Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg azt hiszi valaki,...

KZitus kérdése:

Tényleg azt hiszi valaki, hogy JT itt akarnak téríteni?

Figyelt kérdés
Miért nem tudják néhányan elfogadni, hogy mi éppen úgy leírjuk véleményünket, vagy hozzászólunk egy témához, mint bárki más. Nincsen más célunk. Csak más véleményünk van a dolgokról. Ez baj?
2012. dec. 22. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Miből gondolod, hogy azt hiszi valaki, hogy ti téríteni akartok itt?
2012. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a legtöbb JT pökhendi, arrogáns stílusával van gondom, de azzal nagyon. (Akinek nem inge, ne vegye magára!)
2012. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Ez a kérdésed sem igazán kérdésnek tűnik! Szerintem! :)

2012. dec. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Meg a többi 8 kérdés sem...


Szerintem lehet csűrni-csavarni, megpróbálni szépíteni, de a térítés akkor is térítés.


Kedves KZitus, nekem személy szerint azzal nem lenne - és nincs is - problémám, hogy a JT-k leírják a véleményüket, vagy hozzászólnak egy témához, mint bárki más.


A gondok ott kezdődnek, amikor NEM a konkrét kérdésre válaszolnak, hanem egy-egy gondolat kapcsán már nyomják is a betanult szövegeket, vagy másolgatják az Őrtorony-irodalmat; tehát inadekvát válaszokat írnak. Ezekből aztán rendszeresen parttalan viták kerekednek, amelyek során a tématartás hiányában és a vitaszabályok figyelmen kívül hagyása miatt teljesen offolódik egy-egy kérdés.


A másik gond pedig a nem valós kérdések kiírása: ilyenre is volt már elég sok példa. Egy időben (idén nyáron) szinte naponta írt(ak) ki valaki(k) az Őrtorony-irodalomból másolt kérdéseket; amelyekre aztán meg is adták a választ, többnyire persze szintén copy & paste módszerrel... Ha nem maga a kérdező, akkor egy-egy JT-válaszoló. Szóval szerintem ez übergáz...

Volt néhány tisztességes JT-felhasználó, akik nyilvánosan felhívták a társaik figyelmét arra, hogy ezt ne folytassák tovább.


Ami pedig a vélemények kinyilvánítását illeti: a Tanúk általában pont azokra a kérdésekre nem szoktak válaszolni, amelyeket nekik címeznek. Nem a provokatív, gyalázkodó kérdésekre gondolok; hanem a normális stílusban megfogalmazottakra, legyen a téma akár személyes, akár a Szervezettel kapcsolatos. Ha érkezik is néhány válasz, azok részben csak mellébeszélések vagy hasonlók, de nem pontos és alapos válaszok.

Ugyanez a pálya a kérdéseken belüli viták során is.

2012. dec. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan magyarázd már meg Berta, hogy mit jelent neked a "térítés", ne mellé beszélj, hanem a kérdésre válaszolj!!!

Szerintem NEM TÉRÍTENEK itt sem Jehova Tanúi, mert ugyanis ismerem a jelentését.

2012. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

Azzal magam sem értek egyet ha egy testvérem arrogáns, nem helyes, nem azt tanuljuk a Teokratikus Iskolán.

ezen kívül, a Gyakori kérdések internetes oldal, azoknak készült, gondolom én akik valamilyen módon hisznek E G Y

teremtőben és tájékozódnak.


Bár a tanúk nem téríteni jöttek ide, de szívesen válaszolnak kérdésekre amit feltesznek nekik.

Hiszen keresztényi kötelességünknek érezzük minden alkalmat megragadva, hogy a a biblia igazságairól beszélgessünk felebarátainkkal, az más kérdés ha nem akarnak vagy nem értenek egyet. Ez egyéni joga mindenkinek.


Hogy némelyek arrogánsak az nem szép, de mondjuk meg őszintén sok esetben a nem tanúk sokkal "arrogánsabbak" nem beszélve arról, hogy amikor olyan szavakat használnak egyesek, mint (férfinemi szervek)-re utaló és hasonló trágár szavak.

Ne felejtsük már el azt sem, hogy a Tanuk sem tökéletesek, persze ezzel nem lehet vissza élni, egy kereszténynek kötelessége finomítani a magatartásán, hogy Krisztus jó szolgája legyen.


Más részt nem vagyunk egyformák. a nem Tanuk között is előfordul, hogy nem adnak mindig "jó", vagy oda illő választ.

Vannak kevésbé iskolázott emberek akiknek nehezebben megy a válaszadás, de erőfeszítést tesznek, hogy megvédjék a hitüket.

S ezt mind a két oldalon méltányolni kellene.


S van hogy a válasz is jó a Tanuktól, nem egy ilyet olvastam, de még sem értette meg a kérdező, hanem egy nem tanú hívta fel a figyelmét, hogy a Tanúk jól válaszoltak....


Ezt nevezem kipellengérezésnek, ne bántsuk egymást...


soha nem olvastam olyat még más egyéb vallásuakkal kapcsolatban amit most a Tanuknak szegeznek...

