Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok Jehova tanúiról?

Mit gondoltok Jehova tanúiról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 15:46
1 2 3 4 5 6
 21/53 lsandor ***** válasza:
18%
Valamint nem vagyunk szekta
2012. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nagyon rendes emberek.

Nem értek egyet a teológiai tanításaikkal,de hát vallásszabadság van.

Ez az ő dolguk.

2012. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 gelazso ***** válasza:

GYerekek halnak meg mert nem engedik a véradást.


Isten szava? Nem nem. Egy író szava.A hívök rengetegszer kibújnak a saját felelösségböl, mert "ISTEN" szavát tartják maguk elött. Undorító és felelötlen dolog.

Jó lenne ha a tudás venné át a helyet a világban a feltételezések helyett.

2012. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
Bocsánat,amiért azt írtam,hogy a TV-t kidobnám nekik,de nem szeretem a Jehova tanúit mert szerintük csak ők juthatnak az Úrhoz,pedig nem.
2012. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
62%

@ lsandor:


Pedig nekem elsőre teljesen hihető volt MINDEN, ami abban a filmben van. (Egyúttal elképesztő is, de most nem ez a lényeg.)

Tegnap megnéztem még egyszer az elejétől a végéig, így második látásra (Ismétlés a tudás anyósa :D ) még inkább hihető minden (és még megdöbbentőbb). Talán ez azért van, mert jobban odafigyeltem még az apró részletekre is.


De tessék, cáfold meg az állításokat: írd le konkrétan, hogy mi az, ami szerinted nem igaz a filmben. De vigyázz, nem mellédumálásra, magyarázkodásra meg rizsára vagyok kíváncsi, hanem pontos megjelölésekre (--> mi nem igaz?), és az ezzel szembeni tényekre, ellenbizonyítékokra (--> írott anyag, link stb.)

Minden más felesleges, azok nem érdekelnek.


Nem mondom, hogy nem lesz nehéz dolgod, hiszen a filmben nagyon sok az eredeti filmfelvétel, ŐT-kiadvány, szemtanúk nyilatkozatai stb.

De ha te mindezek ellenére nem tartod hitelesnek, akkor bizonyítsd be, hogy nem az. Szövegelni könnyű, most az egyszer végezz már tisztességes és alapos munkát.

Egy jótanács: ha nem akarsz pluszmunkát magadnak, akkor vegyél elő egy papírt és egy tollat, és jegyezd fel a konkrétumokat szépen sorban, időpontokkal együtt. Csak hogy könnyebb legyen visszakeresni esetleg neked is, ill. nekem - vagy másoknak - is. És inkább állítsd le időnként, vagy tekerd vissza, ha szükséges, hogy pontosan lejegyezhess mindent, mint hogy utána a pontosítások miatt kelljen felesleges köröket futni.


Jaa, és még egy: bár nem tudom, kinek írtad, de a JT igenis egy szekta. Ez nem attól függ, hogy az állam elismer-e egy csoportot vagy sem, hanem egyéb tényezőktől, jellemzőktől. De most ne erről beszéljünk, hanem cáfold meg a filmbeli állításokat.

2012. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
45%

Jól nyomod Berta:DDD

Várom én is a "cáfolatokat".

2012. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 lsandor ***** válasza:
16%
Én nem akarok semmit sem cáfolni, kitalálnak dolgokat, miért kellene megcáfolnom, butaság és kész. Köszönöm a tiszteletteljes hozzászólásokat
2012. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
Ennyi,butaság és kész?Ennyi a max amit az "igaz" hitrendszeredből ki tudsz szedni?Nem csoda ha nem akarsz,nem is tudsz.
2012. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 lsandor ***** válasza:
19%

Kedves utolsó! Tudni kell, hogy mikor nincs értelme érvelni. Miért én bizonyítsam, hogy nem igaz, bizonyítsátok ti, hogy igaz.

A vérkérdésről pedig volt nemrégiben egy kérdés ezzel kapcsolatban, a kérdezővel hosszasan beszélgettem erről. Végül pedig már eloszlottak a fenntartásai, ha valaki akarja keresse meg olvassa el, de ez a téma csak arra szolgál, hogy befeketítsen minket én pedig nem vagyok hajlandó belemenni. Úgyis csak rossz indulattal vagytok, hát csak nyugodtan

2012. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 lsandor ***** válasza:
13%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

A kérdés amiről beszéltem, lehet olvasgatni

2012. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!