Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényekhez, Kérdés?

Keresztényekhez, Kérdés?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki ,


Mi a véleményetek egye gyülekezetekben, főleg karizmatikusoknál látható "Szent Szellem"-betöltekezés és a Kundalini-Jóga között? ha valaki nem tudná a Kundalini jóga kézrátétellel történik és az emberek ott is rázkodnak, remegnek, önkivületi állapotba, transzba kerülnek. Mi a véleményetek?



2015. nov. 28. 19:35
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

Roland G ,


te egy értelmes ember vagy, jó veled beszélgetni. A te közösségedben ezeka dolgok, hogy vannak? Persze én is hiszek a Szent Szellem karizmáiban, meg sokmminden másban és nyitott vagyok sok minden új, Isten által közvetített látásmód, tanítás átvételére. De sok mindent nem értek én már. 20 év kereszténység után eljutottam arra a szintre, h semmit nem értek, főleg ezeket a jelenségeket.

Szóval nálatok ezek a jelenségek hogy vannak?

2015. nov. 28. 23:16
 22/56 anonim ***** válasza:
47%
Gyökérség mind a kettő.
2015. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:

22/22 ,


Tudod én is azt gondoltam 20 évvel ezelőtt, de Isten lehjaolt hozzám. Ne légy enynire elkeseredett ember. Van örök élet és meg lehet simerni azt, aki teremtett téged.

2015. nov. 28. 23:37
 24/56 Roland G. ***** válasza:
79%
Lehet,hogy nem fog tetszeni pár karizmatikusnak amit írok,de nem probléma.Ahova tartozom ott is vannak olyan jelenségek amik számomra hiteltelenek és visszataszítóak,mert emberi az egész.Nem tetszik,hogy vannak akik csak azért esnek el egy-egy kézrátétel során mert nem akarnak kiesni a sorból.Egyáltalán nem a látható megnyilvánulások a fontosak,hanem a szív pozitív megváltozása,ami lehet hogy jár karizmatikus jellegű manifesztációval,de lehet,hogy nem.És ez szinte minden ilyen jellegű közösségben így van.Hogy ezeket hogyan kezelheti egy vezető lelkész,azt nem tudom,nem lehet könnyű ezt orvosolni,annál is inkább,mert ezt ők valószínűleg sokkal jobban látják,mint az átlaghívők,mint például én.A pozitív dolgokból persze több van,de nem szabad csukott szemmel,bigott módon elsiklani a negatívak fölött.Szerintem ezek átgondolása és helyes megítélése,feldolgozása minden hívő feladata akiknek fontos Isten munkája és a testvérek szellemi-erkölcsi állapota.(És a tanítások is néha-néha ellentmondásosak szinte az egész karizmatikus egyházban.)Ezért mondtam,hogy nagy megújulásra és helyreállításra lenne szükség,amit egyenlőre alig látok...
2015. nov. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:

De a megujúlás sesem úgy kezdődik, hogy Isten gondol egyet és véghezviszi az akaratát, ahhoz kell az ember is. Az embernek az együttmükődése. vagyis, ha görcsösen ragaszkodunk valamihez, akkor azt Isten nem fogja elvenni.Másik meg, lehet Ő már akarta volna ezt a megujulást, csak akiken kersztül véghezvitte volna, azok nem votlak vevők rá....Isten tiszteletben tartja a szabad akaratot. és valahogy úgy gondolodik: Hát, ha ez nektek jó, akkor csináljátok csak....én meg támasztok valami újat, valakivel, valahol, aki "vevő" az íránymutatásomra. Számtalan új közösségben voltam már, amik gomba mód szaporodnak, jó Igei látással, jó szívvel, kenettel,szeretettel. vagyis azt akarom mondani, hogy Ő senkiről, semmilyn gyülekezetéről nem mond le, de ameddig az emberi szívek nem éhesek ár és csak a kölsőségekkel képesek törödni, akkor addig Ő ott nem tud és nem is fog semmit tenni.

