Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismer valaki olyan papot aki...

Ismer valaki olyan papot aki összeadna engem (katolikus) és páromat (ateista) szentségek felvétele nélkül Budapesten/Pest megyében?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal tervezzük az esküvőt párommal. Én katolikus családból származom, párom viszont nincs megkeresztelkedve és amennyiben van lehetőség ennek áthidalására úgy nem is szeretné ezeket felvenni.

Ha valaki tud plébániával, címmel esetleg névvel szolgálni az legyen oly kedves privát üzenetet küldeni számunkra. Nógrád és Somogy megye is szóba jöhet!

Köszönöm!



2015. jan. 4. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok katolikus pap, de Pesten összeadhatlak titeket. Vagy webkamerán.
2015. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de szeretnék egyházi keretek között maradni.
2015. jan. 4. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

nem tudok katolikus papot (mert náluk általában kell minden egyházi papír, de lehet, hogy van valahol kivétel, nem tudom...), de evangélikus lelkészeknél nagyobb eséllyel kérhetsz egyházi esküvőt akkor is ha másik felekezethez tartozol.


Miért szeretnél egyházi esküvőt?

2015. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg bárhol összeadnak, mert a katolikus házasságkötéshez elég, hogy az egyik fél legyen megkeresztelve.
2015. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a katolikus házasság maga egy szentség, ezért szentség nélkül nem fog összeadni egy pap sem. Keresztelő, bérmálás nem kellenek hozzá, csak az egyik félnek kell katolikusnak lennie.
2015. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán összeadnak titeket (majdnem) bárhol, ha a párod nyilatkozik arról, hogy a gyerekeket katolikusnak fogjátok nevelni. Anélkül pedig esélytelen (és miért is akarnátok templomi esküvőt, ha a gyerekeket nem nevelitek katolikusnak).


A kérdés sokkal inkább az, hogy ti hogyan fogjátok ezt a kérdést kezelni a házasságotokban és főleg a gyereknevelésben.

2015. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jégszív ***** válasza:

KIZÁRT! - de nem is ez az igazi kérdés.

MI ÉRTELME VAN egy ilyen "esküvőnek"?

2023. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!