Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell értelmezni?

Hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom pontosan az igét de valahogy így szól;

"Úgy tiszteld a Fiút ahogy az Atyát is tiszteled..."

Tehát, hogyha A Fiúhoz imádkozom akkor az egyenlő azzal mintha az Atyához imádkoznék?

Ezzel nem akarom én kikerülni az Atyát csak eszembe jutott, hogy az ortodoxoknál azt hiszem van a rövid Jézus ima amit bárhol, bármikor elmondhat az ember csak úgy egyszerűen magában mindenféle szertartások nélkül.

Szóval lényegében a kérdésem az, hogy "belefér-e" az imádat ebben a tiszteletben amit tulajdonképpen a Biblia követel meg a hívőktől?



2015. dec. 16. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A Jézus ima úgy hangzik, hogy "Uram, Jézus Krisztus, Isten Fia, könyörülj rajtam bűnösön!" vagy más fordításban "Uram, Jézus Krisztus, Isten Fia, irgalmazz nekem bűnösnek!". Rövidebb formában "Uram, Jézus Krisztus, könyörülj rajtam!" Legrövidebb formája pedig az "Uram, irgalmazz!" görögül "Kyrie eleiszon!".


A Jézus-ima Bibliai alapokból született meg:

[link]

Ez az Evangélium üzenetének a legtömörebb összefoglalója amiben megvalljuk Krisztus istenségét és saját bűnös voltunkat, tehát szó szerint hitvallásnak is tekinthető.


A Jézus-ima szentháromságos imádság. Megvalljuk benne, hogy Krisztus az Atyának a Fia, és hogy Krisztus az Úr, de ezt nem mondhatja senki, csak a Szentlélek által (1Kor 12,3).


A linkelt oldalon még sok jó írást olvashatsz a témában:

[link]


A Jézus-ima erősen kötődik a bizánci lelkiséghez, de számos felekezetekben népszerű, az ortodoxok mellett görögkatolikusok, római katolikusok és a protestánsok közül is imádkozzák. Magyarországon az egyik legnépszerűbb Jézus-ima könyvet protestáns lelkész írta:

[link]

2015. dec. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Hasznosnak találom, de kérlek, hogy válaszolj a kérdésre is.

2015. dec. 16. 18:03
 3/4 KZitus ***** válasza:

Szia


Mivel Jézus a földi szolgálata alatt mindig az Atyjához imádkozott, és amikor mintát adott a követőinek, hogy hogyan imádkozzanak, akkor azt mondta nekik: "Ti tehát így imádkozzatok: »Égi Atyánk..."

és azt is,: „. . . Senki sem juthat el az Atyához, csak általam."

Ebből az tűnik ki, hogy Istenhez kell imádkoznunk, Jézus közbenjárását kérve, mert azt mondta, "Bármit kértek a nevemben, megteszem nektek”.


Bárhol, bármikor beszélgethetsz Istennel, akár csak néhány szóban is, hálát adva neki mindazért, amit naponta kapunk Tőle.

2015. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

KZitus neked is köszönöm a választ amit úgyszintén hasznosnak találok, de ugyan arra kell téged is megkérjelek mint az első válaszolót, hogy a kérdésre válaszolj.

Ne az imáról beszéljünk hanem arról, hogy mit jelent ugyan úgy tisztelni a Fiút mint az Atyát.

2015. dec. 16. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!