Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben hiszel, és miért?

Miben hiszel, és miért?

Figyelt kérdés

2015. jún. 28. 23:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Az agyam egy hatalmas erőben/erőkben, ami csak útjára indított minket, irányt mutatott de utána magunkra hagyott. Nem tudok hinni egy jóságos Istenben amikor semmi igazság és jóság nincs a Földön. Ami van az elenyésző. Ennek ellenére szükségem van egy nagyon nagyon jó barátra, akiben megbízhatok... nem is folytatom mert felesleges, hisz őróla van szó. A szívemnek kell valaki aki leveszi róla a követ, szóval a felfogásom szerint, az ürességbe szoktam beszélgetni, senkihez. Én kallódok egyenlőre, remélem egyszer partot érek.
2015. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Semmiben. Illetve abban, hogy ha ígyis úgyis meghalunk, akkor amíg lehet éljünk. Bár annak sincs semmi értelme.

Ha pedig élünk, legyen minél jobb, minél szebb.

Persze ezt is csak azért mondom, mert túlságosan imádom magamat. Pedig annak sincs értelme, hogy szép legyen az élet. Meg nem is tudom, hogy mit imádok magamban. Minden imádok meg gyűlölök.

2015. jún. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%
Lucifer! Tudod mit jelent a neved?
2015. jún. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy nekem mit jelent. Azt nem tudom, hogy másoknak mit jelenthet.

Néhány emberrel már megosztottam, hogy miért ezt választottam.

Amúgy: Egyeseknek szerint én vagyok a gonosz (sátán), mások szerint egy bukott angyal, mások szerint pozitív értékeket képviselek (mint fényhozó).


Számodra mit jelent a nevem?

2015. jún. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Én csak egy poént akartam ellőni, hogy kiégett a villanykörtém.. :D


Egyébként miért választottál vallásos nevet ha nem is hiszel semmiben? Vagy szerinted létezik a vallás nélkül is?

2015. jún. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Bemásolom egy régebbi írásomat arról, amit gondolok (szerintem utoljára):


Igazából három párhuzamos személyiségem van:

Egyik tanulni akar, hatalmat (amivel nem él vissza), a másik szórakozni és élvezni az életet (és másoknak is jót belőle), a harmadik pedig darabokra van tőrve, keserű, hideg, sötét, depresszív.

Nos a harmadikat igyekszem elnyomni, de valójában ez nyal vissza a legjobban, főleg amikor önértékelést kell tartanom.


Sokszor többértelmű vagyok. Van amikor szándékosan, van amikor nem.

Van amikor egyszerre gondolom az igent is és a nemet is ill. van, hogy egyiket sem.

A lényeg, hogy törekszem megérteni, megismerni a másik ember gondolatait és érzés világát, sokszor kritizálni és felnagyítani problémákat a világosság kedvéért.

Igazából a szkepticizmust jobban preferálom, mint a hitet, de nyitott vagyok mindenre ha van bizonyíték.

Ebből kifolyólag úgy gondolom, hogy nem a hit számít. Az embert a tettei és szándékai minősítik.

Fő elvem, hogy rombolás helyett építs és kerüld a másik embernek való ártást.

Élni és élni hagyni/segíteni, ez a lényeg.

A szabadságról meg ezt gondolom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

Sokáig liberális (ne a politikára gondolj) szkeptikus racionalista kereszténynek vallottam magamat (római katolikusnak neveltek), de ma már nem érdekel, ki minek nevez. Mert nem a forma, hanem a tartalom a lényeg. És sok mindennel nem tudok azonosulni, amit sokan a kereszténység számlájára tesznek vagy vallanak ma is a nevében.

Hiszek egy szerető, bölcs, igazságos Istenben, aki teremtette a világot. (mivel bölcs így: fontos számára a tudás, fejlődés; mivel szerető: nem uszít mások ellen és megértette velem, hogy másokkal is foglalkozzak; mivel igazságos: nem tűri az elnyomást, birkaságot stb.).

Sokszor próbáltam mellette érvelni, de semmi bizonyíték nincs rá. Sokszor végig gondoltam már az életemet mások fejével is, mások eszméjével is, hogy mi és milyen volna. Miből milyen előnyöm vagy hátrányom lehetne. Úgy gondolom, hogy látom a világ sötét oldalát is a kellemes dolgok mellett és tudom, hogy minden múlandó.

Talán a legjobb úgy viselkedni másokkal, ahogy szeretnénk, hogy velünk is viselkedjenek. Ami az életfelé hajt, az a legjobb. A jelenben kell élni, de a múltat sem szabad elfelejteni és kicsit a jövőre is gyúrni kell. Viszont aki nem él a jelenben, annak sem múltja, sem jövője nincs.


A szent dolgok, szentségek, ereklyék, szobrok, dogmák, bálványok elundorítanak és a prűdség is.

A szexualitást magándolognak tartom és semmiképpen sem elítélendőnek.

Az okkult, ezotérikus dolgok érdekelnek, de sokszor azoktól is undorodom és attól a cinikus cirkusztól is, pénzmosástól amit ráépítenek. (mint házasság esetén)


A sátánizmust nem ismerem, mert állítólag nagyon sok ága létezik. Van amelyikről tudok ezt-azt és sajnos nem tudok vele azonsulni.

De mondom, azt embert nem az alapján ítélem meg, hogy mit hisz.

Én nem úgy gondolkodom, hogy csak én számítok a többiek nem. Nem úgy gondolkodom, hogy előbb és, aztán esetleg a többiek. Úgy gondolom, hogy vagyok olyan értékes, mint a többiek.


