Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Üdv! Ellentétpárokon gondolkod...

Üdv! Ellentétpárokon gondolkodtam, és megakadtam a vallásnál. Hogy nevezik azt az embert aki mindenben hisz?

Figyelt kérdés
Tehát az ateista ellentétére vagyok kíváncsi, aki ugyan úgy elhiszi a buddhizmus tanait, mint a sintoizmusét vagy magáénak vallja a katolicizmust illetve a pogány vallásokat is egyaránt. Létezik egyáltalán ilyen kifejezés? Konkrét szóra gondolok, körbeírni én is tudom. Olyan ellentétpárt keresek, mint az aszexuális-pánszexuális.

2013. dec. 23. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Te inkább a szkeptikus ellentétét keresed. Naív, hiszékeny.

Inkább azt kell vizsgálni, hogy az illető miért hisz el valamit és kinek.


Vagy arra vagy kiváncsi, hogy egyszerre vall több dolgot?

Arra nincs szó.

2013. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
multireligista, vallási totalizmus :D
2013. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nem létezik. Nem lehet egyszerre hinni a reinkarnációban és az üdvözülésben. Nem lehet egyszerre hinni a karmában és az eleve elrendelésben. Ezek kizárják egymást.


Egyébként ha a vallásra gondolsz, és olyan kifejezést keresel, ami magába foglalja a hívő és nem hívőket, akkor: teista-ateista. Nem sok értelme van, de ellentétpár. :D

2013. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehet egyszerre hinni a reinkarnációban és az üdvözülésben. Nem lehet egyszerre hinni a karmában és az eleve elrendelésben. Ezek kizárják egymást. "


Tudod...találkoztam már olyannal, aki egybegyurmázta ezeket. Főleg a reinkarnációs és üdvözlés dolgot. Erre nincs külön kifejezés, vagy csak én nem ismerem, de, hogy van ilyen, vagy hasonló jelenség az biztos.

2013. dec. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na az kemény... két önmagában is logikailag hibás dolgoban egyszerre hinni, ami együtt mégtöbb logikai hibát ereményez... hát gratulálok az illetőnek :)
2013. dec. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez így leginkább az ezoterikusokra jellemző, azok hisznek még a vécésnéniben is.
2013. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy hiszem minden istennek megvannak a saját területei ahol uralkodnak (görögország zeusz mezopotámia sumér istenek, arab régió allah stb)
2013. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Megkaptam a válaszom. Megelégszem a multireligious kifejezéssel. Csak őrült eszmefuttatás volt, nem valami tudományos kutatás része.
2013. dec. 23. 18:11
 9/9 anonim ***** válasza:
vallási szinkretizmus (vagyis mikor valaki úgy hiszi, hogy az egyes vallások mind Istenhez vezetnek el, csak más-más módon)
2013. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!