Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanui. Hol...

Kedves Jehova Tanui. Hol talalhato a Bibliaban, hogy Isten parancsot ad arra, hogy Jehovakent szolitsuk/hivjuk?

Figyelt kérdés

2012. dec. 20. 19:34
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/197 anonim ***** válasza:
22%

Ez a 74%-os figura megint bemásolta a romlott konzervjét, pedig másutt sem tudta megcáfolni a bibliai ellenérveimet!


Itt vannak a cáfolataim:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


A 12-s választól végig. Minden cáfolatot sorozatban átugrották, és nyomták a többi romlott konzerveket. Ez NEM tisztességes érvelés.

2013. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/197 anonim ***** válasza:
7%

"Az értelmezésről csak Jézus beszél te pedig hitről beszélhetnél.Ne ítélj hogy ne ítéltess!Ismered az írást."


Mindenki értelmez, TE IS! Ne beszélj mellé.


Nincs akkor semmi ellenérv a János 17:3-ra? Csak mert úgy átugrottad te is! Nem passzol a kedvenc mesédhez? Számtalan ilyen szövegrész van ám a Bibliában a háromság tagadására és ezek mind egymást erősítik...

2013. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/197 anonim ***** válasza:
90%

52/Ha külön választod Istent (YHVH)Jézustól akkor hogy vallod Jézust Krisztusnak?Hisz Istentől való fogantatásból való!


János 17,3.

Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.


Örök élet Isten és Jézus Krisztus.Megismerték az egyedüli Istent Jézusban.


Együtt alkotják ....egy mondat.


(K.Gy)

2013. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/197 anonim ***** válasza:
83%

52/ Ján15...Akkor mindent megad nektek az Atya, amit a nevemben kértek tőle. 17Ezt a parancsot adom nektek: szeressétek egymást!


(K.Gy)

2013. jan. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/197 anonim ***** válasza:
6%

" János 17,3.

Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek

téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a

Jézus Krisztust. Örök élet Isten és Jézus Krisztus.Megismerték az

egyedüli Istent Jézusban. Együtt alkotják ....egy mondat." Na ez egy tökéletes példa volt arra hogy hogyan kell férreértelmezni az írást.

2013. jan. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/197 anonim ***** válasza:
92%

Ján15...Akkor mindent megad nektek az Atya, amit a nevemben kértek tőle. 17Ezt a parancsot adom nektek: szeressétek egymást!


(K.Gy)

Ezt a szentírást kihagytad János 15,17amit írtam ,és leragadtál a János 17,3-nál.Itt nem én magyarázok félre kedves István 35.Jézus nélkül nem lehetséges az Atya és atya nélkül sem lehetséges Jézus.Mert ők egyek.Ez nem félremagyarázás ez tény....Jézus volt,van és lesz..



(K.Gy)

2013. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/197 anonim ***** válasza:
92%

János 3,16Mert úgy szerette Isten a világot hogy egyszülött fiát adta hogy aki hisz őbenne el ne vesszen hanem örök élete legyen...

János 3,18...18.

A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében....

(K.Gy)

2013. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/197 anonim ***** válasza:
7%

"Jézus nélkül

nem lehetséges az Atya és atya nélkül sem

lehetséges Jézus.Mert ők egyek.Ez nem félremagyarázás ez tény." Nem ez belemagyarázás, ráadásul olyan bibliaversekkel próbálod ezt elhitetni amikből világosan látszik hogy Isten és a fia Jézus két külön személy. Most tedd fel magadnak a kérdést: lenne valami értelme is ezeknek a verseknek ha igaz lenne hogy isten és a fia egyazon személy?? Szerintem sehogy sem, kivéve ha istennek tudathasadása van.

2013. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/197 anonim ***** válasza:
88%

Kedves István 35!


Nem értem miért akarod külön választani Istent Jézustól.

Minden ami a Szentírásban van rámutat,de te mégis ellent mondasz.Hogy nem lehet ezt érteni hogy halandó ember nem tudja megtenni amit Jézusnak kellett.Kiinnia azt a poharat amelyet az Atya szánt neki.Az Atya nélkül nem tudta volna Jézus sem megtenni.Az Isten nem halandó és nem személy.Egyedüli igaz Isten aki Jézusban van.Jézus feltámadt és visszament atyjához ahonnan jött mert nem e világban való volt....Jézus nélkül nem juthatsz az Atyához... már többször leírtam de hiába.A szavakkal nem lehet győzni csak ha érted mit jelentenek...


(K.Gy)Béke veled!

2013. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/197 anonim ***** válasza:
83%

Sokan vannak akik nem értik hogy lehetne egy személyben Jézus és az Atya.Az Élet amely bennünk van adja azt az erőt ami fenntartja az embert.Az Élet nélkül halott az ember és megsemmisül.Istennek nincs neve mert nem személy hanem Lélek amely az Örök élet.Örök Életből pedig csak egy van (Isten).Jézus elküldetett hogy rajta keresztül eljuthassunk az örök életre.(YHVH :vagyok aki vagyok)...Jézus az Út ,az Igazság és az Élet.Őt kell szólítanunk...

Én így gondolom....


(K.Gy)

2013. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!