Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e Isten? Ha van, honnan...

Van-e Isten? Ha van, honnan lehet tudni, ha nincs, honnan lehet tudni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 22:58
1 2 3
 1/29 nicothyn válasza:
58%
Ezt mindenki maga dönti el. Ha meghalsz, akkor tudod meg. NE, NE ÖLD MEG MAGAD! :) Lehet Isten ajándékának nevezni az északi fényt, és lehet a tudománnyal, részecskékkel megmagyarázni. Szerintem a tudományt, és a vallást egyesíteni kell, s lesz Isten és lesz tudomány is! :)
2012. márc. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%

van Isten!

Ha elhiszed, hogy van, és figyelsz a körülötted lévő világra, akkor látni fogod...ha keresed magadban érezni fogod, hogy benned van!!!

2012. márc. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 nicothyn válasza:
42%
Ez utóbbi válasz mennyire igaz!!! :)
2012. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Ha beszelsz rola, azzal meg is teremtetted.
2012. márc. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
40%

A nagy kezdőbetűből ítélve bibliai istenről van szó. Ha felmerült benned ez a kérdés, és nyilván felmerült, hiszen itt van, akkor már meg is van a válasz. Sehonnan nem lehet tudni, hogy van-e, különben nem lenne kérdés. Csak szubjektív megtapasztalások vannak, amiket vagy elfogadsz bizonyítékként, vagy nem, ami megint csak egy szubjektív döntés.


A magam részéről kizártnak tartom, hogy a bibliai isten létezzen. Ami erről meggyőzött, az pontosan az, aminek az ellenkezőjéről kellett volna. A Biblia. Véleményem szerint az a logika állatorvosi lova.

2012. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
26%

"Ha beszelsz rola, azzal meg is teremtetted."

Ez is nagyon igaz!

2012. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
54%
Hit kérdése. Ha nincs és túlvilág sincs, akkor a halálunk után sem tudjuk meg. A zsidó-keresztény kultúrkörben úgy tartják, hogy van, és a teremtett világ az ő műve. A hinduizmusban a Bráhmán (a világszellem) kiterjed és összehúzódik, kiterjedésekor az istenek és az emberek, állatok stb. világa is létrejön, majd kezdődik elölről. Buddha szerint a kérdésnek nincs jelentősége. A kreacionisták szerint kell, hogy legyen egy terv (egy elképzelés, szellemi erő) amely alapján a világ létrejött, ez lehet Isten is. Erre szokták példaként felhívni a kvantummechanika ún. kétrés kísérletét.( [link] Ebből az a következtetés adódik, hogy a szellem (a megfigyelő)befolyásolja a fizikai valóságot. Tehát lehet választani az elméletek között, egzakt bizonyíték se pro se kontra nincs.
2012. márc. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

http://www.youtube.com/watch?v=Q3d3_zd2urI&feature=related


Csak 1 perc 11 ig hallgasd meg:) Talán értheted, talán nem:)

"Kik szívből hisznek benned, mind meg látják, mit el nem mond a szó...":)

Amúgy ha a dobos Úr ismerős lehet valakinek akkor az nem véletlen, mert ő az Edda dobosa:)

2012. márc. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
51%
Azt gondolom, hogy Isten léte nem hit kérdése. Teljesen független ettől. Ez a számítógép, amelyiket éppen használok és amivel ezt írom, teljesen független attól, hogy hiszek-e a számítógépben vagy sem. Ha hiszek, ha nem, van és kész. Itt van. Isten ugyanilyen dolog. Persze, hogy van, és teljesen mindegy neki, hogy hiszel benne vagy sem. Ha elnézegetsz egy hangyabolyt, akkor számít az, hogy egy vagy több hangya megáll és énekelget hozzád? Na látod...
2012. márc. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%

Nem érzem magamat gyávának, mert hiszem, sőt:D pont erősebbnek, mert kiállom mindazokat a sértéseket, amikkel más emberek illetnek:)

Nincs élet a halál után? Hmm...ezt senki nem tudja, DE!

Gondolj bele...Mi van akkor ha nincs élet a halál után? Ha életemben hittem, nem vesztettem semmit, hiszen hidd el hogy boldog életem volt:)

Ha nem hittem, akkor semmi...:)

De ha van élet a halál után, ha van Isten?

Ha hittem, akkor üdvözülni fogok...

Ha nem hittem akkor elkárhozom:)

Szerintem a hittel nincs vesztenivalónk...:)

És pont nem rég volt egy áhítat amin azt mesélte a pap, hogy régen mikor pl egy kisfiú azt mondta, ő most hittan órára akar menni, akkor azt mondták neki hogy pap akarsz lenni? egész nap imádkozni akarsz? akkor ha te hittanra jársz, nem focizhatsz... nem játszhatsz...és hasonlókat:D

De nem erről szól:D! Sőt, volt hogy pl a gyülekezetben bajnokság is volt:D és nem csak imádkozunk:D

Szerintem ezt csak tapasztalni kellene:D

De a sok tévhit miatt már ezt sem merik az emberek...pedig ha tudnák milyen is igazából...:D

2012. márc. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!