Mi a szcientológia és melyek a főbb tanai? Kik a tagjai? Miért támadják őket?
Bonyai Péter: Szcientológus voltam
Egy volt szcientológus könyve.
Nagy átverés az egész. Kihasználják (mint minden szekta) az elkeseredett, magányos, céltalan embereket.
Maga a kitalálója is elmondta, hogy ez neki pénzkeresés még, amikor elindította ezt a szektát.
Nekem van szcientológus ismerősöm. Teljesen kifordult magából, amikor belépett. Persze, akkor még nem tudtuk, hogy mi történt vele. Csak utólag tudtuk meg. Sokszor eltűnt hetekre szó nélkül. Családja tönkrement. Elvált. Munkahelyéről is kirúgták. Már ezer éve nem is hallottam róla.
Van egy barátnőm is, neki a férje az, így ő is az lett. Azóta ő is el van tűnve. Nem írhat e-mail-t. Nem engedi a férje, mert hogy veszélyes. Ja, nagyon veszélyes lehet :) Gondolom, nem akarja, hogy normális emberekkel tartsa a kapcsolatot.
Itt a link a filmről:
https://www.youtube.com/watch?v=J7LUSohcyHQ
És itt pedig láthatod a módszereiket is:
Szia!
A Hubbard által alapított egyházat az ötvenes évek közepén Kaliforniában jegyezték be hivatalosan, Ron is amerikainak született egy tengerész fiaként. Bejárta Kelet-Ázsiát, Indiában az ottani szerzetesektől tanult, Polinéziában a bennszülöttek vallását tanulmányzozta. Washingtonban tanult mérnöki egyetemen, harmincévesen scifi regényeket írt. A II. világháborúban tengerésztisztként szolgált, megsebesült, és elég komoly sérüléseket szerzett, lebénult és megvakult. Az általa felfedezett dianetikával meggyógyította magát. Az ötvenes évek elején kiadta főművét a dianetikát, ami bestseller volt az USA-ban.
Az ötvenes évek végén áttelepült Angliába, de innen a 60-as évek végén kiutasították, utána egy flottán élt. A 80-as évek végén halt meg 75 évesen, ami a képességeihez képest nem egy nagy kor. De ne legyünk igazságtalanok, azért komoly szervezetet hagyott maga után... Ha magát az elméletét vizsgáljuk, akkor azt kell mondanom, hogy az egész világ vallásaiból szemezgetett: a hinduizmus védáiból, Buddha tanaiból, a kínai lámakolostorok tanításaiból, a kereszténység egyes elemeiből, Kant, Nietzsche, Schopenhauer filozófiájából, de még a görögök és arabok matematikai ismereteit és a nyugati és keleti civilizációk technológiáinak elemeit is felhasználta.
Az embereket aktivitásuk tekintetében nyolcféle dinamika határozza meg: ön, szex, csoport, emberiség, állat, egyetemes, spirituális és végtelenség. Ezt szimbolizálja az a szcientológia kereszt, aminek 8 gerendavége van. Egy kicsit a science fiction-re hajaz amikor az embert szellem-test-értelem hármasaként definiálja olymódon, hogy a szellemek teremtik és változtatják meg a fizikai univerzumot. Fontos fogalom náluk az engram, ami azt jelenti, hogy a tudatalattidba bevésődnek az érzéseid. Ezek okozzák a betegségeket, ezektől kell megtiszulni, hogy clear legyél ez a fő célja a scientológiának leegyszerűsítve. Ha valaki clear lesz, itt nem állhat meg, hanem OT fokozatkat kell szereznie, természetesen horror pénzekért...
Én is ajánlom neked a "Míg végül semmi sem marad" című filmet - ez egy német játékfilm, ami egészen jól bemutatja a lényeget.
Üdv. Péter
Kedves Kérdező!
Azért a másik nézőpontot is nézd meg. Azt dönts.
A német TV csatorna és közismert filmje
Az eredetileg „Míg végül semmid sem marad” című játékfilm egy fiktív történet a Szcientológiáról, amelyet az ARD közszolgálati TV csatorna készített és mutatott be 2010. március 31-én. Az ARD 2,5 millió eurót költött erre a filmre az adófizetők pénzéből. Annak ellenére, hogy azt állították, hogy a film tényeken alapul, és „jogilag alaposan körbejárták”, vonakodtak a németországi Szcientológia Egyház által kért jogi felülvizsgálattól. A filmet nagy titokban forgatták; Munkacíme Tatort: Der Tote im Sund (Tetthely: Halott a tengerszorosban) volt.
Habár a filmet „hiteles történetként” harangozták be, a film készítői mégis úgy érezték, hogy már a filmelőzetesben ki kell hangsúlyozniuk: „…nem állítják, hogy munkájuk minden tekintetben hitelesen reprodukálja az eseményeket.” Ez a nyilatkozat is alátámasztja, hogy a filmben a valóság és a „költészet” keveredik, és hogy a készítők valójában tudatában voltak annak, hogy a film állításai – e nélkül a hivatkozás nélkül – jogi szempontból nem lennének védhetők.
A filmet az az Ursula Caberta mutatta be a sajtónak a hamburgi belügyminisztériumból, aki a forgatás szakmai tanácsadója is volt, és aki a német nyelvterületen a legfanatikusabb ellenzője a Szcientológiának. Ursula Caberta a Szcientológia Egyház és annak tagjai ellen éveken keresztül tartó és ismételten hamis ténymegállapításokra alapozott gyűlöletkeltő és diszkrimináló magatartása miatt Hamburg városát a sorozatos jogsértések megszüntetésére irányuló jogi eljárásokra kötelezték.
Fél évvel a film bemutatását követően és 17 évvel azután, hogy Hamburg városa létrehozta a Szövetségi Köztársaság „szektaellenes” munkacsoportját, 2010. augusztus 31-én véglegesen lakat került a csoport vezetőjének, Ursula Caberta irodájának ajtajára. Ez alatt az idő alatt a legnagyobb siker, amit az iroda elért, hogy több vallási kisebbséghez tartozó munkavállaló – köztük jó néhány szcientológus – elvesztette munkahelyét vallási meggyőződése miatt.
Ursula Caberta ezen kívül is rendszeresen fellépett a nyilvánosság és a média előtt volt egyháztagokkal, holott ezek az emberek újra és újra teljesen fiktív történeteket adtak elő a közönségnek. Ennek megfelelően az ARD Szcientológiáról szóló filmje – a „Míg végül semmid sem marad” – is tele van hamis információkkal.
A HVG, amelyik lap először adott hírt a német ARD adón bemutatott filmről, a következőket írta: „A »Míg végül semmid sem marad« című játékfilm – többek sorsát egybeolvasztó történet, és hangsúlyozottan nem dokumentumfilm – Niki Stein, a Tetthely krimisorozat több epizódját is forgató rendező műve.”
A német közszolgálati TV az adófizetők pénzét egy elsősorban krimiket és bulvársorozatot (The Flughafenklinik – Reptéri klinika) rendező-forgatókönyv íróra bízta. Tény, hogy Niki Stein az ARD egyik legtermékenyebb munkatársa.
Amíg a HVG, korrekt módon, azt közölte le, ami a Der Spiegelben megjelent – tehát játékfilmről van szó – addig a többi hírújság és hírportál 95%-ban megtörtént esetről és hiteles dokumentumfilmről írt! Már pedig egy olyan filmet, amely a dolgokat csak a forgatókönyvíró és a rendező nézőpontjából mutatja be, azt lehet hívni játékfilmnek, propagandafilmnek, de dokumentumfilmnek aligha…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!