Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet, hogy ezért nem szeretik...

Lehet, hogy ezért nem szeretik a Tanúkat? A gyakorikérdéseken olvastam. Igaza van a kérdezőnek?

Figyelt kérdés

Nekem a Tanúkról újabban mindig az összeesküvés elmélet jut eszembe.

Pl.Jehova név"visszakerülése"az Újszövetségbe,mert "kiírtották"belőle,azért nincsen benne.

Ez persze addig hipotézis marad,amíg valaki nem bizonyítja be.

Meg hogy az egész világ a gonosz hatalmában van,és csak Ők azok,akik tudják az Igazságot.

Nem is szabad ezt megkérdőjelezni,mert a Szervezetük a szent szellem által vezérelve magyarázza a Bibliát,és ha netalántán valaki máshogy magyarázná,az vagy hitehagyott,vagy a Sátán befolyása alatt van.

Magyarán mondva,ha valakinek ellentétes a véleménye a Szervezet véleményével,akkor csak a Szervezetnek lehet igaza,mert mint az előbb írtam,a Szervezet a szent szellem által vezetett.

A "világi"egyházak nem a szent szellem által vezetettek,csak Ők.

Miért?

Azért mert a Sátán-e világ uralkodója.

És mindenki a befolyása alatt van,kivéve a Szervezetet.

Tehát ha valakinek ellentétes a véleménye egy-egy Bibliai kérdéskörben,mint ami a Szervezetnek van,az gyakorlatilag a szent szellem ellen szól,tehát Isten ellen....(!!!)


Így a Szervezetnek baromi nagy tekintélye van emiatt.


A házról-házra járást a Bibliából vették,azt hiszik,hogy mivel ezt teszik,csak RAJTUK teljesedett be a Bibliai"rendelkezés".

(Bár már a kereszténység kezdetekor is vitték az apostolok az evangéliumot(jó hírt),pl.hogy higgyj az Úr Jézus Krisztusban,és üdvözülsz mind te,és a te házadnépe(lásd ApCsel),világosan látszik ebből,hogy az üdvözüléshez nem kell egy Szervezethez tartozni,csak hinni Jézusban,és pont.Természetesen utána úgy is kell viselkedni.)

Meg 1935 óta él a két osztály elmélet,előtte mindenki a mennybe ment,most már a felkentek jutnak a mennybe(144000 ember),a többi"csak"a földi paradicsomba kerül be.

Igaz,hogy csak egy elhívás van,de ezt azóta alátámasztják Bibliai igékkel,hogy miért nincs csak egy elhívás.)


Talán azért nem szeretik Őket,mert az egyedül üdvözítő vallási közösségek körébe tartoznak(csak az marad meg,aki hozzájuk csatlakozik),valamint az illető,ha érvel a Bibliamagyarázatuk ellen,az csak helytelen lehet,csak nekik lehet igazuk.

Ők szerintem egyébként csak tényleg tiszta jóindulatból akarnak mindenkit a Szervezetükhöz téríteni,hiszen azt akarják,hogy mindenki megmaradjon,és csak ezáltal lehetséges a megmenekülés.

Ezért mennek többször is vissza arra a helyre,ahol nem jól fogadták el őket először.


És szerintem emiatt ellenszenvesek a többi embernek,mert erőszakosnak tűnnek(a hitük szerint pedig csak a megbízott feladatukat végzik el.)

Én személy szerint nagyon jó embereknek tartom őket,akik tévhitben élnek(lásd a fentebb említett dolgok).


Kiegészítés:korai egyház történelmet nem ismerik,illetve egy szűrőn keresztül látják,amit a Szervezet mutat be nekik.

És hiába bíztatja őket az ember,hogy nézzenek utána mindennek,felesleges,úgyis csak a Szervezet magyarázatának hisznek.(Fentebb említett dolog,minden Szervezeten kívüli irodalom a Sátántól van.)

Ha valamit mégis idéznek kiadványaikban,az úgy van"kiollózva"az illető szakirodalomból,hogy az Ő igazukat támassza alá.

Persze,ennek sem néznek utána.

Bár forrásokat nem szeretnek megadni kiadványaikban.


Egy fórumon olvastam,hogy felesleges velük vitázni,"mert Jehova Tanúi?Annak aztán mondhatok bármit is."

(Fentebb említett miért is van igazuk.)



2012. ápr. 26. 22:01
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a fentebb említett dolgok miatt hiszik azt,hogy üldözésnek vannak kitéve?