Múltkor egyik felhasználó írt rólam egy elég reális kommentet. Sajnos törölték a kérdést, mire válaszoltam volna. Nem régen pedig írtam egy programot, ami jelez a telefonon, ha keresnek :D

De aztán nem üzemeltem be, hogy ne csesszem el a gyakori statisztikáját, így lemaradtam róla.


Tovább gondolva, amit írt a felhasználó:

Rossz ember vagyok, de az átlagnál (talán) jobb.


Vajon az az ember, aki nem tudja magát legyőzni túl gyenge, vagy túl erős?


A Lucifer név választásának oka:


3+1 oka volt annak, hogy ezt a nevet választottam magamnak. A +1 ok véletlen volt.

- Régebben és most is a vallás részlegben írok sokat. Meg akartam viccelni/botránkoztatni az oldalt látogató embereket pl. hogy ha Lucifer is a keresztények mellett áll, keresztény próbál lenni, akkor ez már a világvége. De az is lehet, hogy szimplán csak feltűnési viszketegségem van (pl. egy cry for help melllékhatásaként). Bár a keresztényeket is kritizálni szoktam, ha igazságosnak látom. Első kommentem kifejezetten "Jehova" védelmére szántam :D

- A másik ok, ami miatt választottam, hogy szeretem a több értelmű dolgokat (illetve a titokzatos, varázslatos dolgok is vonzanak, de nem az zugezotéria). Szeretném, hogy az emberek ne a külsőségeknél ragadjanak meg és ne a neveket nézzék, tehát ne ítélkezzenek. A gőgös/bigott/gyűlölködő emberek bűneit, pedig könnyebb visszatükrözni így.

- A harmadik ok végül, hogy volt bennem egy olyan remény, hogy bizonyos egyházak rombolása után talán jobban elgondolkodnak néhányan a tanácsaimon, jobban befogadják őket (kevesebb előítélettel és több racionalitással), amelyek remélhetőleg nem annyira destruktívak... Hangsúlyozni akartam, hogy nem tartozom szervezetekhez és nem korlátozhatnak, szabad vagyok. Számomra a szabadság nem az, hogy bármit megtehetünk. (élni és élni segíteni, ez a lényeg).

Nem a nevek tesznek azzá minket, akik vagyunk. És attól mert egy nevet nem veszünk fel, még normális eszméket képviselhetünk.


A +1 ok meg tényleg véletlen volt.

Ha jobban megnézed a nevemet, akkor -666 van odaírva. (valahogy ez senkinek sem tűnik fel)

Szóval azt lehet rajtani érteni, amit belelátsz. Tükör.


Utána meg megszerettem, mert közel éreztem magamhoz.

Szeretem a világosságot, sötétséget (nem gonoszságot), tudást, szabadságot és a lázadást sem ítélem el.

Sajnos egyébként is néha úgy érzem, hogy a szakadék szélén vagyok/vagyunk, Isten meg sehol.

Utálom az önsajnáltatást, szánalom keltést. Ebben a névben úgy érzem csak a veszteség van benne. Én is elvesztettem régen egy részemet.


Nem az számít, hogy hívnak, egyébként a -666 is sok módon érthető meg a Lucifer is. Együtt pedig jelenthet rosszat is, jót is, meg mindkettőt vagy egyiket sem.

2015. jún. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Jó kis poén :D

A fény amúgy vakságot is okozhat, álmatlanságot, alvási paralízist....

Hiszek is meg nem is. Nem foglalkozom a hittel.

2015. jún. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nagyon jó! :)) Gondolkoztam már rajtad (neveden) és én is úgy gondoltam hogy a vallás témáknál fogod a görbe tükröt tartani. Viszont úgy vettem észre, hogy sokan nem értenek meg. Egyébként nem különbözök tőled sokat, de ilyen intelligensen nem tudnám leírni magam. Sajnos bennem van előítélet és gyűlölet is. Az igazságos igazságtalanság híve vagyok.


Köszöntem a bemutatkozást! :)

2015. jún. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, amúgy köszi szépen:)


"Sajnos bennem van előítélet és gyűlölet is."

Ez természetes. Bennem is van és próbálom leküzdeni, de sokszor úgy érzem, hogy nem kell. Bár nem a bosszú híve, hanem az igazság híve vagyok. És az igazság néha fáj. Sokszor elgondolkodom, hogy hol van a határ abban, amit másoknak adok. Én nem téríteni akarok, hanem beszélgetni.


"Az igazságos igazságtalanság híve vagyok. "

Ez tetszett:)


Ha valakit zavarok és nem ért meg, azzal szívesen megértetem magamat, ha meg nem akar, nem is fog.

2015. jún. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen, amúgy köszi szépen:)


"Sajnos bennem van előítélet és gyűlölet is."

Ez természetes. Bennem is van és próbálom leküzdeni, de sokszor úgy érzem, hogy nem kell. Bár nem a bosszú híve, hanem az igazság híve vagyok. És az igazság néha fáj. Sokszor elgondolkodom, hogy hol van a határ abban, amit másoknak adok. Én nem téríteni akarok, hanem beszélgetni.


"Az igazságos igazságtalanság híve vagyok. "

Ez tetszett:)


Ha valakit zavarok és nem ért meg, azzal szívesen megértetem magamat, ha meg nem akar, nem is fog.


Azért kívánom, hogy megtalált az utadat, a világosság útját :P

2015. jún. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!