Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen zavarba ejtő kérdéseket...

Milyen zavarba ejtő kérdéseket lehet feltenni egy Jehova tanúnak?

Figyelt kérdés
Én keresztyén vagyok viszont van pár ismerősöm akik félre lettek vezetve már kiskoruk óta és kíváncsi vagyok, hogy van-e valami módja annak, hogy meggyőzhessem őket.

2013. ápr. 17. 22:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Biztos azért, mert Jehovát többre tartják Krisztusnál holott, Ők egyenlőek.


Ez a szégyen YT-k...

2013. ápr. 18. 20:27
 22/51 anonim ***** válasza:
52%

Az én kedvenc válaszom a Tanúknak a következő: Jézus legtöbbször hogyan is szólította azt, aki Őt elküldte a Földre? "Atyám"-nak. Ha Ő nem tartotta fontosnak, hogy Jehovának szólítsa minduntalan, holott tudta, hogy ez (pontosabban JAHVE) az Isten legtöbbet előforduló megjelölése a Bibliában, akkor mi Krisztus követői miért erőltetnénk ezt? Erre általában el szoktak hallgatni.

A másik, amibe renre beletört a bicskájuk, az az 1914-es dátum kiszmításának a módja, ami abszolút ellentétes a bibliai próféciák elemzésének a szabályaival. Figyelmen kívül hagyják ugyanis, hogy Nabukodonozor királlyal kapcsolatban említés sincs a Bibliai leírásban arra vonatkozólag, hogy az utolsó időkre kellene vonatkoztatni a királlyal történt eseményeket (Dán 4:26-34). Legutóbb már azt a választ kaptam, hogy revideálták az ezzel kapcsolatos, a világ végére, Jézus eljövetelére vonatkozó fejtegetésüket, és már nem gondolják, hogy a világ vége a az 1914-ben már megszületett emberek életében el fog jönni. Ezt megelőzően konkrétan 1914-re volt kitűzve ez a dátum. Nem lehet hiteles olyan okfejtés, ami folyton megváltoztatja addigi álláspontját. Ez nem Istentől való. Mindamellett tiszteletre méltó több más hitelvük, amelyeket a Biblia alapelvei szerint tartanak be.

Üdv. :)

2013. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
14%

Pontosan, kedves előttem szoló.

arról nem a Tanuk tehetnek, hogy a fordításokból egyre jobban távolították el a Teremtő nevét.

egyébként bátor dolog az amit az emberek tesznek.

egyszer a kezünkbe került egy nagyon régi Károli Gáspár biblia és összeszámoltuk, több mint 3000x volt benne Jehova neve.

ahhoz képest a 2000-évben kiadott Károli fordításban már egyáltalán nincs benne.

És minket vádolnak, hogy hamisítunk meg átírunk.

A Többi bibliáról nem is beszélve.

De hát ti tudjátok.

Tisztelettel Katy Weaver


Ja talán annyit, hogy amikor Jézus azt mondta hogy szenteltessék meg a mi atyánk neve, hát kíváncsi lennék, hogy a saját nevére gondolt-e vagy az atyjáéra.

Mert hát Jézus elmondta, hogy neki van Istene aki a követőinek az Istenével azonos.

És Jézusnak van egy Feje az atya, Tehát Ő ne lehet a saját maga feje.

(János 20:17) . . .»Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«”

(1Korintusz 11:3) . . .a Krisztus feje pedig az Isten. . .


Nos Jézus csodásan felment saját magához. Igazán Önimádó...

vagy nem?...

2013. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
84%

Katy te milyen sötét vagy. Ki mondta neked, hogy a keresztények abban hisznek, hogy Jézus az Isten? Fel kellene már fogniuk a jehovistáknak, hogy Jézus Isten része. Sőt, mi mindannyian Isten részei vagyunk. Tudom, hogy nehéz elvonatkoztatni a földi dolgoktól, de azért próbáljátok meg. Nem úgy kell elképzelni, hogy Jézus mondjuk az Isten kisujja, hanem ő is Isten része, hozzá tarozik és mivel Isten fia ő is Isteni hatalomma bír. Amit persze ti ujfent tagadtok.(szégyen, hogy ledegradáljátok Isten fiának hatalmát és szerepét)

Tudjátok nem véletlen, hogy az emberek nem képesek elfogadni ezt a jehova nevet. A zsigereikben érzik, hogy ez hazugság és képtelenek elfogadni. Sokan azt sem tudják miért, csak szimplán érzik belülről, hogy amit ti állítotok az nem igaz. Mindezt azzal tetőzitek, hogy újraértelmezitek a bibliát amihez mellesleg smmi közötök sincs, hisz a biblia a keresztényeknek a bibliája, viszont ti nem azok vagytok. A ti vallásotokat 1931-ben nevezték el jehova tanuinak amit egy posztókereskedő talált ki az 1800-as években. Tehát semmi köze az igaz keresztényekhez.

