Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember legbelső LÉNYEGE...

Az ember legbelső LÉNYEGE (tehát nem az ego, személyiség, karakter, stb! ) azonos Istennel, vagy legalább igenis isteni, ugye?

Figyelt kérdés

Teremtés Könyve 1:27

27Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinak és nőnek teremtette őket.



- az ember Isten teremtménye (tehát teremtmény)

- Isten képmása (képmása: szellemben lényegében azonos)

- férfi és nő (a természet része is)



Teremtés Könyve 2:7

7Akkor az Úristen megalkotta az embert a föld porából és orrába lehelte az élet leheletét. Így lett az ember élőlénnyé.


- megalkotta az embert (az ember teremtmény)

- a föld porából (az ember a természet része)

- orrába lehelte az Élet leheletét (ez teszi élővé az "anyagot", "port", az isteni lehelet)

- élő-lény (több, mint a természet része)


Majd halála után minden visszatér oda, ahonnan vétetett:

- a test és ami a természet része (ami "porból" teremtetett) a természetbe, porba

- a szelleme (lehelet) pedig az Istenhez



Az ember az isteni lehelet nélkül nem lenne több anyagnál.

De mivel Isten lehelete van benne, így isteni része is van. Ez a része pedig azonos Istennel, hiszen ez tér majd vissza.


A bukás után a szentlélek is isteni, ami által újjá teremtődik az ember bukott természete (szelleme).



Nem érdekelnek Jehova Tanui, a Hit Gyülekezete és egyéb kisegyházak (és szekták) tanításai.

Engem a történelmi egyházak (kiemelten a római katolikus) tanításai, és legfőképpen a Biblia érdekel.


2015. szept. 13. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy gondolom, az is fejlődik, tehát nem azonos (hiszen Isten, nevezzük bárminek - ne ragadjunk le a bibliai istenképnél - tökéletes, fejlődése szükségtelen, értelmetlen). Hogy "isteni-e", nem tudom, mit takar, nyilván igen, ha belőle származik, vagy ő teremtette. Vagy az ő alkotórésze jelenleg is.


"Engem a történelmi egyházak (kiemelten a római katolikus) tanításai, és legfőképpen a Biblia érdekel."


Bocs, most jutottam el eddig, de kitörölni már nem szeretném a válaszom. Tekintsd akkor tárgytalannak, amit leírtam.

2015. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Roland G. ***** válasza:
Az ember szelleme egész lényének a középpontja,az,amit a mai szóhasználattal így szoktunk nevezni:lényem legmélyén,szívem legmélyén,legbensőbb rejtekében,legbensőbb énem,igazi önmagam stb.Ez nem isteni tulajdonságokkal rendelkezik,mivel akkor az ember isten lenne,de nem az.Hasonlóság van a kettő között:Isten is szellemi lény és az emberi is szellemi lény.Az ember szelleme emberi szellem,teremtett valóság,Isten,mint szellemi lény pedig öröktől fogva létezik.
2015. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1.

Én azt akartam kihangsúlyozni, hogy a szekták, kisegyházak értelmezése nem érdekel, illetve a konkrétan említetteké sem.


Köszönöm szépen, amit írtál! :)



2.

"Az ember szelleme emberi szellem,teremtett valóság,Isten,mint szellemi lény pedig öröktől fogva létezik."


Miért lenne emberi szellem, ha Isten lehelete van benne? A bukás után pedig a szentlélek tölti be?


Továbbá, akkor az emberben nincs semmi, ami örök?

Akkor mi az, ami visszatérhet Istenhez? Ami nem örök, az a porba hullik vissza.


Köszönöm szépen a Te válaszodat is! :)

2015. szept. 13. 18:29
 4/19 Roland G. ***** válasza:
Azt nem mondtam,hogy nem örök.Az emberi szellem örökké létezni fog,nem múlik el.Ahogy írtam,az az igazi éned,önmagad.Élet szellemét lehelte az emberbe,nem a Szentlelket.Ha az emberi szellem isteni lenne,akkor hogy eshetett volna el az ember bűnben,és hogyan kerülhet valaki a pokolra,ha isteni természettel rendelkezik?Sehogy!
2015. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A bűnbeesés: célt tévesztés.

Eltávolodás végül elválasztódás Istentől.

De ettől még a szelleme (amit Istentől kapott, és a szentlélek) isteni.

Én így értelmezem.

2015. szept. 13. 18:55
 6/19 Roland G. ***** válasza:
Akkor Te Isten vagy isteni vagy?
2015. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én azt mondom, hogy az emberben a Lénye isteni. Az, ami örök, ami halhatatlan. Nem a lélekre, érzelmekre gondolok, hanem a Szellemre, ami Istenhez tér vissza.


Ez van lekorlátozva a karakter, test stb. által.


Tehát nem azt mondom, hogy ember = Isten, hanem az ember legbelsőbb lénye, ami örök, az isteni.

2015. szept. 13. 19:14
 8/19 anonim ***** válasza:

És ha isten része a lelkünk, de babákat eszünk élve, akkor kit érdekel, hogy a lélek isteni és hová megy?

A személyiségtől, egyéniségtől leszel az, aki vagy...

Ha meghalsz és isten leszel, mi értelme az életnek?

2015. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Vagy úgy kell érteni, hogy a szellem csak egy benzin az élethez?
2015. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Ozmium42 ***** válasza:
Érdekes feltételezés, hogy az embernek lényege van. Szerintem nincs. Mi van, ha ez igaz?
2015. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!