Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tartják protestáns...

Cristo kérdése:

Miért tartják protestáns egyházak (és lehet mások is) a katolikus egyházat bálványimádónak? (tisztelet a kivételnek! )

Figyelt kérdés

(Nem vagyok túl vallásos, de ez az egy dolog nagyon zavar!) Én személy szerint katolikus vallású vagyok, de evangélikus egyházi iskolába jártam, és ott a lelkészek meg az evangélikus hittantanárok a katolikus vallást bálványimádónak tartják a templomukban lévő sok szentet ábrázoló szobor miatt, hogy ahhoz imádkozunk. Pedig ez nagyon nem így van. Nem magához a szoborhoz imádkozunk, hanem ahhoz akit a szobor ábrázol (tehát ha a szobor a Szűz Anyát ábrázolja, akkor tőle és nem a szobortól várjuk a "csodákat"). Persze az evangélikusoknál semmi nincs!


A múltkor meg osztálytársammal beszélgetve (aki baptista), azt mondta, hogy pont a katolikusok mondják, hogy ne legyünk bálványimádók és pont a katolikusok azok... (de ő nem tudja, hogy katolikus vagyok).



2013. aug. 19. 19:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Mert a kenyér és a bor (ostya) átváltoztatása és lelki tápláléknak nevezése eretnekség. A gyónáshoz nem kell harmadik személy, a parancsolt ünnepek, hagyományok és dogmák pedig nem lehetnek üdvösség feltételei.
2013. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Miért eretnekség a kenyér és bor átváltozása, lelki tápláléknak nevezése?
2013. aug. 19. 20:08
 3/25 anonim ***** válasza:
33%

Mert nem alakul át, Jézus okkult testévé és vérévé. Mást akart vele kifejezni Jézus. Most nincs lehetőségem hosszan elmagyarázni. Nekünk bízni kell benne és a tanítását, az ígét befogadni és elsajátítani a gyakorlatban. Nem pedig szimpla matériákat, ereklyéket csòkolgatni stb...

Végülis nem lenne annyira bűn, csak néha mintha a zabálás fontosabb lenne, mint a lélek tisztasága. Nem az ostya a cél, nem ahhoz kell jónak lenni.

2013. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Amúgy most "felnyitottad a szememet": a katolikus egyház egy csomó mindenben ellentmond magának (pl.: itt vannak ezek az érvek).


Meg a történelem során is: a keresztes háborúkat is a pápa indította el, és a pápák akarták elérni azt, hogy minél több hatalmuk legyen: pedig a katolikus egyház nem a hatalomról és az öldöklésről szól, Jézus nem ezeket az elveket tanította.


Amúgy köszi a választ: érdemes lenne megkérdezni egy katolikus papot, hogy mit mondana...

2013. aug. 19. 20:26
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Azért mert a katolikusok bálványimádóak...

Miért kell egyáltalán a szentekhez imádkozni?

Miért gondolják hogy majd a szentek segítenének nekik?


1Tim 2:5-6 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus, aki váltságul adta önmagát mindenkiért tanúbizonyságként a maga idejében.


Az Atyához kell imádkozni Jézus nevében.


Nem hogy nincsenek szentek a Bibliában, hanem teljesen ellentétes is vele.


Egyébként meg miért kell ahhoz szobor, kép, stb. hogy valaki imádkozni tudjon?


És igen is a legtöbb katolikus a szobortól várja a segítésget. Vagy ha nem akkor miért kell elzarándokolni minden féle madonnákhoz, stb.?


Szűz Mária Jézus földi édesanyja volt, a megfelelő módon kell tisztelni, de nem lehet leborulni előtte, imádni, stb! Ilyen szempontból ugyan olyan, mint bárki más.


És nem vette Isten testét a mennybe a Biblia szerint, ráadásul csak addig volt szűz, amígy meg nem szülte Jézust, hiszen ezután még több gyereket szült Józseftől, ezt a Biblia írja.


Nem is értem, hogy hogyan hiheti el még valaki, hogy a katolikus egyháznál van az igazság az után a sok inkvizíció meg keresztes háború, búcsúcédula, stb. után.


Ezeket szerinted mind Jézus akarta, hiszen ezeket "Jézus földi helytartója" adta ki parancsul.


És akkor ezeket a szenteket, Mária-kultuszt, stb. amiket a katolikusoknak köszönhetünk, szerinted is Istentől vannak?


A Mária-kultusz onnan származik, hogy régen a pogány népeknek (magyaroknak nagyban) nőisten imádatuk volt, és amikor keresztény hitre tértek, ezt Szűz Máriában találták a legalkalmasabbnak folytatni.

2013. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Sőt! Érdemes megjegyezni azt az esetet, amikor (már fogalmam sincs kik voltak, valaki biztos tudja) volt valaki csillagász még régen a középkorban, vagy úgy valahogy, és felfedezte, hogy a föld gömb alakú a csillagok állásából. A pápa erre felszólította, hogy vonja vissza állítását, mert a föld (szerintük) nem gömbölyű, és nem vonta vissza, és a pápa kivégeztette vagy valami ilyesmi volt.


Bocs egy kicsit pontatlan, nem emlékszek már mindenre, de rémlik valami.

2013. aug. 19. 20:31
 7/25 A kérdező kommentje:
Tökre mindenben igazatok van (de ettől még nem keresztelkedem át).
2013. aug. 19. 20:34
 8/25 A kérdező kommentje:
Szerintetek megmutassam ezt a párbeszédsort a katolikus hittantanáromnak?
2013. aug. 19. 20:37
 9/25 anonim ***** válasza:

szia

mutasd :)

átkeresztelkedni?

teljes szívedből hittél, amikor megkereszteltek?

2013. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Na hát ez az! Vannak akik tudatukban keresztelkednek, de én nem ehhez a csoporthoz tartozom (kb. 1 évesen kereszteltek). De ha azt nézzük már bérmálkoztam ami viszont már tudatomban volt.
2013. aug. 19. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!