2012. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5%

Vannak mostanában olyanok, akik azt mondják, hogy a térítés ártalmas tevékenység. Sőt, az Egyházak Világtanácsa által kiadott egyik dokumentum "a térítés bűnéről" beszél. Vajon mi ennek az oka? Egy katolikus folyóirat kijelenti: "Az ortodox egyház panaszáradata azt idézte elő, hogy a »térítésről« ma már az erőszakos térítés jut eszünkbe" (Catholic World Report).


Csakugyan ártalmas a térítés? Bizonyos esetekben igen. Jézus azt mondta, hogy az írástudók és a farizeusok ártanak annak, akit megtérítenek (Máté 23:15). Az "erőszakos térítés" természetesen helytelen. Josephus történetíró például arról számol be, hogy amikor a makkabeus Joannész Hürkanosz leigázta az edomitákat, "megengedte, hogy országukban maradjanak, ha rendszeresítik a körülmetélést és hajlandók a zsidó törvények szerint élni". Ha az edomiták zsidó uralom alatt akartak élni, a zsidó vallást kellett gyakorolniuk. A történelemből ismeretes, hogy az i. sz. nyolcadik században Nagy Károly leigázta az észak-európai pogány szászokat, és embertelen módszerekkel megtérítette őket. De vajon mennyire volt őszinte a szászok és az edomiták megtérése? Például mennyire ragaszkodott szívből az Isten ihlette Mózesi Törvényhez Heródes, az edomita király, aki megpróbálta meggyilkoltatni a csecsemő Jézust? (Máté 2:1–18).


Ma is létezik erőszakos térítés? Bizonyos értelemben igen. A kereszténység némelyik misszionáriusa állítólag tengerentúli ösztöndíjat ajánl fel annak, aki áttér a keresztény vallásra. Olyan is előfordul, hogy éhező menekülteknek végig kell hallgatniuk egy prédikációt, és utána kaphatnak egy adag élelmet. Egy 1992-es nyilatkozat szerint, melyet egy ortodox püspöki konferencia tett közzé, "a térítés időnként anyagi haszonnal való kecsegtetés, néha pedig az erőszak különböző formáit alkalmazva megy végbe".


Nem helyes ráerőltetni az emberekre, hogy változtassák meg a vallásukat. Jehova Tanúi természetesen nem tesznek ilyet. Ezért azt mondhatjuk, hogy a szó mai értelmében nem térítenek. Ehelyett inkább az első századi keresztényekhez hasonlóan mindenkinek prédikálják a jó hírt. Aki szívesen fogadja őket, annak felajánlanak egy bibliatanulmányozást, mely által többet tudhat meg. Az érdeklődők megtanulnak hinni Istenben és a szándékaiban, a hitük szilárd alapja pedig a pontos bibliai ismeret. Ennek eredményeként Isten Jehova nevét hívják, hogy megmentésben részesüljenek (Róma 10:13, 14, 17). Mindenki maga döntheti el, hogy elfogadja-e a jó hírt, vagy sem. Semmiféle kényszert nem kell éreznie. Ha valaki azt érezne, akkor semmi értelme nem lenne a megtérésének. Az imádat csak akkor elfogadható Isten előtt, ha szívből jön (5Mózes 6:4, 5; 10:12).

2012. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy érzem, hogy sokszor nem azért teszel fel egy kérdést, mert tényleg a válaszra lennél kíváncsi, hanem azért mert tudni véled az igaz választ és ezt szeretnéd megosztani a GYK-s közönséggel. Több ilyen kérdés is feltűnt már tőled.

Ez szerintem is térítésnek minősül.


Vagy ha szetinted nem, akkor te mivel magyarázod, hogy olyan kérdéseket teszel fel, amikre (mint Jehova Tanúja) már meg van a válaszod. Mi másért teszed fel ezeket a kérdéseket, mint térítő szándékból?


Pl.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2012. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a "térítés" teljesen mást jelent, kedves 8-s, pl. ismeretterjesztés címén is értheti a testvérnő a kérdését. De majd ő elmondja, ha akarja.

Én megelégszem azzal, ami ennek az oldalnak a célja, amiért ténylegesen létrehozták.

2012. dec. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

@ Vankó (5.):


1. A kiírt kérdést már megválaszoltam.

2. Neked NEM tartozom sem válasszal, sem semmiféle magyarázattal.

3. Már többen és többször nehezményeztük a stílusodat. Ez a válaszod megint egy jó demonstráció volt részedről.

4. Több alkalommal kértelek az elmúlt időszakban, hogy NE velem foglalkozz.

Mivel ezt a kérést rendszeresen figyelmen kívül hagytad, mint most is, hát jelzem, hogy ez volt az utolsó.

Amennyiben a jövőben előfordul hasonló eset, panaszt fogok tenni a moderátoroknál. Remélhetőleg az ő figyelmeztetésüket komolyan veszed majd.


-------


Megjegyzés: Az oldal célja nem ismeretterjesztés, sem nem beszélgetés stb. Az alapelvek szerint kérdést abban az esetben lehet kiírni, ha a kérdező konkrét választ keres valamire.


Üdv. :)

2012. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!