Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel Istenben vagy...

Miért hiszel Istenben vagy éppen miért nem hiszel?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok milyen ok miatt. Előre is köszönöm válaszaitok.
2009. nov. 7. 12:33
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
58%
Azért nem hiszek benne, mert lehetetlen, hogy létezzen.
2009. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Miért lehetetlen?
2009. nov. 7. 12:52
 3/41 anonim ***** válasza:
53%
Mert a világ olyan, mint egy tökéletesen megtervezett, megalkotott svájci óra. Nézz meg egy levelet, vagy akár interneten egy magzati fejlődést. Tökéletes!!! És félelmetes hogy ember ilyet azóta sem tud alkotni... vagy a méhkaptárt... vagy bármit. Persze ne nézd a már általunk tönkretett dolgokat, ezekbe nem is szabad Istent belekeverni, hagyja hogy megtörténjen, mert szabad akaratot kaptunk, vissza is élünk vele rendesen.
2009. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Én hiszek Istenben, mert számomra az lehetetlen, hogy ne létezzen. De ha nem hiszel Istenben akkor te miben hiszel? Nem vagyok vallási fanatikus, csak egyszerüen hiszek.
2009. nov. 7. 12:57
 5/41 A kérdező kommentje:
Igen, én is igy gondolom mint a második válaszoló. Ha nem lenne Isten akkor annyi minden nem igy lenne, amikor olvasom a Bibliát minden annyira igaz, tény hogy vannak számunkra fura dolgok is. Ajánlom mindenkinek a Jelenések könyvét.
2009. nov. 7. 13:01
 6/41 anonim ***** válasza:
77%
én már régen elvesztettem a hitemet. túl sok sz-rral áztatott át az élet, és nem hiszem, hogy valami jutalmat kapok érte a végén. sőt egyáltalán nem hiszem, hogy történik majd valami a végén.
2009. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
62%
én egy felsőbb erőben iszek, nem Istenben. Tehát nem hiszem, hogy Ő teremtette a világot 6 nap alatt, meg minden mást is. De van vki aki vigyáz ránk, aki segít minket (pl amikor egy nagy autobalesetben vki karcolás nélkül megússza az egészet) Hiszek a sorsban, meg a szabad akaratban, hogy mindenkinek van egy életútja, amit be kell járnia, de a szabad akarat segítségével ezt mi is alakíthatjuk.
2009. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
53%
Hiszek benne, gyakorlom is a hitem. A legtöbb tudós, kutató, biológus is megtért. (Még Darwin is, csak annak mondom, aki ezzel szokott példálózni.) Mert valóban ilyen tökéletes rendszer szerintem se jöhetett létre magától. "Az első korty a tudomány poharából megingatja a hitet, de a pohár mélyén ott az Isten."
2009. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
75%

"A legtöbb tudós, kutató, biológus is megtért. (Még Darwin is, csak annak mondom, aki ezzel szokott példálózni.)"


Darwin? Forrást légyszíves.

2009. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
33%
Tök mindegy, hogy hiszel e vagy nem, a lényegen nem változtat.
2009. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!