2013. ápr. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
Ja és annak külön örülök hogy amit az elődeitek nagy nehézségek árán beletuszkoltak a bibliába(a jehova nevet) azt az idő és az emberek nem elfogadása mára kivetette magából. Akár egy idegen anyagot az emberi test. Képtelen megtűrni magában a nem oda való dolgot, ugyan ez történt a kitalát nevetekkel is. Talán sikeresebb lett volna valami hangzatosabb névvel próbálkozni, mert személy szerint a jehova név már az első pillanattól sérti a fülem. Attól pedig nem félek, hogy ezt ötletként felhasználnátok mert még így sem hogy megemlítettem sincs annyi eszetek, hogy ezt felfogjátok.
2013. ápr. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
13%

Hát Kedves utolsó válaszoló, ebben tévedsz,

A Jehova nevet nem mi találtuk ki.

Az mindig is része volt a Bibliának, persze hogy sérti a füledet, mert nem ezt tanították a hite hagyott egyházak, az embereknek évezredeken át.


Jehova valamikor ismert volt minden ember előtt, amíg ki nem törölték a fordítók a bibliákból, amiből szerencsére, még van eredeti példány, sőt bizonyos ásatások során megtalált építmények falain is vannak az Isten nevéről feliratok.


Nem csak a Te füledet sérti.

Isten legfőbb ellenségének is, és ezért Ő soha nem is mondta ki ezt a nevet, és nem is fogja.


S Tévedsz, mert elismerjük Jézus hatalmát, Isten szándékában.

Mert ugyan is amikor valaki megkeresztelkedik az Atya a fiú, és a szent szellem nevében, az azt jelenti, hogy elismeri Az atyát mint Teremtőt, mindenható Istent, a fiút, mint hatalommal felruházott személyt, és a szent szellemet mint a Teremtő Jehova tevékeny erejét amivel alkot létrehoz,


aki ezt nem ismeri el, az nem is keresztelkedhet meg.


Ne keverd össze, mi Jézus mindenható, teremtői mivoltát nem ismerjük el, mert azzal az atya rendelkezik, hiszen Ő is egy teremtmény,

De ezzel nem degradáltuk le, hiszen az imént említettem, hogy Királyi hatalmat kapott ezer évre Jehovától.


Jézus ennek a névnek a megszenteléséért tanította imádkozni a követőit, nem a maga nevének a megszenteléséért.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
0%

Pont olyat, amit a keresztények is hisznek!

Ne hidd, hogy te nem lettél félre vezetve (amúgy én egyik vallást se képviselem, mivel baromságnak tartom).

Ha isten megpihent a hetedik napon, akkor isten ereje végleges? ;)

Isten a harmadik napon teremtette a növényeket, negyedik napon a Napot! Talán nem kell magyaráznom, hogy ha ez így lett volna, akkor megfagytak volna már virágjukban!

Amúgy... a Károlyi Gáspár verzióban így szerepel:

"Vitéz harcos az Úr; az ő neve Jehova"

Szóval te is pont ugyanolyan "nagyokos" vagy! X)

Mózes II. könyve 15. fejezet 3.pont

[link]

2013. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
30%

Ezekben a válaszokban van a bizonyíték, hogy a biblia emberek műve, és mindig úgy értelmezték, ahogy az uralkodó osztály és a papság érdekei megkívánták. A háborúk is szinte mindig a vallás miatt voltak. A rómaiak üldözték a keresztényeket, és amikor a keresztények megerősödtek, akkor elkezdték üldözni a más vallásúakat, sőt a saját vallásúakat is. Egyszerűen ráfogták, hogy istentagadó és már is jött az inkvizíció és jöhetett a kínvallatás.

Kínvallatással kellett kihallgatni a meggyanúsítottakat.

Ha nem bírta ki akkor bűnös, ha kibírta, akkor elmehet. Sokan inkább beismerték a bűnüket, csak,hogy ne kínozzák őket. Ha meg beismerték, akkor meg azért kínozták. Ha egyszer oda bekerült valaki, akkor onnan ki nem jött, csak vitték lábbal előre. Ez a vallás. Most meg folyamatosan derülnek ki, hogy a közelmúltban mennyi főpap élt szexuális életet nővel vagy rontott meg gyerekeket, fiúkat, lányokat. Ettől kezdve nem mindegy, hogy isten, vagy Jehova az akihez imádkoznak?

2013. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
42%

"29-ez a vallás" - legalább is Lenin szerint.

Mert amiket te leírtál: na az pont NEM a vallás.

2013. ápr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Szemezgess.Bár szerintem már azzal a kérdéssel is eléggé meglehet őket zavarni hogy:Megvan az elemid?

2013. ápr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!