Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért esküszik templomban és...

Miért esküszik templomban és kereszteli meg a gyerekét az, aki a szó szoros értelmében sosem megy máskor templomba, még karácsonykor, húsvétkor sem, és persze abszolút nem keresztény értékek szerint él, vagy neveli a gyerekét?

Figyelt kérdés
Szerintem ez az illetőre és az egyházra nézve is megalázó...
2008. júl. 17. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Mert az utóbbi 10-15 évben divat lett vallásosnak LÁTSZANI. Ne is törődj az ilyennel. Az egyház se különb, az meg jó pénzért asszisztál a tetszelgéséért.
2008. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Az Egyház elég sok tagból áll. Én is a tagja vagyok és nem kapok pénzt ilyenekért, nem is asszisztálok.
2008. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

1. Nagymama miatt, aki szeretné, hogy így történjen

2. Esküvőt pl. a dolog dísze, romantikája, hagyománya miatt

3. Van olyan falu, zárt közösség, ahol szinte "muszáj", mert mindenki a szájára vesz, ha nem így teszel

4. Mert sokan azok közül, akik így gondolkoznak, egy kicsit, az agyuk hátsó felében mégis hisznek Istenben és szeretnék Őt "elráncigálni", hogy az élet fontos pillanatainál (születés, házasságkötés, temetés) legyen jelen és áldjon meg, aztán pedig úgy vannak vele, hogy lehetőleg menjen el jó messzire, és ne szóljon bele a mindennapokba...


---


Mindezt próbálom tárgyilagosan, nem ítélkezőleg mondani, mert én is beleestem már ebbe a hibába, pl. annak idején csak nagymamám miatt konfirmáltam, pedig nem is voltam hívő.


Azóta megtértem és másképp látom a dolgokat. Hála Istennek a mi menyegzőnk már úgy történt Isten előtt, hogy nem színjáték volt, hanem a feleségemmel mindketten hívőként álltunk ott.



De engem is bosszant, hogyha a Mindenható Istent valaki díszletként akarja felhasználni. Baptista lelkésznek készülök, és szeretném, hogy majd csak olyan embereket adjak össze, akik nem így gondolkoznak.


Tisztázni kell (elsősorban a lelkipásztoroknak maguknak is), hogy ez nem egy "üzleti szolgáltatás", amit bárki megvehet (nálunk egyébként esküvő, temetés ingyen van) hanem Istennel való kapcsolat, ami őszinteséget és alázatot igényel.


Gyuri

2008. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen egyetértek veled, tényleg nagyon gáz, ha valaki szó szoros értelmében akar álszent lenni. Felénk ez úgy volt, hogy nagymamai kényszerre járattak kicsi koromban hittanra, templomba, és kényszerítettek bérmálkozásra. Ezzel annnyit értek el, hogy az egykori közönyöm utálattá változott, és ahogy megvolt a bérmálkozás, a templom környékére se mentem többé. Nem fogok templomban esküdni, és a gyerekeim se lesznek megkeresztelve. Szerintem is sok embernek belejátszik a családi kényszer, így illi, így szokás, nagymama stb... frázisok.
2008. júl. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Itt valami vallási fanatikus lehúzza a válaszokat?
2008. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert valami családi hayományból meg ilyesmi.Amugy meg akik nincsenek megkeresztelve azokat tartják pogányoknak.
2008. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy valaki rendszeresen jár templomba, nem jelenti azt, hogy jó ember vagy hiteles hívő. Nekem a szüleim templomban esküdtek, meg is kereszteltek, és rendszeresen járnak templomba, de apám a bigott vallásosság "álarca" mögött egy kegyetlen ember, és aki nem ismeri jól, nem is gondolja róla, hogy valójában nem az az "ájtatos szent", akinek mutatja magát, hanem az egész családnak megkeseríti az életét, most már pár éve szinte naponta.


Inkább ne járna templomba, de akkor legalább a hozzáállása hiteles lenne a valódi énjéhez. Ha rajta múlt volna a hitem, és nem lettek volna olyan jó barátaim, akik vannak pl. a közösségben - és nekik nagyon hálás vagyok sokmindenért -, akkor én lehet, hogy már rég otthagytam volna mindent, ami ezzel kapcsolatos, mert csak azt láttam volna, hogy "apám milyen, és ha ilyen egy hívő, akkor nem kell", de hála Istennek, nem csak ezt láttam.

2008. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Most ez miért gond? Csak ugy lehet valaki őszinte hívő,vagy úgy hihet az Istenben ,ha minden ünnepen elmegy a misére?ezzel mi változik?Mi hiszünk istenben,meg van kerezstelve mindneki a családban,anyámék tmeplomban esküdtek,és én is ott fogok.Ennek ellenére nem járunk templomba,nem ülünk be a misére,karácsonykor itthon töltjük a szeretet ünnepét.Mások tiszteletére tanitottak a szüleim,pedig már nem vagyok gyerek,tisztességes flenőttnek érzem magam.De! Nem adunk 1 fillért sem az egyháznak,nem dobáljuk az aprópénzt a dobozba,vasárnap sme járunk tmeplomba.Az egyház és a hit nem egy és ugyanaz a dolog,az egyházról megvan a véleményem,szerintem nem alaptalanul. Szerintme nem kellene vagdalkoznod iylenekkel ,h: "ki minek csinál ezt meg azt?!" ez téged felháborít? Örülj neki,hogy te mész minden ünnepen tmeplomba,éld át a hited,ahogy jónak látod.Szégyen és gyalázat,pontozzatok le,az esküvőmet is tmeplomban fogom tartani,de utána többet be nem teszem a lábam,maximum a gyerekeim keresztelőjén.
2008. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
2ik valaszolonak uzenem h nem az egyhaz tagjai kapnak erte penzt hanem a papok [fene a bokajukat:))]
2009. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor pontosan kell fogalmazni, mert az egyház nem csak papokból áll.
2009. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!