Karizmatikusoknak vágynia kellen az első szeretetre, térdre borulni és könyörgöni az élő Istenhez.hogy újra Ő legyen a középpont

2015. nov. 28. 23:51
 26/56 Roland G. ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani:Ámen! :)
2015. nov. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:

Roland G ,


És szerinted az ember meddig legyen hűséges ygülekezetéhez? Vagyis, h azt látja, hogy a dolgok nem jó írányban vannak, hogy a kenetnek nyoma sincs, a tanok nem Igeiek, hogy megy a halandzsa, meg az emberi erőlködés, akkor meddig tartson ki az ember?

Remélem érted a kérdést.

2015. nov. 29. 00:01
 28/56 anonim ***** válasza:

Asperrimus: "Szerintem te is ott kiabáltál volna Pilátus udvarán, hogy "Feszítsd meg!", ha láttad volna a Názáreti Jézus összejöveteleit, amiről hiteles képet ad a Biblia. Kár, hogy nem értetted meg, ami egyébként az evangéliumokban tényként le van írva Jézus összejöveteleiről. Mózest is egy kalap alá veszed Jannesszel és Jambresszel, csakhogy Isten ezt teljesen máshogyan gondolja, és soha nem fog megtérni hozzád, de te még megtérhetsz Hozzá."


Tudsz rá példát mondani az Újszövetségben, hogy hol van leírva? Mert én ilyenekkel még nem találkoztam. (Ha lehetséges, akkor ne csak idézetet, hanem a konkrét helyet)

2015. nov. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, a véleményemet írtam le az egyik válaszolóról a válasza alapján. Ez semmivel sem volt ellenségesebb, mint amilyennel ő nyitott, csak a vektor mutatott az ellenkező irányba, szerintem még a mértéke sem volt nagyobb, legfeljebb nyers volt, azt azonban nem bánom.


A kérdésedre az a válasz, hogy csak akkor ismerheted meg, hogy ki kivel van, ha betöltekezel Szent Szellemmel, mert Ő jött azért, hogy eligazítson. Semmilyen más lehetőséged nincs, ugyanis a Sátán bármit le tud utánozni. Ott tévednek óriásit azok, akik azt mondják, hogy inkább nem is kell nekik a természetfeletti, hogy az Újszövetséget lehetetlen megélni természetes szinten, mert már a hit alapja, a kijelentés is természetfeletti. Ha nem természetfeletti, akkor nem is kijelentés, anélkül pedig nem létezik az a hit, amire a Biblia ígéretei vonatkoznának. Ráakásul sokkal könnyebben eléri az Ördög a pszichikai keresztényeket, akik idegenkednek a természetfelettitől.


Ami a kundalíni kígyóra vonatkozik, már olyan régen foglalkoztam jógával - elméletileg -, hogy nem igazán emlékszem, hogy mi is az. Ami a csakrákat illeti, még senki nem látott olyat, ahogy a kundalíni kígyót sem. Egyre azonban emlékszem: minden keleti filozófia a meditációt állítja a középpontba, ami sokkal inkább hasonlít az agykontroll alfa, meg théta hullámú szomnambul állapotára, mint az Isten Igéjén való elmélkedésre, ami a karizmatikusok egyik neves tanítójának, Kenneth Haginnek volt a vesszőparipája, ami angolul szintén meditation, csakhogy semmi köze a módosult tudatállapotokhoz. Kenneth Hagin azt ajánlja azoknak, akik szeretnének szellemi növekedést elérni az életükben, hogy töltsenek időt naponta azzal, hogy elmélkednek a Biblia fölött. Ez nem az olvasás helyett, hanem azon felül értendő. Azt állítja, hogy ilyenkor jön a kijelentés, ami növeli az ember hitét. De ebben nincs semmi hókusz-pókusz, egyszerűen elgondolkodik az ember Isten Beszédén, és figyeli a szívét, hogy mit mutat. A buddhisták a köldöküket nézik, ahogy a jógában is, és onnan várják a megvilágosodást. A kereszténység alaptanítása szerint azonban az ember belsejéből nem származhat jó, mivel a bűn következtében megromlott. Ámde az Újszövetség behozott egy teljesen új valóságot, az újjászületést, ami teljes mértékben elérhetetlen volt korábban, mivel még nem történt meg a megváltás. De Jézus feltámadása óta elérhető az újjászületés is, és a Szent Szellemmel való betöltekezés is. Azaz már nem a rossz jön ki az ember belsejéből, ha újjászületett, és az ótermészetét a halálban tartja. Vagyis, amikor olvassa a Bibliáját és elmélkedik rajta, akkor belülről, az újjászületett szelleméből kap szellemi információt a szíve, amiből az illető profitálhat, ha figyel rá, de továbbra is figyelmen kívül hagyhatja. János apostol azt írja, hogy kenetetek van a Szenttől, ami által bármit megtudhattok, mert az a kenet tanít. Persze Isten Szelleme egyáltalán nem pletykás, így a mindent tudtok nem más emberek magánügyeire vonatkozik, vagy Isten titkaira, amiket nem jelentett ki, hanem mindenre, amit ki akar jelenteni, amire szükségünk van. Ez ad értelmet, és jogalapot arra, hogy merjünk elmélkedni Isten Igéjén, és ne féljünk attól, hogy jön egy nyavalyás démon, és becsap bennünket. Ezt sokkal könnyebben meg tudja tenni Biblia nélkül, különösen akkor, ha félünk bizonyos dolgokat átgondolni.


