, hogy ti mindenre ezt mondjátok zsigerből?


Ez sem lényegi változás?

[link]


Mi neked a lényegi változás, ami egy nyavalyás kis laborban még elérhető?

2016. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/275 Cerevisiae ***** válasza:
69%

#120

"Ő a minden élő közös ősét, a „progenitort” élete végéig teremtettnek nyilvánította. Ma mindenütt elhazudják ezt a tényt,"


Te hazudod azt, hogy ezt hazudják! Amióta csak itt sertepertélek, mindig és minden evolúciótagadónak azt mondtam, hogy az evolválás az első evolválásra képes egységből, vagy egységekből indul ki, amit akár Isten is teremthetett. Számtalanszor nem csak én, de rengeteg itt megfordult biológus és genetikus, és egyáltalán senki olyan, aki elfogadta az evolúció működését nem tagadta ennek a munkahipotézisnek a lehetőségét, legfeljebb nem hittek benne.

2016. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/275 anonim ***** válasza:
64%

"...a ragadozó életmód megjelenése milyen döntő mértékben befolyásolja egy élőlény evolúcióját."

A ragadozó életmód megjelenését tényként fogadjuk el.


Mikor jelent meg először a ragadozó életmód ? És milyen okból? Tudja ezt valaki?

2016. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/275 Cerevisiae ***** válasza:
73%

#112

„Az a mutáció is, ami nem pusztítja el, vagy nem teszi beteggé a szervezetet, legtöbbször információveszteséggel jár, mert egy vagy több gén működésképtelen lesz.”


Elég ha néha történik meg, de utána az elterjed, és ez a lényeg! Senki se állította, hogy 20 év alatt alakult ki a mai élővilág színessége. A lényeg az, hogy ritkán történik jó dolog, de az fennmarad, és továbbalakul, ellenben a sok rossz kiszelektálódik. Ez a lényege az evolúciónak! Nem baj, hogy simán alátámasztottad az evolúció működését ezzel a szövegeddel???


„Ezek az események viszont mind információveszteséggel járnak, ezért nem lehetnek az evolúció apró lépései, akárhány mutáció történik is.”


Mellébeszélés! Világos, és egyértelmű példáink vannak arra, hogy a hasznos mutáció továbbalakul, akármit beszélsz. Mi világos, és cáfolhatatlan példákat hozunk, te pedig csak demagógiát.

2016. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/275 Cerevisiae ***** válasza:
73%

#88

„Ez nagyon gyenge ellenérv arra a tényre, hogy a főbb élőlénycsoportok a fosszíliák szerint évmilliárdok alatt sem változtak lényegesen”


Ez szimpla valótlanság!


Tömegével állnak rendelkezésünkre olyan fosszilis sorok, ahol szinte lépésről lépésre megrajzolható, ahogy pl. a halak kezdik elhagyni a szárazföldet, és kezdenek kétéltűekké alakulni. Kígyók kialakulása, vagy ugyanez elmondható az ember kialakulásáról, vagy az emlősök kialakulásáról, a madarak kialaklulásáról… töménytelen mennyiségű szép tiszta átmeneti formán keresztül követhető, ahogy alakulgatnak az élőlények.


„De miért olyan jellemző ez a fajta lenéző pökhendiség erről az oldalról felénk?”

Pl. azért, mert ilyeneket írtok: „a főbb élőlénycsoportok a fosszíliák szerint évmilliárdok alatt sem változtak lényegesen”

Nézz csak utána, hogy milyen élőlények voltak évmilliárdokkal ezelőtt. Tudod, rá fogsz jönni, hogy igencsak sokat változtunk ahhoz képest.

2016. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/275 anonim ***** válasza:
64%
Mesélj egy kicsit a csírapályákon történő mutációkról is !
2016. máj. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/275 anonim ***** válasza:
34%

Ez mit jelent:"...az ID saját fajfogalma szerinti megfigyelt fajkeletkezési esemény." ?

Baci volt de mi lett?

2016. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/275 Cerevisiae ***** válasza:
35%

„Mikor jelent meg először a ragadozó életmód ?”


Szénanyagcsere tekintetében az autotrófia korai megjelenése valószínűsíthető (egyszerű szervetlen anyagokból szerves vegyületek felépítésére képes) , mert bár szerves anyagok spontán is keletkeznek, amikből a korai életek fennmaradhattak, de ezek keletkezési üteme nem szállhatott versenybe a korai életformák szaporodásával. Nyilván a széthulló élet alkatrészeire is elkezdtek szakosodni néhányan, míg ezek közül egyes mutánsok már az élőkre is itt-ott „rámartak…”. Korábban is voltak ilyen mutánsok, de nem terjedhettek el, kiszelektálódtak addig, amíg volt bőven más kaja.


Az élet előbb vagy utóbb minden energiaforráshoz alkalmazkodik, de ezt inkább új kérdésként kellene feltenni, nem?

2016. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/275 Cerevisiae ***** válasza:
68%

"De mi lett?"


Baci, csak másfajta, amit ti mindig tagadtok, hogy nem lehetséges.

2016. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/275 Cerevisiae ***** válasza:
32%

"Mesélj egy kicsit a csírapályákon történő mutációkról is"


OK. Akkor ugye elfelejthetjük egymást?


Na, csá...

2016. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!