Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel Istenben?

Miért hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
Mi volt az a pontja az életednek,amikor azt mondtad,hogy igen,Isten valóban létezik?Hogyan bizonyosodtál meg róla?
2009. okt. 11. 14:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Én sok kis apróság miatt bizonyosodtam meg róla. Majdnem mindig segített, ha kértem, ha pedig mégsem, akkor egy kis idő múlva kiderült, hogy jobban jártam, mint ha teljesült volna a kérésem :)
2009. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


sok ilyen volt. Baleset ért a buszon , becsukta a lábam az ajtó. Történhetett volna máshogy, akár úgy is hogy begennyesedik, aztán leműtik, de ehelyett bevarrták, és szépen meggyógyult. Aztán a sok link alak után megismertem a mostmár férjemet, pedig azt hittem hogy nincs normális férfi a földön. Aztán volt hogy nagyon szomorú voltam, és kisütött a Nap. Megszületett a babám egészségesen, pedig beszorult a szülőcsatornába, pillanatokon múlott az egész... soroljam még?:) Nagyon hálás vagyok ezért Istennek, hogy mellettem volt, hogy éreztem: nem hagy el. Még a nagyon nehéz pillanatokban is arra gondolok mostmár, lehetne ez sokkal rosszabb is, de tudom: Isten segít. És tudod mit? Tényleg hiszek benne! :)

2009. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Én alapból hiszek Istenben.De a legjobban mikor...elmesélem



...2007-ben asszem,édesapámnál rákszűrésen valami furcsát tapasztaltak a tüdőszűrün.először azt hitték, hogy tüdőrák és én nagyon para voltam meg az egész család..kivoltunk idegileg stb..és utána rájöttek,hogy TBC..ez sem volt sokkal jobb, de a lényeg az, hogy meműtötték és már nagyon jól van, már megint dolgozik.egyébként festő..éshát igenis VAN ISTEN

2009. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Ez mind csak belemagyarázás. De azért jó, legalább van hülyék gyülekezete is.
2009. okt. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

15:53:


A valláskritika rovat eggyel lejjebb van!

2009. okt. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Azért van Isten, mert:

Barátommal szoktunk simsonozni, ő még csak mostanában tanul. Odaadtam neki, lent voltunk egy tó melletti réten, ahol elég nagy a gaz. Amikor már jó messze volt, belement a gazba, majdnem elesett, és közben iszonyatosan káromkodott. Én ezt nem láttam mert fák is voltak,csak hallottam.

Mivel iszonyatosan szeret horgászni, a következő héten terveztük, hogy elmegyünk Pestre egy horgász-vadász kiállításra. Már nagyon izgult, alig várta, és amikor a kiállítást megelőző nap ment be az udvarba, a kapuról becsukás közben a szemébe pattant egy szilánk. Mentek ügyeletre, szépen be is gyulladt, bekötötték neki. Természetesen nem jöhetett el, így csak egyedül mentem a kiállításra.

2009. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Mert az emberekben nem lehet.
2009. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%
Amikor belenéztem a tükörbe:D
2009. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
Én igazából sosem hittem. Mindig kerestem a kapcsolatot Istennel, több gyülekezetet is kipróbáltam, a saját hitemet (katolikus) is próbáltam gyakorolni, de előbb utóbb mindegyiken találtam egy foltot, ami nekem nagyon nem tetszett. Nem tetszett hogy mindenbe bele akarnak magyarázni valamit, és irányítani akarják az életem, így most "szabadúszóként" hiszek az én saját Istenemben, aki úgy tökéletes ahogy van. Nem kelt bennem senki bűntudatot amiért nem olvasom a Bibliát, és nem "átkoz el" senki amiért nem gyónok vagy nem áldozok havonta. Egyszerűen csak élem az életem, könyörgök, és hálát adok ha kapok... Igazából nem emlékszem mikor kezdtem el keresni a társaságát... Az utóbbi időszakom viszont nagyon nehéz volt. Szüleim veszekedtek, válni készültek, én pedig 3 napig szó szerint megállás nélkül zokogtam és könyörögtem, hogy jó vége legyen. Kibékültek, és úgy néz ki talán minden rendben lesz... aztán már sírva "borultam térdre" és hálálkodtam :) Pedig nem vagyok nagy hívő...
2009. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
74%
Én Istent csak Nagyfőnöknek hívom. Volt már úgy,hogy azt kértem tőle, amikor vmit nem tudtam megoldani: " Istenem, segíts! Én már tehetetlen vagyok, intézkedj helyettem!" Tudnunk kell azonban, hogy- mint a mesében- a jó elnyeri jutalmát, a rossz a büntetését. A világot valakinek irányítania kell!
2009. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!