Vagyis az alapoknál olyan jelentős különbség van az okkultizmus, a hamis vallások és a karizmatikus kereszténység között, mint az ég és a föld között. A Bibliában olvashatsz arról, hogy a mennyei erő leszállt, és az emberek furcsán kezdtek viselkedni. Ha nem száll le az erő, akkor tovább tudják élni a kispolgári életüket, semmi nem zökkenti ki őket, már ami Istent illeti. Az jelentős különbség az okkultizmus és Isten természetfeletti ereje között, hogy az okkultizmus nagy ívben kerüli a Bibliát, és a Feltámadott és Megdicsőült Jézus Krisztus emlegetését. Ehhez járul hozzá, amit Pál apostol mondott, hogy amikor az ember a Szent Szellem ihletésére szól, azaz bibliai terminológiával prófétál, soha nem mondja Jézust átkozottnak. Vagyis senki nem mond Jézusra olyan jellemzőket a Szent Szellem által, amit a Biblia az átkok között sorol fel. Jézus nem szegény, sem szellemi, sem lelki, sem pedig testi értelemben. Jézus nem szenved, legfeljebb attól, hogy az emberek elutasítják Őbenne az egyedüli lehetőségüket arra, hogy megmenekülhessenek. Jézus ettől valóban szenved, de azért, mert együtt érez velünk, nem pedig azért, mert szenveleg. Pál apostol azt is mondja, szintén az ihletett beszédről, hogy Úrnak, azaz Küriosznak, teljhatalmú tulajdonosnak, Gazdának, Despotának sem mondhatja senki Jézust, csakis a Szent Szellem által. Ez nem a mindennapi beszédre vonatkozik, hanem az ihletett beszédre. Ha kétségeid vannak, hogy egy ember, aki azt állítja, hogy betöltekezett a Szent Szellemmel, valóban Isten Szellemének a befolyása alatt van-e, vagy nem, kérdezd Jézusról, de ne hagyj időt arra, hogy összeszedje a gondolatait, mert ha spontán módon nyilvánul meg, akkor biztos, hogy az a tartalom jön ki a száján, ami a szívét megtölti. Ha időt adsz, akkor el tud bújni egy kulturális máz mögé.


Dióhéjban.

2015. nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:

Kedves huszonnyolcadik, Mt 8,16-17; 9,35; 15,30-31; MK 39-12; Lk 4,40-41; 6,17-19. Olvasd el ezeket a részleteket, és képzeld el a jeleneteket. Ne félj használni a fantáziádat, csak soha ne keverd össze a tényekkel!


Ez nem az összes, de éjszakás voltam, és ha tovább maradok, akkor itt helyben elalszom.

2015. nov. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!