Ők azt hiszik,az Igazság miatt üldözik őket,közben meg a mezei ember a már-már erőszakos térítés miatt nem kedveli Őket?

Illetve,hogy olyan"szemellenzősek"?

2012. ápr. 26. 22:08
 2/27 anonim ***** válasza:
72%

Én nem üldözöm őket, csak elküldöm őket, amikor szabadságom alatt a délutáni szendergésből felcsöngetnek.

Mostanában már nem járkálnak, de pár éve szinte havonta jöttek.


Mondjuk akikkel én találkoztam, azok elsőre-másodikra értettek a szóból, és nem kellett a magyar nyelv gazdagon cizellált szókincséhez nyúlnom :D

2012. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Snapette ***** válasza:
78%

Én megmondom neked, miért nem szeretem én őket, és szerintem másokra is jellemző. Mert beszűkült, beszűkített világ és vallásképük van, tulajdonképpen mondhatnánk, hogy buta, de nem akarok senkit sérteni. Megérvelem az álláspontomat: Túlságosan egyértelműnek, szó szerintinek veszik a Biblia állításait és egyoldalúan magyarázzák.Ennek a következménye, hogy tulajdonképpen az az isten, akiben hisznek szinte butának tűnik. Ha én feltételezek, vagy hiszek egy istenben, akkor azt is feltételezem, hogy okosabb, jobb, többet értő, mint én vagyok. Különben is, ha csak bizonyos számú ember juthat a mennybe, akkor minek az igyekezet, hogy jó legyek, hiszen vagy köztük vagyok, vagy nem, és teljesen mindegy, nem? Több milliárd ember él a földön, ehhez képest a 144ooo elenyésző szám. Nem is beszélve arról, hogy promoválják a műveletlenséget, jobbnak tartják, hogy középiskola befejezése után menjenek téríteni, mert ártalmas mindenfélét összeolvasni, a Bibliát kell olvasni szerintük, abban minden benne van, ami fontos. Ha egy felnőtt ember ezt választja, lelke rajta, de iszonyatosnak találom, hogy gyerekeket erre indoktrinálnak, és nem adják meg nekik a lehetőséget a tanulásra, arra, hogy megválaszthassák a jövőjüket. Én nem azt mondom, hogy milyen csodálatos a világ és mennyi lehetősége van az embernek bárminek lenni, de akkor sem szabad valakitől eleve elvenni az esélyt. S ha valaki ebbe beleszületik, így nő fel, és nyolc osztállyal elmegy téríteni nem ismerve mást csak ezt, akkor hiába nyílik ki a szeme esetleg öt év múlva, mert nem lesz, mihez kezdenie, hiszen semmi mást nem tud. Azonkívül zavar, hogy megtiltja a vérátömlesztést, és esetenként életmentő orvosi beavatkozásokat mert szerintük az sátáni, vagy ördögi, nevezd ahogy akarod. Volt is jópár ilyen botrány, konkrétan egy norvégiai kislány esetére emlékszem, ahol sürgős vérátömlesztésre lett volna szükség, de az anyuka nem akarta engedni, mondva, hogy tiltja a hite, és egy hajszálon múlt a kislány élete, mert az apuka felháborodva kilépett a tanuk közül, és bírósági úton kellett elintézze, hogy a gyámhatóság ítélje neki a gyereket, hogy engedélyezhesse a procedúrát. Hát ennyire hogy lehet szemellenzős valaki, hogy a saját gyerekét nézze meghalni, mert az ő hite nem engedi az orvosi beavatkozást? Az Ő hite, ha már arról van szó, a négyéves kislányt a fene sem kérdezte, hogy meg akar-e halni az anyja hitéért.

Valóban felesleges velük vitázni, mert be vannak tanítva egyfajta bibliamagyarázatra, és még azon belül is hiába mondasz bármit. Vitába szálltam már többször is velük, mert vallásos ugyan nem vagyok, de a bibliát olvastam, és ismerem, és kérdeztem, hogy hogyan jutottak arra a következtetésre, hogy csak 144ooo ember juthat a mennyországba, mert ez a szám ugyan szerepel a jelenések könyvében, de nem így, és mintha bekapcsolnák a magnót, nyomja a saját szövegét...

Ezért nem szeretem én őket, és nem a vallással van bajom, semmi gondom sem a katolikusokkal, sem a buddhistákkal sem a muszlimokkal, csak nem szeretem a szektákat, a szemellenzős, vitára és megkérdőjelezésre képtelen szektákat.

