Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelme kérni Istentől...

Van értelme kérni Istentől bármit is? Félhetek a következményektől?

Figyelt kérdés

Ugye Ő nem tartozik felénk semmivel. Még ha azt mondjuk,hogy hiszünk benne sem.Így mért teljesítene bármiféle kérést is.


Bár furcsa, hogy van olyan a Bibliában, hogy nem kér vak hitet tegyük próbára,de csak akkor ad bármit is ha hiszel.

Így, hogy kérsz hitet.

Persze azok a boldogok akik enélkül is hisznek.(hogy bármit is tenne értük)

(ezek hol vannak leírva a Bibliában?)

Nem is beszélve arról,hogy mi van ha tényleg megadja amit kérünk. Én emiatt félek kérni:


"Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a büszkeséget nem Ő veszi el,

hanem nekem kell feladnom azt.

Kértem Istentől, hogy fogyatékos gyermekem legyen egészséges,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a lelke egészséges,

a teste csak átmenet.

Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke

nem kapni, megszerezni kell.

Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, csak áldását adhatja - a boldogság rajtam múlik.

Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,

de Ő azt mondta: nem.

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól és közelebb visz Hozzá.

Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlődést,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom,

de hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.

Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni,

úgy, ahogyan Ő szeret engem.

Erre azt felelte: látom már kezded érteni.

Kértem erőt...

És Isten adott nehézségeket, amelyek erőssé tesznek.

Kértem bölcsességet...

És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.

Kértem bátorságot,

És Isten adott veszélyeket, hogy legyőzzem azokat.

Kértem adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket,

hogy segítsek rajtuk.

Kértem kegyelmeket...

És Isten adott lehetőségeket.

Semmit sem kaptam, amit akartam.

Megkaptam mindent, amire szükségem volt.

És imáim meghallgatásra leltek."

Úgy gondolom,hogy hiába átmeneti ez az élet mégis csak itt kell leélnünk,megélnünk,itt kell végigküzdeni. Nem az a természetes,hogy kérjük könnyítse meg.

Eleve miért nehézséged ad?

Meg nekem ilyen-olyan műsorokból is úgy tűnik, hogy csak annak segít aki bajban van. Amikor egy jólétben élő kéri a segítségét akkor miért marad el?



2014. jan. 6. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező. Isten ma nem mindig oly módon segít, ahogyan mi azt elgondoljuk. Neki mindenkire gondja van. Sok esetben nem fizikai módon segít. Az Ézsaiás 48:17-szerint tanítani szeretne bennünket, hogy jó úton járjunk. Ez olyan mint halat adni egy éhezőnek, vagy inkább megtanítani halászni...Az utóbbival többet tudunk segíteni, mert ha adunk az elfogyhat. A Biblia sok mindenre megtaníthat bennünket, segít elkerülni sok bajt, és persze csodás reményt is ad.

Minden jót.

2014. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Isten nem tartozik felénk semmivel - de szívesen teljesíti a kéréseinket. Nyugodtan kérhetsz tőle. Persze nem biztos, hogy teljesülni is fog, Isten elsősorban azt nézi, hogy mi az, ami jó neked, nem azt, hogy perpillanat mit szeretnél (a kettő nem ugyanaz).

"csak akkor ad bármit is, ha hiszel" - ez nem igaz! Nézz csak körül: ha ez így lenne, akkor a hívőknek mindenük meglenne, míg a nem hívőknek semmijük sem... láthatod, hogy ez nincs így.


Tetszik ez az idézet. Így van: a jó dolgok nem fognak csak úgy maguktól érkezni, meg kell küzdeni értük. Isten nem rak mindent a szádba, hanem tanít, hogy erősebb légy és elérd, amit akarsz. Így csak jobban jársz, mint hogyha varázsütésre meglenne mindened. Jobb ember leszel.


"Meg nekem ilyen-olyan műsorokból is úgy tűnik, hogy csak annak segít aki bajban van." - mégis, kinek kellene segítenie? Nem épp annak, aki bajban van? :-)

"Amikor egy jólétben élő kéri a segítségét akkor miért marad el?" - nem marad el, ne félj :-) Csak lehet, hogy az embernek igazából nem is arra van szüksége, amit éppen kér.

2014. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de valahogy nem sikerül meggyőzni, hogy tényleg segít ha az ember kéri.

Hol van itt akkor az, hogy tegyük próbára.

Másrészről félek kérni is, mert az nehézségekkel jár és kinek kell még gond a nyakába az életen kívül. Nemelég nagy nagy gond az.

2014. jan. 8. 16:00
 4/11 mustafa33 ***** válasza:
54%
Kisebb gondja is nagyobb, mint rád figyeljen. Egész népek komoly kéréseivel sem foglakotzik és hagyja őket szenvedni és pusztulni. Ha igaz, hogy ő teremtett, akkor csak arra, hogy őt dicsőítsük, vagy ha nem eléggé, akkor megnézhetjük magunkat. Mert Ő boszúáló és keygetlen, az apák bűneit az ártatlan utódokon megtorló isten ahogy magáról ki is jelenté (ex libris Mose).
2014. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mustafa33 ***** válasza:
100%
2-es, huj de jó egy anyának ha a gyermeke rákos. Szerinted.
2014. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-5-ös válaszoló persze egy életben megkeseredett troll, ne is figyelj oda :)

Az Istentől való kéréstől csak annyiban kell félned, hogy netalán olyant találsz kérni, amiről csak hiszed, hogy kell neked. Ahogy a mondás tartja, vigyázzunk, hogy mire vágyunk, mert még a végén megkapjuk :D

2014. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy valakiben meg tudj bízni, meg kell őt ismerned. így van ez Istennel is. Csak akkor tudsz tőle kérni bizalommal, ha jól ismered. Egy idegentől nem kér az ember akármit. Ehhez a Biblia ad segítséget, mivel ezáltal a könyv által mutatkozik be a számunkra.
2014. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Katagi ***** válasza:

Szia! Amikor elkezdtem Isten után komolyan érdeklődni, volt egy álmom, amiben többek között kértem Jézust, hogy tanítson meg imádkozni, mert én nem tudok. Azt mondta: mindig így imádkozzak: Mennyei Atyám! Jézus nevében kérem tőled, hogy add meg nekem azt, ami a számomra a legjobb.

... mert tudod, te nem mindig vagy tisztában azzal, hogy mi a legjobb neked.

2014. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"úgy tűnik, hogy csak annak segít aki bajban van"

Ez nagyon nem igaz... naponta 18000 ember hal éhen.

Nem segít a bajban, csak ha éppen olyan kedve van.


Amúgy nyugodtan kérhetsz tőle bármit, csak nagyon valószínű, hogy nem kapod meg.

2014. febr. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Katagi ***** válasza:
Ha bűnbocsánatot kérsz, azt biztos hogy megkapod.
2014. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!