Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Régebben meg volt az oka a...

Régebben meg volt az oka a keresztszülőségnek. Ez a mai világban mennyire hivatalos?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy, ha a szülőkkel baj történt, a keresztszülő vette át a szerepüket, hivatalosan is. Ha ez a modern világban megtörténik, akkor is a keresztszülő lehet a gyámja az árván maradt gyermeknek? Vagy csak én nem értem az egészet? Nézzétek el nekem, ez csak egy szegény, megkereszteletlen ( ezek szerint "pogány" ) lányzó kíváncsiskodása.


Zaphira


2008. júl. 20. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha mindkét szülő meghal, akkor a gyámhatóság elkezd körülnézni, hogy hol lenne az árvának a legjobb helye. Pl. jellemzően a nagyszülők lehetnek a gyermek örökbefogadói


Mivel az állam és az egyház már különvált, ezért jogilag semmi sem kötelez egy keresztszülőt, hogy ő legyen az árva örökbefogadója


De szerintem ha például a keresztszülő (aki valószínűleg a szülők rokona v. közeli barátja) kifejezetten jelentkezik, hogy ő szeretne lenni az örökbefogadó, akkor (ha egyébként a körülményei rendben vannak) biztosan nem utasítják el.


---


Egyébként a keresztszülőség oka elsősorban az, hogy a keresztszülők segítenek a gyermeket keresztény hitben felnevelni és Krisztushoz vezetni.


Felnőttként is meg lehet keresztelkedni (én is így tettem), ezt akkor tedd meg, ha hiszel Krisztusban és engedelmeskedni akarsz neki

2008. júl. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban már annyira nincs ennek funkciója, bár lehet. Szóval keresztszülőnek mindenképp olyat szokás választani, akikben a szülők megbíznak. De én nem házaspárt választottam a fiam keresztszüleinek, a mi családunkban nem szokás. Öcsém lett a keresztapa és legjobb barátnőm a keresztanya (mivel az apuka nincs jóban a testvéreivel és nem is vagyunk együtt). Nekem is anyukám és apukám tesói a keresztszüleim. Azért őket választottam, mert szerintem egy keresztszülő "arra való", hogy ha baj van, lehessen rájuk számítani, jó példát mutassanak a keresztgyereknek. És őbennük megbízom, nagyon szeretik a keresztfiukat és sokat is segítenek.
2008. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!