2012. ápr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
A katolikusoknál is ugyanez van, nem? Csak náluk Egyház van, meg Pápa, meg tévedhetetlenség, meg dogmák. És kicsit régebbi. :)
2012. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Nagy valószínűséggel igazad van. Én is szeretem a tanúkat, és keresztény testvéreimnek tekintem őket, mert hiszem, hogy közöttük is vannak jószándékú, Istenkereső emberek, és - mint minden más felekezetben - sajnos vannak szélsőséges erőszakosok is, akik miatt egyébként ennyire negatív kép alakult ki róluk. Én soha nem utasítom el a velük való beszélgetést, volt egy Tanú kolleganőm is, akivel sokat beszélgettünk, a problémát abban látom, mikor olyan témához érünk amiben nem tájékozottak, akkor bezáródnak.


Itt a fórumon is egyébként vannak jó tapasztalataim, szoktam levelezni tanúkkal, és hiszem, hogy van értelme.


Üdv. Péter

2012. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
37%

Lehet, tévedek de mintha kicsit előítélettel nyilatkoznál Jehova Tanúiról. Úgy érzem - bocsáss meg ha tévedek - az egész iromány vádló hangvételűre sikerült, azt sejteni mögötte, hogy Jehova Tanúit a háttérből gonosz, paranoiás, titkolózó személyek irányítják, akik szándékosan hamisat terjesztenek. Leszögezném, nem tisztem eldönteni, hogy a valóságban ezek igazak-e. Viszont amíg ez nincs bizonyítva, részemről megilleti a vezetőiket az ártatlanság vélelme. De nem is ez a lényeg..

Véleményem szerint minden éremnek két oldala van. Nyilván tanításaikban vannak olyan dolgok amikkel lehet vitatkozni. Egyelőre én nem ismerek olyan vallást, vallási felekezetet aminek hitnézeteibe ne lehetne vita tárgyát képező pontokat találni.

A pozitívumokat sem szabad kihagyni - az érem másik oldalát -, hogy lássuk a teljes képet - különben mi magunk válunk szemellenzőssé -. Hiába vannak vitatható vallási nézeteik, másrészt mégis bizalomgerjesztő az életvitelük. Nem lopnak, nem csalnak, nem vernek át, nem bántanak, dolgoznak rendesen, amennyire én tudom próbálnak lelkiismeretes életet élni. Szerintem ezek lévén hasznos tagjai a társadalomnak. Sötétedés után egy kihalt utcán én szívesebben futnék össze egy csapat Jehova Tanúja kisebbségivel (értsd romával - elnézést a hasonlatért de mással nem tudom ilyen jól szemléltetni -) mint egy olyan csapattal akiknek lelkiismeretét nem korlátozza semmi.

Az egyéb dolguk - ha úgy tetszik vádak, amelyek a kérdésben szerepelnek - meg vallási témák. Ha továbbmész az utcán, becsukod az ajtót, nem érinti tovább az életedet.


Mellesleg 2. válaszoló, engem tegnap a postás is, sőt néha a villany- gáz- vízóra leolvasó is megzavart itthoni nyugalmamban, mégsem illettem afféle kifejezésekkel. Nem hiszem, hogy akkora trauma az a húsz másodperc amit elvesz az életedből, hogy közlöd velük "Nem érdekel a dolog, jó napot!", még ha ezt hetente is kellene közölnöd velük.


3. válaszoló: Ismerek Jehova Tanúját aki 150 feletti IQ-val rendelkezik, normális, humoros ember. Az utolsó lenne akire ráfognám, hogy buta vagy szűk látókörű vaskalapos. Aktívan benne van a vallásban, néha amikor van lehetőségünk beszélni, nyoma sincs benne a vallási elvakultságnak. Egyszerűen máshogyan értelmezi a Bibliát mint pl én.

