Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki lekonfirmált az teljesen...

Aki lekonfirmált az teljesen önszántából tette vagy a szülei akarata volt az egész?

Figyelt kérdés
nálam a második -.-
2013. jan. 21. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk egyértelmű volt, hogy konfirmálni fogok. Beleivódott a családba, hogy ha a gyerek 12-13 éves, konfirmál. Így voltam én is, nem ellenkeztem, de alapvetően nem is én akartam. Eléggé teher volt az órákra járni meg tanulni (nem is nagyon tanultam rá), de úgy voltam vele, hogy persze, ez így szokott lenni, jó ez, megteszem. Tehát eléggé semlegesen érintett.


Utólag volt vele több nehézségem - elmentem az egyházból, és akkor piszkálta a csőrömet, hogy tulajdonképpen én nem voltam tudatában annak, amit tettem. És tényleg nem voltam. Ez mentett ki az akkori fogadalmam alól.

2013. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
azt a fogadalmat én nem vettem komolyan :D annyira nagy teher nem volt nem tanultam rá én se semmit, csak azt a 2 kérdést amit én kaptam.. de azért elég gáz. most már kicsit másban hiszek :D
2013. jan. 21. 21:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Anno 12 évesen, amikor konfirmáltam, úgy gondoltam, így van ez rendjén. Természetes volt, hogy én is fogok konfirmálni.


Ezek után nem foglalkoztam az egésszel, pár éve azonban ismét érdekelni kezdett a hit.

2013. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!