Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású vagy? Istenben...

Milyen vallású vagy? Istenben hiszel?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Hiszek Istenben, kb mint valami megfoghatalan és elérhetetlen erőként, amolyan testetlen intelligenciaként, de nem hiszem pl hogy 6ezer éve teremtette a földet vagy hasonlók.

Amúgy nem követem egyik vallást sem, de ha mindenképpen kell valami: legközelebb a wicca áll hozzám

22/L

2009. szept. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%
Római katolikus vagyok, hiszek Istenben.
2009. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
reformatus vagyok, hiszek Istenben! 18-L
2009. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Római katolikus vagyok, és hiszek valami felsőbb lényben. Nekem mindegy, hogyan nevezzük, van.
2009. szept. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

én hiszek abban, hogy van vmi/vki, ami miatt itt vagyunk és amit nem tudunk felfogni. ezt nevezhetjük istennek is.


viszont nem hiszek olyan istenben, amit bármelyik vallás vagy szekta hirdet, mert ezek mind az emberi fantázia szüleményei.

2009. szept. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%

Én is hiszek valami erőben, és hozzám is a wicca áll legközelebb :) Itt legalább egyenjogúság van férfi és nő között, nem hogy lenézik a szebbik nemet :)

29/L

2009. szept. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%

Evangélikus vagyok.

Néha vannak kételyeim Istennel kapcsolatban, de többnyire hiszek benne.

2009. szept. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
én már elvesztettem a hitemet.
2009. szept. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

meg vagyok keresztelve, de abban hiszek, hogy addig nincs értelme hinni semmiben, amíg ennyi féle vallás van a földön és egyiknek sincsenek bizonyítékai...mert ez arra utal, hogy mind az emberi agy szüleménye...ha csak egyetlen vallás létezne mindenhol, akkor már elgondolkodnék, hogy nem lehet véletlen, hogy mindenki ugyanabban hisz...

de mivel ez nincs így és semmilyen bizonyíték nincs semmire egyik vallásban sem, csak felállított gondolatmenetek (az meg ugye még nem bizonyíték), addig nem fogok bedőlni senkinek...tisztában vagyok vele, hogy még maga a pápa, vagy a dalai láma sem tudhatja az igazságot, ugyanúgy, ahogy én sem, csak jól keresnek a vallásukon, ennyi...

2009. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
63%
Hiszek Istenben mint omnipotens lényben. Bekategorizálható vallásom nincs, sok vallásból szedtem össze a számomra érdekesnek és értékesnek tűnő dolgokat, de erősen kelet fele húzok.
2009. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!