A vérrel kapcsolatos álláspontjuk sem olyan szörnyű. Ha jól tudom nem csak kifejezetten Jehova Tanúi élnek vér nélküli orvosi eljárásokkal, ugyanis sokkal kevesebb veszélyt hordoz magában mint a vért nem nélkülözők. Gyakorlatilag nincs olyan orvosi beavatkozás (hacsak nem folyt el 4 liter véred, de akkor már keresztet vetnek rád) amit nem lehetne megoldani vér nélkül. Ezt az előbb említett Jehova Tanúja úriembertől hallottam, döntő fontossága nem a vörösvértestek számának van, hanem a keringésed térfogatának megtartásának. Ahhoz pedig nem szükséges vér, vízzel is fent lehet tartani a megfelelő menyiséget. A szervezeted meg újratermeli a vért, ezt segítő készítményekkel még hamarabb. A gond ott van, hogy - fura de igaz - nem minden orvos ismeri ezeket a tényeket a vér nélküli eljárásról. Ez valóban megtörtént eset: Nagyapámmal történt aki Jehova Tanúja. Szívműtét előtt állt és először a Haller utcai szívsebészetre került (Budapesten). Az vér nélküli kérelmére a főorvos közölte - nem éppen emberi modorral -, hogy nem létezik ilyen badarság, döntsön, élni akar vagy meghalni. A Tanúk orvosi testülete keresett neki egy másik szívsebészeti klinikát (Városmajori utca, szintén Budapest). Az ottani prof. a legnagyobb természetességgel vette tudomásul a vér nélküli kérelmet, rengeteg ilyet hajtott már végre azelőtt. Két-három hét múlva nagyapám már túl volt a nem tudom hány órás szívműtéten, ahol semmilyen komplikáció nem volt, de még a felépülése során sem. Ezzel szemben apám aki nem Tanú, ugyancsak szívműtét kapcsán került a debreceni kardiológiai klinikára. Vérrel műtötték, de néhány hét múlva egy fertőzésbe belehalt. Kb 10 éve történtek a fent említettek.

2012. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Utolsónak:ez az,hogy olyan nézeteik vannak,melyek a valóságban meg sem történtek.

Pl.a Jehova név kiírtása az Újszövetségből,és ők ezt visszahelyezték.

Tegyék,de így átírják a Bibliát egyoldalúan.

"Hiába vannak vitatható vallási nézeteik, másrészt mégis bizalomgerjesztő az életvitelük. Nem lopnak, nem csalnak, nem vernek át, nem bántanak, dolgoznak rendesen, amennyire én tudom próbálnak lelkiismeretes életet élni. Szerintem ezek lévén hasznos tagjai a társadalomnak. Sötétedés után egy kihalt utcán én szívesebben futnék össze egy csapat Jehova Tanúja kisebbségivel (értsd romával - elnézést a hasonlatért de mással nem tudom ilyen jól szemléltetni -) mint egy olyan csapattal akiknek lelkiismeretét nem korlátozza semmi. ""

Teljesen egyetértek ebben Veled!

A gond csak az,hogy a hitnézeteiket rá akarják erőltetni a másikra,nem fogadják el,hogy az "nem úgy volt",még ha bármilyen irodalmat mutogatok is Nekik,vagy történelmi adatokat.

Csak Nekik lehet igazuk!

Mert a Biblia csak azt taníthatja,amit Ők mondanak.

Ha valamilyen más magyarázatot hallanak,azt csípőből elutasítják.

2012. ápr. 27. 21:55
 8/27 A kérdező kommentje:

"A katolikusoknál is ugyanez van, nem? Csak náluk Egyház van, meg Pápa, meg tévedhetetlenség, meg dogmák. És kicsit régebbi. :)"

Amikor ősömhöz jött a pap házat szentelni(katolikus pap),mondta ősöm,hogy református.

A pap válasza:az testvér Egyház.

Ennyi.

2012. ápr. 27. 22:00
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

Többnyire igen, ezek az okok.

A katolikus egyháznak is vannak hibái, de ha alaposan utána nézel a katolikus tanításoknak és a szervezet úgymond beidomítási módszereinek, szerintem nem kis különbséget fedezhetsz fel.

Én katolikusnak lettem nevelve, de abban hiszek, hogy az üdvösség nem attól függ, hogy melyik egyház tagjai vagyunk.Inkább ökumenikusnak vallanám magam, mert szeretek hallgatni, olvasni református,adventista, baptista tanításokat is.Szeretek gondolkodni és nem betanult dogmák szerint élni. Azt hiszem nem túlzok ha azt mondom, hogy élő kapcsolatom van az Úrral aki nap mint nap vezet azon a bizonyos úton.

A tanúkat szeretem mint felebarátaimat, és nagyon sajnálom őket elvakultságuk miatt, és mivel meggyőzni valóban képtelenség őket bármiről is ami ellentétes a szervezet tanaival, így imádkozom értük, hogy valami csoda folytán le tudják tépni magukról azt a bizonyos szemellenzőt.

2012. ápr. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

"A tanúkat szeretem mint felebarátaimat, és nagyon sajnálom őket elvakultságuk miatt, és mivel meggyőzni valóban képtelenség őket bármiről is ami ellentétes a szervezet tanaival,"


Téged miről lehet meggyőzni, ami ellentétes az igaznak tartott hitnézeteiddel?

2012. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!